Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hill's Prescription Diet r/d....

Hill's Prescription Diet r/d. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

két és fél éves keverék kutyám sajnos elhízott, és már egy éve eszi a Pro Plan light tápot, de nem sok változást tapasztalok fogyás ügyben. Még mielőtt elkezdenétek írni, hogy nem mozog eleget, reggel 7től délelőtt fél 12-ig lent van és sétál/játszik, valamint este 6-8-ig a többi kutyás ismerőssel kutyázunk, szóval mozgás hiány szerintem nem lehetséges.

Tegnap találtam egy oldalt, ahol egy állatorvos a Hill's Prescription Diet r/d kifejezetten már elhízott kutyáknak való tápot említi. Szerintetek érdemes lenne megkóstoltatnom és kipróbálnom a kutyussal? Mik a tapasztalatok? nem csak a diétás táppal kapcsoaltban, hanem úgy általában a Hill's-szel? Ha esetleg tudtok más, diétás tápot, kérlek írjátok meg. az ára nem számít, csak hogy végre le tudjon szegényem fogyni :(



#Hill's #Hill's Prescription Diet r/ #elhízott kutya
2012. szept. 27. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki kevesebbet enni? Az összes fogyasztásnak az a titka, hogy sok mozgatás (ez megvan, ahogy írtad) ill. kevesebb kaja.
2012. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hill's el nekem annyi problémám volt hogy ment a kutyák hasa tőle mind a 4nek és volt átmenet az előző tápból.. mondjuk az acanatól is.. Nekem a royal jött be. Egyik se diétás táp volt csak a normál tápokról ez jött le. A kutyának a séta játék ha csak nem hiperaktív sokat nem ér fogyás szempontjából. Probálj meg vele valamilyen kutyás sportot vagy gyakran kirándulni. Egy kérdésem lenne nem lett sterilizálva a kutya? Mert a royalnak ha tudom van sterilizált kutyára tápja.
2012. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De ivartalanítva lett, ezért is hízott el, meg azért is, mert kerti kutyus volt, de el kellett költözni lakásba és a mozgása azért csökkent természetesen.

Kaja adagba nem kap sokat, naponta egyszer kap vacsorára tápot enni, 75 g-nál nem is eszik meg többet,(pedig az állatorvos azt mondta, hogy 145g-nyit adjunk neki) meg jutalom falat ként szokott kapni szárított disznófület.

2012. szept. 27. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg két adagra osztani a napi kaja adagot, mondjuk reggeli és vacsi...nálunk bevált és a mudim leadta a kis hurkáit :) bár ő nem ivartalan kutyus, de lehet nálatok is használna valamit :)
2012. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp érdemes valamilyen sterilizált kutyához kitalált tápot venned. Ami ha jól tudom nem feltétlenül eggyen értékű a light táppal. De majd úgy is jönnek akik kijavítanak :)
2012. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, arra már én is gondoltam, hogy steril tápot adok a light helyett, csak attól félek, hogy ha sterilt kap, össze is hasonlítottam a lightot a sterillel,de csak 1-2 %-ban térnek el egymástól, szóval attól tartok, hogy attól maximum stagnálni fog a súlya...ezért gondoltam erre a diétás tápra, mert a leírásában azt olvastam h kifejezetten elhízott kutyáknak van, hogy a zsírszöveteket segíti átalakítani...de én még kezdő kutyás vagyok, spec nem is hallottam róla még egészen tegnapig :S
2012. szept. 27. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem sok különbség van ilyen téren a tápok között, pusztán reklám fogás, hogy meg lehessen vezetni az embereket.

Kevesebb táp (az tény, hogy nem árt az alacsonyabb fehérje/zsírtartalom) - ez mennyi egyébként a Pro Planban?

Oszd el 2 felé a kajáját és sokat fusson.

2012. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy a light-ban 27%, streliben meg 29% a nyersfehérje, viszont a rost (amiről azt olvastam, hogy azért kell, mert az eltelíti a kutyát) az meg a sterilben magasabb, mert a lightban 5,5, a sterilben meg 7 % :S
2012. szept. 27. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a zsír is nagyon sokat számít, emellett a fehérje is és lehet a rost is.

Én egyébként 25% fehérjetartalmú, 13% zsír, 2,5% rost tartalmú táppal etettem a kutyámat (Brit Care, bárányos-rizses, egyéb gabonától mentes).

Nézd meg, ez a light verziója, mindjárt másként fest, mint amit eddig írtál:

[link]

Szerintem ezt próbáljátok ki!

2012. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Maxitabi ***** válasza:

Szia, Alexandrát csak kiegészíteném: ha gabonamentes tápot adsz, azzal csökkented a szénhidrát bevitelét-szálkásítasz.. A light izék meg marketingfogás csak.

Sok hús, esetleg krumpli-mert az "eltömi", de nem emészti meg jól-kijön, tehát nem hízlal.

És szerintem is csökkentsd a napi mennyiséget egy kicsivel, esetleg 2x adj naponta.

A Hillset pedig nem ajánlanám-az összetételét nézve:Teljes kiőrlésű kukorica, kukoricaglutén liszt, csirkehús melléktermék liszt, szójabab őrlemény, cellulózpor, csirkemáj aroma, szárított répapép, tejsav, szójababolaj, karamell színezék, DL-metionin, L-lizin, kálium-klorid, E-vitamin kiegészítő, kolin-klorid, vitaminok (L-aszkorbil-2-polifoszfát, C-vitamin forrás, niacin, tiamin-mononitrát, A-vitamin kiegészítő, kalcium-pantotenát, biotin, B12-vitamin kiegészítő, piridoxin-hidroklorid, riboflavin, folsav, D3-vitamin kiegészítő), kalcium-karbonát, jódos só, ásványok (mangán-szulfát, vas-szulfát, cink-oxid, réz-szulfát, kalcium-jodát, nátrium-szelenit), taurin, L-karnitin. Tokoferol, citromsav, foszforsav, béta-karotin és rozmaring kivonat elegyével tartósított.

Vagyis hús alig-de kukorica, szója(!!!)-legallergizálóbb!- tömve.Pl zsírtartalmat nem is találtam..Ennél a pro plan is jobb (egy kicsit)....

A Brit care ajánlható, az ára is rendben, esetleg Taste of the wild, acana gabonamentesek, orijen-ez utóbbiak drágábbak már-de kevesebb kell belőlük-viszont nem minden kutya bírja a magas fehérjét és a gyógynövényeket.

2012. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!