Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vadult meg? Mit csinálja...

Miért vadult meg? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap este is már kicsit furán viselkedett de ma reggel már alig tudtam kaját adni neki mert elkezdett ugatni meg morogni. Nem csinált ilyet soha, normálisan volt nevelve, járt iskolába, nem volt bezárva/megkötve és barátságos volt. Most inkább nem hagytam szabadon de ha elmegyek előtte akkor ugat és már majdnem szétszedte a vaskerítést. Nem hittem abban hogy öreg korukra meghülyülnek de ezek szerint mégis. Mi van vele? 11 éves kan Rottweiler.

2012. szept. 28. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Valami biztosan kiváltja nála. Te vagy a falkavezér? Mert, ha igen, akkor ezt nem engedheti meg magának, mivel alattad áll a falkában. Ha nem, akkor bizony valamiért rendre akar utasítani. Ezt helyre kell tenni minél előbb. Szerintem a Cerbiseknél megér egy kérdést.

[link]

2012. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Falkavezérségi problémák okozhatják, vagy betegség. Idős kutyáknál előfordul, hogy kicsit "megvadulnak", ha kezdik elveszíteni a látásukat vagy a hallásukat. Lehet, hogy nálatok is erről van szó, nem ismer fel a kutya rögtön, idegennek hisz. Mutasd meg dokinak mindenképpen.
2012. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Agydaganat is okozhat ilyen problémát!
2012. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz
2012. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A Roti mióta tartozik a veszélyes állatok közé?
2012. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Szerintem vidd orvoshoz, ez betegség jele lehet. Ilyen hirtelen nem vadul meg egy kutya sem, és ha 11 évig jó volt a falkasorrend, akkor az most is jó. Drukkolok, hogy ne legyen baja!

2012. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Altató lövedéket neki, aztán irány a doki. Ha ennyire súlyos a helyzet, akkor ezt tudom javasolni. Ha már titeket sem enged a közel magához,akkor baj van. A családban mással is így viselkedik? Ha igen, nem tudok jobbat mondani.
2012. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem akarlak elszomorítani de a miénk is hasonlóan viselkedett (német juhász volt) és a végén már lapáttal kellett etetni mert egyszerűen nem lehetett hozzá bemenni. Sajnos el kellett altatni, nem volt más választás. Azért remélem nálatok rendbejönnek a dolgok.
2012. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ez öregséggel jár sajnos pár kutya hajlamos az agresszivitás főleg az olyan kutyák akik hevesebb vérmérsékletűek de kiválthatja sérülés is, ha ennyire komoly a helyzet hogy nem enged oda egyáltalán akkor mindenképpen meg kell nézetni. ha nem ilyen hirtelen jött volna akkor még tudnám mondani a mozgás hiányt is az is nagy mértékben hosszútávon befolyásolja a kutyát ahogy természetesen a nevelés is hogy milyen mentális állapotban volt van a kutya ,hogy viszonyultatok hozzá...stb
2012. szept. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2012. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!