Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiköltöznétek úgy külföldre...

Kiköltöznétek úgy külföldre hogy a kutyátokat/kutyáitokat nem vihetnétek magatokkal vagy itthon kéne hagyni a családdal, vagy elajándékozni netalántán elaltatni, különben nem boldogultok itthon?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy költöznék ki, h kimegyek és 1-2-3 hónap alatt megoldom h oda is tudjam vinni. Ott is élnek emberek kutyával, így nem gondolom h lehetetlen lenne. De nem mondanék le róla az biztos! Ez egy kisebb probléma amit meg kell oldani, de az ember a gyerekét sem adná oda valakinek ha kimenne külföldre dolgozni. Én a kutyámat sem. Sőt ilyen szempontból kutyával egyszerűbb mert a gyerekedet még 1-2 hónapra sem adnád oda...míg azért egy kutyával ennyi időt még meg lehet oldani.
2012. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem ajándekoznám el es nem altatnám el..Ő hozzám tartozik, családtag. Valahogy megoldanám a dolgot, olyan alberletet, lakást keresnek, ahova lehet vinni kutyát. Lehet pár hetig a családomra bíznám, amíg felmerem a terepet, utána őt is elvinnem.
2012. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömék pont most vannak ebben a helyzetben. Skóciába mennek kb. 3 hét múlva, de egyenlőre nem találtak kutyás szállást, ismerősökkel lesznek albérletben. Amíg nem találnak kutyás szállást, addig egy ismerősnél hagyják a kutyát, akivel napi szinten kapcsolatban állnak már régóta. A kutya jó esetben év végéig, rosszabb esetben jövő tavasszal megy utánuk majd...


Én sem hagynám el a kutyámat, hanem megoldást találnék a problémára

2012. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Kanadában élek 3 éve. Kutyát is hoztam magammal, nem bírtam volna megvállni tőle. Igaz kellett neki csináltatni útlevelet, chippet, oltásokat... a nyugtató a repülőútra ajándék volt a dokitól (utastérben vittem magammal). Jól érzi itt magát, több hely van vele sétálni, kirándulni. Én személy szerint már azt is furcsának találom mikor valaki Magyarországon belül költözködik és emiatt adja el vagy ajándékozza el a kutyáját. Na én nem az a fajta vagyok.
2012. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly év végén úgy terveztem, hogy kimegyek Angliába barátommal. Aztán újév második napján találtam egy kutyűt, persze barátommal megbeszéltem, hogy csak ideiglenes marad itt, majd ha elmegyünk, keresünk neki gazdát. Két hét után tudtam, hogy ő örökre az én kutyám marad, senkinek nem fogom odaadni. Úgyhogy kissé megváltoztak a terveim, azóta már tervben van, hogy kutyakozmetikusnak tanulok. Ha azzal nem tudok itthon elhelyezkedni, megpróbálok külföldön, de a kutyáim (mert már 2 van) nélkül sehova nem fogok menni.
2012. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kutyám nagyon szereti a szüleimet, és a szüleim is őt, nem hagynám rájuk. Egyrészt mert én vállaltam a felelősséget, másrészt mert hozzám ragaszkodik a legjobban.

Nem vagyok gazdag, de nekem a pénz nem ér annyit, hogy emiatt elhagyjam a kutyámat. Nélküle nem mennék.

2012. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Mindenre van megoldás, csak akarni kell. Ideiglenesen megválnék tőle, amíg odakint találok szállást, addig rokonok, ismerősök, panzió jöhetnek szóba, de ha itthon meg tudok élni annyira, hogy eltarthassam a kutyát, kint meg nem, akkor semmi értelme kimenni, mert valójában nem javul az életszínvonalam.
2012. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem válnék meg tőle. Férjem Bécsben dolgozik, másik két emberrel bérel egy lakást egy panel 16. emeletén. Én mehetnék utána,de a kutyát nem vihetném. Ezért amellett döntöttünk, hogy spórolunk pénzt, és keres majd kint egy bérelhető kertes kis házat, ahova a kutyát is vihetjük. Addig viszont itthon maradok én is és a kutya is. Nekem olyan a kutya, mintha a gyerekem lenne. Semmi pénzért nem válnék meg tőle.
2012. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva, nem költöznék ki nélküle akkor inkább nem boldugulnék itthon... na de miért is ne lehetne kutyával költözni? Igen kicsit költségesebb, utána kell járni,hogy hol van olyan szállás ahova kutya is mehet,de meg lehet oldani. Szóval így hülyeség a kérdés,mert kutya is költözhet külföldre. :)
2012. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve költöztem Párizsba, állatok jöttek velem. Lehet csupán a szerencsén múlott, lehet én voltam ügyes, nem tudom, de ha mégsem tudtam volna azonnal kihozni őket, vagy ha valaha történik velem valami, tudom hogy legalább 5-6 olyan ember van körülöttem aki gondolkodás nélkül rohan az állataimért. Érthetetlen hogy az altatás hogy merülhet fel benned, olyan nincs hogy nem lehet megoldani, megoldás mindig van, talán nem azonnal és nem a legegyszerűbb de ha az ember egyszer felelősséget vállal egy élőlényért akkor számolnia kell a nehézségekkel.
2012. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!