Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

1lány.... kérdése:

Mit csináljak a kutyámmal? Hogyan oldjuk ezt meg?

Figyelt kérdés
Kiskutyám 5 és fél hónapos, most az lett a legújabb szokása (nem értem miért) hogy a földről eszi a kajáját, a táljából kiönti a földre, a tálat rágcsálja, majd a földről eszi a tápot, bármibe rakjuk a kaját ez lett a szokás, csak a földről... Volt már valakinek ilyennek dolga? Mit tegyünk?

2012. szept. 27. 14:56
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Fém tállal is ezt műveli?

Nekem még nem volt ilyen kutyám szerencsére :)

Azt csinálnám, hogy vennék egy NAGY fémtálat, amibe a tápját téve maximum félig telik meg tál. Először sarokba raknám a tálat. Amint elkezd a kutya játszadozni a tállal, elvenném a kaját és másnapig nem kapna enni. 2-3 nap után leesik neki a dolog, hogy ha szépen eszik, akkor oké, ha szórakozik, akkor éhen marad :D

2012. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kutya által felboríthatatlan tálat.
2012. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket, azt nincs szivem megcsinálni vele hogy ne kapjon pár napig enni, de gondoltam rá, csakhogy ő most épp úgy nő mint a gomba, kell neki az étel. A kutya által felboríthatatlan tálra gondoltam mert ezelőtt az volt a hobbija hogy a vizét borította ki... :S Itt a környéken csak két kutyás bolt van és most épp nincs olyan tál egyikben sem, és már megbolondulok, hogy mindig felügyelettel eszik csak rendesen, most előbb pl meg se ette mert nem tudtam ott állni felette :( Mindig kitalál valami idegesítő szórakozást, pedig nem lehet mondani hogy unatkozik, min. 4x viszem sétálni és idebent a lakásban is ő a középpont, mindenki vele törődik :D
2012. szept. 27. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:
ha ehyedül nem eszik akkor hagyd békén majd éhes lesz!! amugy meg ha éhes nem játszik a kajával hanem befalja rágás nélkül!tuti h nö vagy mert sajnálod de nem kell!(ezt nem rossz indulatbol irtam)nekem is volt egy ilyen kutyám ugyhogy egyszerü a képlet
2012. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is ott állok a kutyáim mellett, mikor esznek. Az a max 10 perc, amíg benyomja, igazán nem sok egy gazda életéből. Gondolj erre úgy, hogy legalább nem akar elüldözni az ételétől. Az igazán nagy baj lenne.
2012. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

5 percet ki lehet bírni, hogy ott állsz felette :)

Akkor csináld úgy, hogy lerakod, ha szórakozik elveszed és fél óra után ismét megpróbálod...akár naponta többször is...a lényeg, hogy szokja meg, hogy az étel nem játék

2012. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ott lehet állni mellette persze, csak hogy ő még négyszer eszik ám egy nap, van időm a kutyámra és foglalkozok is vele nagyon sokat, de kettő etetésnél a négyből nem tudok ott lenni merthogy életem is van, fősulira járok, brigádmunkám van stb. anyutól meg nem fogadja el, csak kiönti, kb két hete megy ez, már mindent kipróbáltunk, ma reggel úgy sem ette meg hogy ott voltam mellette, direkt ezért nem mentem órára, de semmi eredmény :(
2012. szept. 28. 00:48
 8/12 A kérdező kommentje:
orvos szerint semmi baja, szerinte van olyan hogy a kutya egy ideig keveset eszik, csak arra nem ad semmi tanácsot, hogy miért önti ki, ugatja a kaját, stb. ő tényleg azt hiszi, h játék az étel, múltkor kihagytam egy etetést, de annak se volt értelme
2012. szept. 28. 00:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha éhes lesz, akkor majd nem tekinti ételnek a játékot. Én kutyáim sose ettek napi négyszer, egyszerűen azért, mert a napi két adagra is csak húzták a szájukat. Sőt, volt, hogy ott volt előttük, s napokig hozzá se nyúltak. Viszont ez egyáltalán nem ártott fejlődő szervezetüknek. Szerintem, ha bohóckodik a kajával, vedd el előle, s a következő etetésnél ismét kínáld fel neki. Ha folytatja, akkor ismételd ugyanezt, mígnem egyszer csak elkezd normálisan enni. De használhattok etetőtálka helyett preydummyt is.
2012. szept. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Lassan 6 hónapos kutyánál simán átállhatsz már napi 2 etetésre, és akkor ott is tudsz lenni vele!

Ha tényleg játszik a kajával, akkor nem éhes, vedd el és a köv. etetésnél kapja meg...Ne hagyd magad, ennél sokkal nagyobb gondok is lehetnek majd lassan a kamasz kor miatt

2012. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!