Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény kutyus miért hágja a...

Nőstény kutyus miért hágja a kölyök kan kutyát?

Figyelt kérdés
Szóval van egy goldie keverék, utcáról befogadott 2-3 éves lány blökim, illetve egy 6 hónapos kan spánielem. Néha előfordult hasonló, de ma kifejezetten erőszakosan csinálta a szuka, hogy a kanokhoz hasonlóan a mellső lábaival befogta a kis kölyök kant, és hágó mozdulatokat csinált... Azóta, hogy meg van a kiskutya, egyből mentorálni, nevelgetni kezdte, vigyázza minden léptét, megugatja a nagyobb madarakat (amit addig sosem csinált), a kutya iskolában idegessé válik, ha egy unszimpatikus kutya a kölyök közelébe megy, ilyesmiket csinál. Ez a hágásos dolog most kezdődött. Tüzelni fog, vagy a kutyaszexre akarja megtanítani?

2012. szept. 25. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem tüzel? szerintem figyeld, mert szerintem arra utal a viselkedése.
2012. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kérdést olvasva én is egyből arra gondoltam,hogy tüzel.

Szerintem szeretné magát megcsináltatni a kölyök kutyával...

2012. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem tüzelt, mióta nálam van, ez lenne az első. Vér még nem volt, de akkor gondolom hamarosan az is meg jön.
2012. szept. 25. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ledominálja a kölyköt. Ettől függetlenül pesztrálhatja de megmutatja neki hogy szerinte hol a helye a falkában. Sürgősen tiltsd le ha látod! A suliban meg kérdezz rá ők biztosan tudni fogják. Falkavezérséggel minden oké?
2012. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, nem engedem őket a fejemre nőni, abszolút én irányítok. :)
2012. szept. 25. 22:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a szuka sokszor viselkedik dominánsan az iskolában, meg idegen helyeken. Jelölget (persze lányosan), aztán meg fötör, ahogy a kanok. Nagyon érdekes egyéniség. Lehet kontrollálni, de ha nincs rajta fojtó nyakörv, néha megpróbál szabadulni az irányítás alól (próbál kibújni a pórázból, megáll, ilyesmi). Persze ezeket a próbálkozásokat mindig letöröm, de figyelni kell rá.
2012. szept. 25. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
domináns típusú nőstény, a kölyköt is dominálja
2012. szept. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Domináns, ennyi. Ne hagyd elkanászodni, és azt se hagyd, hogy a kicsit teljesen elnyomja. Néha éreztesd vele, hogy a kicsi is ugyanolyan fontos tag a falkában.

És valamelyikőjüket sürgősen ivartalaníttasd, ugyanis a szuka tüzelni fog (ha ivaros) a kis kan pedig nemsokára ivarérett lesz.

2012. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezzel egyértelműen meg akarja mutatni, hogy ki a főnök a háznál. Szuka kutyák csak ezért szokták csinálni, hogy mutassák, hogy a falkában felette állnak. Lehet fognak majd verekedni, ha a kan megnő, mert le kell tisztázniuk ki áll feljebb. Ha te vagy a falkavezér akkor is ott a 2. meg 3. pozíció, ami nem mindegy nekik, kié:)
2012. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, ez természetes, nem is óhajtok beleavatkozni. :) Előbb utóbb úgy is lejátsszák. :)
2012. okt. 4. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!