Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spiccek mennyire szökős...

A spiccek mennyire szökős kutyák? És meg lehet őket tanítani arra, hogy póráz nélkül sétáljanak mellettünk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden kutyát meg lehet tanítani rá.
2012. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan annyira szökős, mint minden más fajtájú kutya. Ha nincs megnevelve és lemozgatva, szökik. Póráz nélkül is sétál, ha megtanítod rá. Miért ne lehetne megtanítani rá? Kutyáka spiccek is...
2012. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* Kutyáka-Kutyák a
2012. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze minden kutyát meg lehetne tanítani rá, de van amit egyszerűbb, van amit nem. Pl. volt egy spánielünk nagyon hamar megtanulta és sosem ment 2-3 méternél távolabb tőlem ha úgy sétáltunk. Volt egy bolognesem is, na őt képtelenség lett volna rá megtanítani. És az sem igaz, hogy minden kutya egyformán szökős. Pl. a szánhúzók (husky, malamut) sokszor szeretnek elszökni kicsit otthonról akkor is ha sokat sétáltatják, sokat mozog. Vannak olyanok (golden retriever, labrador) amik nagyon nyugodtak, nem nagyon mennek el. A spicceket nem nagyon ismerem, és a neten se találok erre a kérdésre valami sok választ, ezért kérdeztem meg.
2012. szept. 26. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nekem az a véleményem, hogy ne a kutya fajtáját nézd. Nekem van egy beagle kutyám, ugye ők is meg vannak bélyegezve, önfejű, szökős, nehezen kezelhető. Nos, rá egyik sem igaz. És ismerek egy golden retrievert, na annak aztán mondhatod, hogy jöjjön vissza...Én simán elengedhetem a beagle-t, első szóra visszajön, a goldi meg kifut a világból. Minden nevelés kérdése. Persze az is igaz, hogy nem minden ember tudja kezelni a makacsabb kutyákat. De nem szabad egyből azt mondani, hogy a labrador okos, nem szökik, szót fogad, a husky meg önfejű, makacs és szökős. Ez a kutya habitusától, neveltetésétől függ. Amit találtam a spiccekről:


"A spicc figyelmes és élénk kutya, gazdájukhoz különlegesen kötődik. Nagyon tanulékony és nevelhető. Idegenekkel szembeni bizalmatlansága, a vadászösztön hiánya különlegesen jó házőrzővé teszi. Nem félénk és nem agresszív. Különleges tulajdonságai közé tartozik időjárástűrése, robusztussága és hosszú élettartama.

A spiccek számára mindig a család az első. A háziállatokkal – például macskával – való együttélésük többnyire problémamentes. A fajta kevés hibájának egyike, hogy a spicc könnyen csahol. Már egész kicsi korától rá kell szoktatni, hogy amikor történik valami, csak néhányat vakkantson, majd maradjon csendben. Egy kiskutya ugyan nagyon aranyos ahogyan mindent megugat, ez azonban később sok probléma forrása lehet.A spiccek méretükkel arányosan igénylik a mozgást. Azaz a kisebbek beérik napi néhányszori sétáltatással, a nagyobb termetűek azonban kiadósabb mozgatást igényelnek. Nem számít nekik, hova mennek, a belváros forgatagában éppoly jól érzik magukat, mint a mezőn. A spiccek egyik nagy előnye, hogy nem hajlamosak a szökésre. Nem csavarogó természetűek, s a póráz nélküli sétáltatás során is gazdájuk közelében maradnak."


Ez minden kérdésedre válaszol. :)

2012. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Egyébként nem úgy gondoltam, hogy minden labradorra vagy minden huskyra igaz, de biztos van alapja, hogy ezt mondják róluk. Azért mondják egy bizonyos fajtáról, mert többségében olyanok, de persze mindig vannak kivételek.

2012. szept. 26. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!