Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idősen kell elkezdeni...

Milyen idősen kell elkezdeni tanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy labrador kiskutyám 8 hetes, arra lennék kíváncsi milyen idős korában kezdjem el oktatni hogy engedelmeskedjen az alapvető utasításoknak?

2012. szept. 25. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1-2 honapos kortol asszem.
2012. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Már nyugodtan elkezdheted tanítani az alap dolgokra és az olyan viselkedésre amit később el vársz majd tőle.:)
2012. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
2 hónaposan már fogékony,lehet tanítgatni, csak ösztönöznöd kell valamivel, amit szeret(pl. kedvenc játék, jutalom falat...)Vagy járathatod kutyaiskolába is, mert az ottani kiképzők tudják, hogyan lehet hatni a kutyára.
2012. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ül-t elkezdheted már most is tanítani neki.
2012. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
27%
Egy kutyának legyen gyerekkora, mert ha 2 honaposan elkezded komolyan kiképezni meglátszik majd ha felnött lesz.pl meglát egy másik kutyát és egyből játszani akar vele.Én olyan 8 hónapos korig hozzá se "nyulnék", persze ilyen ül/fekszik-et én is megtanitottam az enyémnek.De én az javaslom 8-9 honapos koráig minden nap játsz vele.Labdáz, kergetözz vele stb.
2012. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5..... 8hónapos korig ? miről beszélsz ? A kutya 6hónapos koráig a legbefogadóbb. Olyan az agya mint egy szivacs. Gyorsan és jól tanul. Ha nem igazán foglalkozol egy kutyával kis korában nehezebb lesz tanítani idősebben. (Kezdj egy írni olvasni tanulni 20évesen.. biztos egyszerű..) A kutya mióta hozzád került folyamatosan tanul. Ha megkapta az oltásait vidd kutyaoviba. Ott szocializálódik és tanul alapdolgokat.(ül, fekszik, lábohoz, behívás egyebek) De már előtte is nyugodtan képezheted. van egy 11hetes kiskutyám most. Ül fekszik már szépen :) semilyen negatív hatása nem lesz ha elkezdesz foglakozni vele.
2012. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

ma 11:13-nak

Osztom a véleményét. A túl korai képzés olyan mint egy bölcsődés gyereket iskolába járatni.


Elsősorban megismertetném a kiskutyát a külvilággal.

Emberekkel, állatokkal, zajokkal, fényekkel, sötétséggel, járművekkel. Mindennel csak ismerkedjen. hadd legyen kölyök.

Kialakítom a kötődést úgy hogy sokat legyek kettesben vele. Ahogy cseperedik, fokozatosan kell elkezdeni tanítgatni a behívásra. Ha jó a kötődés úgyis bejön. Ezután az ültetést és más kisebb apró dolgokat meglehet neki tanítani.


Viszont a komolyabb iskolai munkához el kell érnie a kamasz kort. 10-hónapos kor után célszerű vele iskolai szinten foglalkozni. Addigra már benő a feje lágya.

2012. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ahogy cseperedik, fokozatosan kell elkezdeni tanítgatni a behívásra."


...és az ilyen kutyákból lesznek a behívhatatlanok. :o))) huhu hány ilyennel találkoztam mint kiképző... ugyanezzel a felkiáltással, hadd legyen a kutyának gyerekkora. Hahaha...

Az alapvető probléma ezzel a tézissel az, h van egy dolog amit addig engedtél pl. rángathat pórázon, nem kell leülnie a járdánál, egyáltalán nem kell parancsot végrehajtania, majd hirtelene ezeket elkezdik megkövetelni a gazdik és csodálkoznak, h a kutya nem működik, a kutya hülye, a kutya kezelhetetlen. Pedig csak annyi van, h a kutya össze van zavarodva.

Itt akik azt mondták h hagyd és legyen a kutyának gyerekkora azok nincsenek tisztában a puppy training fontosságával és alapvető szabályaival ezek szerint. Az alapszabály mindenesetben az h a kutyának azt a kezdetektől nem engedjük meg amit nem szeretnénk h a későbbiekben ne csináljon ill. alapvetően megköveteljük szintén a kezdetektől amit szeretnénk ha később is úgy működne. A többi időben meg nem teremtünk lehetőséget a kutyának hibázni. Pl. természetes h egy kölyök kutya nem fog kilométereket de még több száz métert is laza pórázon, ránk koncentrálva sétálni, de amíg pórázon van addig igenis ne hagyjuk h azt csináljon amit akar. A póráz arra való h elmenjünk vele egy olyan helyre ahol lehet engedni - én legalábbis így csináltam. És a tanítványaimnak is ezt a módszert javaslom és nekik is (érdekes :o)) beválik. Minél többször hagysz egy kutyát hibázni (kontroll nélkül és korrekció nélkül), az annál jobban rögzül - és nem nehéz kitalálni ha ezeket kölyökkorában teszi akkor ezek rögzülnek a helyes viselkedés helyett.

A másik szabály, h egy kölyökkutyával a kiképzés nem ugyanúgy néz ki mint egy felnőtt kutyával. Nagyon játékos, alapvető ösztönökre épít és nem tart tovább alkalmanként 5-7 percnél. Ebből egy nap max 2-3szor.

Valamint a kutyát meg kell tanítani tanulni. Szintén nagyon sok olyan kutyával találkoztam akinek az életéből ez kimaradt és gőze sem volt róla mi az "embernek engedelmeskedni", parancsot megtanulni, végrehajtani - nem a saját szórakoztatása miatt, hanem gazda kedvéért, azért mert ez a szabály. Ezen kívül pont a tanítás, a gazdival való interakció - ami nem csak játék, hanem játékos formában a gazda pozíciójának alapjainak a lefektetése - rendkívül hasznos, kitűnő kutya-gazda kapcsolatépítő dolog.


Két példa: az én kutyámat 4,5 hónapos kora óta az esetek többségében póráz nélkül sétáltatom, mivel azóta tudja a járdaszabályt úgy h 3 hónaposan hoztam el. Behívási gondunk nem igen volt, most meg egyáltalán nincs.

A másik remek példa a korai tanításra és mikéntjére, mijére:

http://www.youtube.com/watch?v=gTo2lAvqKUw&feature=share&lis..

2012. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a kiskutya nálam még csak pár napja van de azt figyeltem meg hogy kicsit olyan mintha tartana tőlem! lehet nem egyből a leülés tanításával kellett volna kezdenem? eddig nem tartott tőlem de most hogy lenyomtam párszor a fenekét már eléggé, pedig próbálok sokat vele lenni, de a mellete lévő kutyáhou most úgy tűnil jobban kötődik! ilyenkor mit lehet tenni?
2012. szept. 26. 18:06
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez természetes h hozzá jobban kötődik, hisz fajtárs. A megoldás: külön viszed őket sétálni.

És erre céloztam h játékos tanítás és megtanítani h hogyan kell tanulni. A fenéklenyomás nem a legjobb módszer, főleg ha utána nem követte elég intenzív jutalom (értsd pozitív élmény)

2012. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!