Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyumnak?

Mi baja lehet a kutyumnak?

Figyelt kérdés
1,5 éves keverék kutyusom 2 napja lehangolt,nem naygon eszik(hpzzáteszem az a kisebbik baj-elég nagydarab így is)nem nagyon mozdul,csak fekszik egy helyen,sokkal aktívabb és élénkebb szokott lenni.először azt gondoltuk,h. a nagy meleg miatt van,de most már kora reggel is ilyen volt.arra is gondoltunk h.esetleg nem tud kakilni.ilyenkor tehetünk valamit állatorvosi segítség nélkül?vagy inkább hívjuk ki a dokit?
2008. máj. 17. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne találgassatok, vigyétek dokihoz. az a legbiztosabb.
2008. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Kullancscsípés nem történ mostanában?Attól lehet az étvágytalanság...A székletre pedig ha nem olyan régóta tart akkor humán patikában lehet kapni parafinolajat azt kell itatni a kutyussal és az segít.Ha ez sem megoldás van beöntés amit állatpatikában lehet megvenni./elég macera én állatorvosra bíznám/
2008. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kullancsszezon már javában tart, vigyétek orvoshoz azonnal! A fent leírt tüneteket ugyanis többek között okozhatja a kullancsok által terjeszett, és a kutyákra nagyon veszélyes babézia is. Ha hamar elkezdik kezelni, akkor gyógyítható, ha viszont későn akkor minimum maradandó vesekárosodást szenved, ha meg is gyógyul. Próbáljátok megfigyelni, hogy milyen színűt pisil, mert ha az rendellenesen piros, akkor biztosan babéziás, és azonnal el kell kezdeni kezelni.
2008. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

egyelőre itatunk vele egy kis olajat,ha az sem segít, akkor hívjuk a dokit.

2008. máj. 17. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagyon babéziás tünetek... :( remélem nem lesz igazam. De ha szorulása van, akkor kemény a hasa, azt megnéztétek??? Amúgy nem hiszem el, hogy ne vettétek volna észre, ha nem kakil pár napja... remélem meggyógyul a kutyus. Sokkal, de sokkal jobban kellene figyelnetek rá, nem csak úgy találomra olajjal tömni szerencsétlent, amikor lehet, hogy teljesen más baja van. Én AZONNAL orvoshoz vinném- ha már ilyen tudatlanok vagytok... :S
2008. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igen kemény volt a hasa+a füvön figyeltük-nincs széklet!!ezért gondoltuk h.ilyen baj lehet.

gondoltuk megpróbáljuk ezt a természetes módszert hátha segít,nem akartuk 'tömni' olajjal.de már hívtuk a dokit...amúgy nem valószínű h.kullancs,min.2 hetente átvizsgáljuk,átkefélhük a szőrét.

2008. máj. 17. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert minimum 2 hetente átnézitek, még simán lehet kullancs. Nekem kétszer volt az egyik kutyám babéziás, egyik alkalommal sem találtam benne abban az időszakban kullancsot, mikor meg kellett fertőződnie. Pedig kellett, hogy legyen, mert ezt csak azok a dögök terjesztik. Egyébként az egyik kutyás fórumon pont ma derült ki egy hányásos- szorulásos tünetekkel állatkórházba vitt kutyáról, hogy áttétes vastagbél daganata volt, olyan előre haladottan, hogy azonnal elaltatták. Ne próbálkozz otthon, lehet nagyon komoly baj is mögötte, aminél minden nap vagy óra számít.
2008. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szorulásra a legjobb a tej de hogyha szorulása van akkor sírdogál is mellé és néha örbe körbe futnak.Legalábbis nekem az össze skutyám ezt csinálta.Van azóta valami fejlemény?
2008. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.kihívtuk az orvost,aki jó pénzért 'kitalálta', hogy a kutyus körme benőtt,az fáj neki-levágta,nem javult semmit,aztán beadtunk neki gyerekeknek való kúpot és most virgoncabb mint előtte.:-)
2008. máj. 22. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!