Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hasonlíthat egy...

No name1705 kérdése:

Mennyire hasonlíthat egy tiszta golden retrievere?

Figyelt kérdés
hello.nekem van egy golden retriever keverék kutyám. szóval az annya tiszta golden retriever az apjáról meg fogalmunk sincs... és az érdekelne h ettől ugyanolyan viselkedésű lehet mint egy tiszta golden? sokfelől hallotam h nagyon okos kutyák stb... nemsokára 5 hónapos lesz és eléggé rossz vagy hogy mondjam :D ugrál nagyon az emberekre stb, de nem harapott meg senkit. vagy ez azért lehet mert még gyerek kutya? köszi a valaszokat üdv

2012. szept. 24. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan lesz, amilyennek nevelitek, de nyilván a papától is örökölt.

5 hónapos kölyök, persze, hogy még "rossz", eleven, ugra-bugra. Nem harapott meg még senkit? Háát, 5 hónaposan nem csoda :)

2012. szept. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ahogy rátok ugrik forduljatok hátat a kutyának és ne foglalkozzatok vele! 2-3 hét alatt tudatosúl a kutyába, hogy ha rátok ugrik az neki rossz lesz mert nem fogtok vele foglalkozni!
2012. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
olyan lesz amilyenek nevelitek
2012. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most szoktassátok le róla,később már nehéz lesz. Meg kell fordulni, ahogy rátok ugrik. Nem szabad elfogadni semmi rossz viselkedésformát azért, mert kölyök. Minél hamarabb kezditek nevelni, annál jobb.
2012. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen, mert nem neveltétek meg. Az, hogy kölyök, nem kifogás mindenre.
2012. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz 30-40 kilós, akkor nem lesz ám olyan vicces, hogy felugrál mindenkire...arra még nem gondoltál, hogy esetleg tanítsd azt a szerencsétlent? Csak mert magától soha a büdös életbe nem fog rájönni, hogy ugrálni nem szabad, stb. Még kölyök a kutyád, úgyhogy nem vagytok elkésve a neveléssel. Mennyit sétáltatod? Nekem is golden keverékem van, 5 hónapos, és napi kétszer 2 óra séta, ami után azt mondom, elég volt neki. Most már 6-7 hónapos a kutyád, bajok lesznek, ha nem neveled meg! Ha magadtól nem megy, akkor "sajnos" kutyasuliba kell menned vele. Nem értem, hogy minek kutya, ha azt se tudod, hogyan kell vele bánni. Nem csak etetni, meg simogatni kell.
2012. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Setalok vele minden nap nagyjabol 1-2 orat. Kint a szabadba ahol el tudom engedni es futkarozni tud. Tanitani meg tanitom. Ha eldobok neki valamit akkor vissza hozza.Pacsit ad. Hallgat arra h ha mondok valamit neki h nem akkor nem csinalja.csak az ugralassal van a gond
2012. okt. 25. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A kutyáknál az ugrálás annak a jele, hogy le akar titeket dominálni. Helyre kell tenni kettőtök között a kapcsolatot. Ahogy írták előttem, ha rád ugrik, fordíts neki hátat, ne is nézz rá, ne foglalkozz vele. Ha lenyugodott pár perc múlva, akkor hívd oda magadhoz, és akkor simogasd meg. Ha hazaérsz a munkából/suliból, ne üdvözöld őt, ne simogasd meg, nézz át rajta, akkor is, ha felugrál. A többi családtagnak is ezt kell csinálnia.
2012. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben.koszi :)
2012. okt. 25. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!