Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kong játék? (Kérdésed túl...

Kong játék? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Kapott ma a kutyám egy Kong játékot, ez lenne az:


[link]


Konkrétan sz@rik rá...Hiába mutattam meg neki, hogyan kell, mit kell vele csinálni, egyszerűen nem érdekli. Rá se néz, hiába van benne jutalomfalat. Pedig elég bélpoklos a lelkem, de mégsem érdekli. A macskámat annál inkább, ő pofozgatja, de na, nem neki vettem. Akinek van hasonló játéka, esetleg leírhatná, hogy az ő kutyája játszott ezzel, vagy más kutya is tojik rá magasról?! Kicsit zavar, hogy kidobtam 4000 ft-ot a semmire.



2012. szept. 25. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Keltsd fel vele az érdeklődését! Huzogd előtte, meg minden. Hát, ha kutya lennék, megmondom, engem sem érdekelne xd Szerintem nem valami nagy játék.

Esetleg kösd rá ezt a Kongot egy hosszú botra egy hosszú madzaggal. És lassan húzd el előtte, de gyorsíts be, ha már elkapná. Élénkítsd fel benne a vadászösztönt. Az én kutyám imádja az ilyesfajta játékokat... A Konggal nem tudna mit kezdeni..

2012. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Hogyan játszottál eddig a kutyáddal, mennyit klikkereztetek, milyen a feladatmegoldó képessége?
2012. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vacsoraidőben tedd elé valami baromi szagos kajával töltve, és mutogasd a lyukat, hátha... :)
2012. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogyan jön az most ide, hogy hogyan játszottam a kutyával? Nem kötözködésképp kérdezem, csak nem értem. Nem klikkerezem vele. Fajtáját tekintve keverék, azon belül golden retriever és labrador. Pár hetesen találtuk. Tudtommal ezek a kutyák igen okosak, tehát a feladatmegoldó képességgel nincs gond. Amúgy még csak 4 hónapos. Sokat foglalkozom vele, mind itthon, mind a szabadban. Séták alkalmával is tanulok, gyakorlok vele. Hogy mondjak egy konkrét példát a feladatmegoldó képességre: Megtanítottam neki a "keresd" parancsszót. Ha délutánonként megyünk sétálni, akkor úgy szoktuk csinálni, hogy a férjem játszik, labdázik vele, kicsit távolabb megy tőlem. Én addig eldugom a kedvenc játékát, jutalomfalatokat bokrokba, fák mögé, gödrökbe. Majd kiadom neki a parancsot, és ő megkeresi az eldugott dolgokat. Minden alkalommal az erdő más részeire megyünk, hogy mindig más és más helyre rejthessem a tárgyakat. Ezt a játékot nagyon élvezi, szívesen csinálja. A hozzánk közeli erdőbe szoktunk menni mindig. Nem is tudom miért vettem neki ezt a játékot igazából. Nekem tetszett, a kutyának nem annyira...:)
2012. szept. 25. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megéhezik a kutyád, akkor jobban fogja izgatni. Vagy ha megízleli a dolog nyitját, hogy bizony falat van benne, akkor lehet jobban fogja hajtani. Nekem amstaffom van, volt kongja is, de széthasította a gumit. Nem való neki semmi játék, mert mindet taccsra tette eddig. Viszont sprintelni nagyon szeret
2012. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbáltad már, hogy dobálgatod magadnak, szaladgálsz utána, nevetgélsz stb stb, hogy felkeltsd a figyelmét? Ne legyen mindig előtte, legyen ez valami különleges dolog.
2012. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért tartom fontosnak h ki hogy játszik előtte a kutyájával vagy h klikkerezik-e meg hasonlók, mert az interaktív játékok használata nem feltétlen érdekes első körben a kutyának. Van kutya aki pl egyáltalán nem próbálkozik, hiába tudja h bent van a falat. Azt biztatni kell, meg kell neki mutatni dolgokat. Sok kutya tanul ismétlés útján: úgy h lát egy másik kutyát vagy az embert h hogyan csinálja. Illetve nem minden kutya olyan önálló, h maga álljon neki. A problémamegoldás egy képesség, ami fejleszthető a kutyában. Alapfeltétele a motiválhatóság és motiváltság.
2012. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 fajta interaktív játékunk is van és a kutyám borzasztóan bélpoklos. Minden érdekli, ami kajával van összefüggésben, egyből nekilátott kiszedni a kaját mindegyikből. Mi már az oviban is elkezdtük ezeket az interaktív játékokat, ott is látszott rajta, hogy nagyon érdekli.

Ha táppal eteted, próbáld ki, hogy beletöltöd a reggelijét/vacsoráját és mutasd meg neki hogy működik!

2012. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 18:55


Értem, és köszönöm. Amit írtál, hogy ha esetleg látja más kutyától, hogyan is kell csinálnia a dolgokat, menni fog neki. Nos, átvittem anyuékhoz a kutyát és a játékot, és odaadtam anyám beagle-jének. Na, az egyből nekiállt lökdösni, kaparni, a kutyám meg érdeklődve nézte. Később őt is elkezdte érdekelni a dolog. :) Úgyhogy csak motiválatlan volt. Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 25. 19:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém így játszik vele:


http://www.youtube.com/watch?v=GxxBB_jtGAk


:D

2013. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!