Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségre lenne szükségem?

Segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy 2 éves kutya. Sajnos semmire nincs megtanítva. Egyetlen parancsot tudtam neki tanítani, azt is csak jutifalatért csinálja, egyébként nem hajlandó. Az útra is simán kimegy, nem marad mellettem, pedig mondom, hogy vársz, de a maradra se hallgat. Ha elengedem, és olyat lát ami neki nem tetszik( macska, vagy ember) akkor simán utána szalad, hiába ordítok utána, csak akkor jön vissza, ha megsimogatta az ember, vagy ha a macskát már nem éri el. Ugatást se hagyja abba, hiába kiabálok rá.

Hogyan tudnám engedelmességre nevelni? Minden kutya olyan okos itt a környéken, én meg szégyenbe maradok az enyémmel.


2012. szept. 26. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van nálad?

Írtad, hogy nincs megtanítva semmire. Így elég érdekes is lenne, ha hallgatna rád.

Kezdd el kialakítani a helyes rangsort, err egy gyorstalpaló:

[link]


Közben gyorsan olvasd el Fennel: Kutyapszichológia című könyvét és tartsd be az abban leírtakat.

Hosszú lesz, nagyon nagy következetességet igényel, de gondolj bele milyen büszke lehetsz majd magadra, ha megcsinálod.

Kitartást kívánok!

2012. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fél éve van nálam. Köszönöm a tanácsodat, és a linket is.
2012. szept. 26. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek, nagyon nehéz feladatot választottál. Nem tudom, kertes házban laksz-e vagy sem. Ha nem, akkor is próbálj valami bekerített zárt helyet találni, ahol a kutyával póráz nélkül is foglalkozni tudsz. Először magadhoz kell szoktatnod, barátságos viselkedéssel, talán egy kis kényeztetéssel, játékkal. Erre kiváló az apportírozás. Ennek során a kutya megtanulja, ki a főnök. Egyéb magatartási/viselkedési szabályok megtanítása csak akkor jöhet szóba, ha már megszokta, hogy feltétlen engedelmességgel tartozik neked.
2012. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tömb házban lakom, és sajnos nincs semmi zárt kert, ahová mehetnék vele. Csak rétek vannak. Köszönöm a választ.
2012. szept. 26. 20:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenki tartja be a családba, hogy ne etesse a saját tányérjából stb. Így még reménytelenebb a helyzet.
2012. szept. 26. 21:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Családnevelésben nem tudunk segíteni. ;)
2012. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vidd el egy kutyaiskolába. Amugy meg miert engeded el póráz nélkül, hogyha nincs megnevelve?
2012. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Másrészt pedig a kutya nem "okosan" születik, de egy kutyaiskolában biztos tudnak neked segiteni, még csak 2 éves a kutya.
2012. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A jelek szerint nem igazán tanítod a kutyát, inkább csak magyarázol neki. Abból nem ért, mint a mellékelt ábra is mutatja :) Használd a pórázt, használd a kezedet, fizikailag mutasd meg neki, hogy adott parancsszóra milyen viselkedést vársz el, és mindig csináltasd meg vele. Ha szólsz, hogy "vársz", megrántod a pórázt és nem engeded tovább. Ha laza pórázon áll, megdicséred, ha nem, addig rántod vissza, amíg ott nem marad, ahol te akartad. Ha le akarod ültetni, lenyomod a fenekét, ha fektetni, lenyomod a vállánál és/vagy kihúzod a lábait. Ha azt mondod, hogy marad, akkor mindig visszateszed oda, ahol maradnia kellett volna, egész addig, amíg le nem nyugszik ott, akkor elengedheted egy "mehetsz" vagy hasonló szóval. Ez elég fontos, mert ha nem mondod meg neki, meddig kell csinálnia a feladatot, ő dönti el.

A kutya nem ért simán csak szavakból, nem tud se magyarul, se más emberi nyelven, jelentést kell társítanod azokhoz a szavakhoz. Ezt szokták megtanítani a kutyaiskolákban, szóval ha van rá lehetőséged, menj el vele egy kicsit okosodni.

Amíg meg nem behívható, addig sétáltasd hosszú pórázon, de ne engedd el. Többször hívd be séta során, egyszer rászólsz, hogy "gyere", aztán megrántod magad felé a pórázt, elindítod, és mindannyiszor korrigálod, ahányszor mással foglalkozik, vagy máshova menne. Közben meg nem kántálod a vezényszót, mondhatod párszor, de ne porszívóhangon ismételgesd, mert azzal pont semleges ingerré teszed neki a szót. Ha beérkezett, nagy dicséret. Ezt különösen akkor gyakorold, amikor valamit baromira meg akar nézni, vagy elszaladna, hogy tudatosítsd benne, hogy MINDIG engedelmeskedni kell, nem csak amikor kedve van.

Nincs cukorból az a kutya, nyugodtan lehetsz vele határozott, fizikailag is korrigálhatod, sőt, nekik sokkal természetesebb az, mint a szavak. Kapd össze magad, ne várd meg, amíg valami baleset éri a macskázás vagy engedetlenség miatt.

2012. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már nem szoktam elengedni, egyszer fordult elő, de akkor ment macskázni, azóta nem engedem el. Csak mikor labdázunk, olyankor nem érdekli más, csak a labda, nem foglalkozik külső tényezőkkel. Nem megy el. Az ül az megy neki, de csak akkor, ha kap cserébe valamit. A fekszik, és a többi alap dolgot, elengedi a füle mellett, pedig tanítottam neki ezeket is, nem csak úgy kapja az újabb parancsokat. Egyszerűen nem érdekli, csak akkor ha épp nem tereli el a figyelmét semmi. Én is tudom, hogy nem okosan születik, de ha nálam lett volna kölyök korától kezdve, akkor már régen rendben lennénk, de így sokkal nehezebb, hogy kaptam egy makacs kutyát, aki teljesen el van rontva. Próbálkozom ezen változtatni, kössz a válaszokat.
2012. szept. 27. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!