Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki kutyát vállal akkor...

Ha valaki kutyát vállal akkor vége a sokáig lustálkodásnak reggelente?

Figyelt kérdés
vagy ahogy nő a kutya szépen visszatérnek a nyugis reggelek...?

2012. szept. 25. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sétálni akkor is le kell vinni a megszokott időben. De ha a nyüszögésre gondolsz, az meg szokott szűnni egy idő után, kicsiként szokták csinálni, amikor egyedül hagyják őket, kizárják a szobából, de később megszokja a napirendet, és tudni fogja, hogy a gazdi nem hagyta el, csak alszik, és reggel egy új nap fog kezdődni. :))
2012. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Társasházban laksz és nem akarod, h bepiszkítson akkor igen, mert a kutyust akkor is le kell vinni.
2012. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 9, negyed 10-kor szoktam levinni őket, mikor nem megyek sehová. Ha megyek, akkor 7-8 körül. Ők is tovább alszanak, szerencsére jól alkalmazkodtak.
2012. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én felkelek reggel 6-7 felé, leviszem 1-1,5 órára, hétvégén ugyanígy csak utána visszafekszem :D
2012. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 lakle ***** válasza:
100%
Igen. De lehet trükközni, én vagy azt csinálom, h úgyis van egy időpont, amikor megébredek hajnalban 5-6 körül és akkor leviszem csak egy 10 percre elvégezni a dolgát, aztán visszaalszunk és utána csak 9-10 körül megyünk rendes sétára. Vagy, ha buliból jövök haza éjjel/hajnalban akkor le is viszem és akkor is tudok tovább aludni.
2012. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy vége legyen.

A kutyák nagyon hamar alkalmazkodnak. Ha korán kelek, korán kel, de ha még lustálkodok egy kicsit, akkor ő is heverészik.

2012. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Hovarju ***** válasza:
100%

A buliból haza jövős séta nálunk is bevált. :-)

Ha hajnalban levittem és utána feküdtem le aludni, akkor simán aludt ő is, akár délig.

2012. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez csakis a gazditól és a szoktatástól függ. Ha a kutya minden körülmények közt elfogadja a gazda akaratát, akkor nincs olyan, hogy percre pontosan ugyanakkor kell sétáltatni a kutyát.

Előző kutyámmal bő fél évet laktunk panelban, összevissza voltak a séták. Volt, hogy reggel 7-kor, délután 17-kor és este 22-kor, de olyan is volt, hogy délelőtt 9-10 körül, aztán kora délután csak pisi és késő este nagy séta ismét.

A kutya alkalmazkodik, ha van ideje-módja megszokni a kaotikus életet :D Egy a lényeg: ha tudod, hogy másnap sokáig akarsz aludni, akkor előző este késő éjjel vidd még le egy körre.

Nálunk nem volt gond abból se, ha épp csak két séta jutott egy napra...persze ez NAGYON RITKÁN VOLT, fél év alatt max. 5-ször...

2012. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nem szokott hétvégente sem lustizni. Néha előfordul, hogy a szokásos 5:30-as kelés helyett, 7ig alszik, de ez nagyon ritka.

Én ezt tudomásul vettem, vállaltam, és nem érzem olyan hatalmas áldozatnak.

2012. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

semmi gond,leviszed hajnali 2 -kor ,és símán lustálkodhatsz 11 -ig!!

de ,ha leviszed 5-6 körül,( pisi,oszt kész,max:5 perc),símán elvan délelőtt 10-11-ig. nem előírás a reggeli séta,sőt a délelőtti sem, de akkor a délutáni,legyen komolyabb túra!!

persze nem gond az sem,ha 2-3 napig csak pár percre viszed le,viszont előtte,és utána ,komolyan le kell fárasztani!!

mert a kutyák is szeretnek lustálkodni !!!!

2012. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!