Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is kipécéznek az unatkozó...

Mást is kipécéznek az unatkozó anyukák?

Figyelt kérdés
Sétáltattam ma a kutyáimat, jött 2 gyerek az anyjával, az egyik elkezdett sikítani, mikor meglátta a kutyákat. Én nem törődtem vele, különösebben a kutyáim sem. Elkezdi a nő a gyereknek mondani, hogy ne félj, igaz nincs a kutyákon szájkosár. Mondtam neki, hogy akkor a gyerekeire is rakjon, mert pont annyira kötelező, mint kutyákra. Leültünk egy parkban, ahol meg egy másik nő kötött belénk, hogy hogy merem odavinni a kutyáimat, mikor ott gyerekek szoktak játszani. Azt válaszoltam, hogy közterületen nincs joga megmondani, hogy kit és mit vihetek oda, törődjön a saját dolgával. Megjegyzem, a kutyákon mindkét esetben póráz volt, és nem éppen fenevad kinézetűek (10 kilós keverék és egy husky).
2012. szept. 28. 17:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%

Ez már csak így megy. Hogy nő fel az a gyerek ha az anyja uszítja a kutyák ellen?

Nekem egyszer azért szóltak,vagyis csak hallottam, hogy motyogott az orra alá, miért a betonon sétáltatom a kutyát :)biztos ő egyedül akart menni a betonszakaszon :)

Ja és rám szóltak, hogy miért nem szedem fel a kutyám után a piszkot. Hát azért nem mert:

1: mindenki oda viszi- csak engem szúrt ki-

2: nincs kutyás kuka,ahova ki lehetne dobni a piszkot, mert hagyományos kukába tilos rakni, mert veszélyes hulladéknak minősül!

De még ezt sem értette meg, mondtam, hogy akkor szedje föl maga ha szúrja a szemét! :)

2012. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
első vagyok: nekem is kistestű kutyám van, ha egy KÁJ lett volna nálam még rám sem mertek volna nézni nem hogy szólni!
2012. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%
3as: minek írsz ide? véleményt vár a kérdező nem ilyen bunkókat mint te! talán ismersz? te mit szólnál ha csak úgy beléd kötnének? na takarodj innen
2012. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
A 3-as is te vagy nem? Akkor most saját magadat cseszed le és küldöd el?
2012. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Bizonyára az utcán megyek tök nyugodtan két kutyával, ügyet sem vetve a sipító gyerekre, de anyuka meg tudja állapítani, hogy bunkó vagyok. Erre még Uri Geller sem lenne képes:)
2012. szept. 28. 18:12
 6/27 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem nem méretfüggő, hogy mennyire nevelt a kutya, sőt egy nagyobb kutya nevelésére még jobban oda kell figyelni, mert az nem csak megcsípi az ember bokáját. A kakit mindig felszedem, hiszen én is utálok kutysz-rba lépni.
2012. szept. 28. 18:14
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

"Valszeg a bunkó stílusod közrejátszik abban, hogy ennyi ember belédköt."


Miért, talán a bunkó anyukáknak, akik azt hiszik, hogy pulyát szültek, nekik mindent lehet, van jogik beleszólni, hogy az ember hova visz közterületen a kutyáját? Igen is a kérdezőnek van igaza, nem egy újdonsült anyucival találkoztam én is, akik kiakadtak, hogy mellettük sétáltunk el az utcán a kutyámmal. Azért mindennek van határa.

2012. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%
*jogik-jogUk
2012. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát igen, tolerancia sajnos nulla. Én sosem engedem oda a kutyámat gyerekekhez, de ha odajön egy kisgyerek, hogy szeretné a kutyát megsimogatni, szívesen hagyom. Persze sok normális anyuka van, de borzasztóak ezek az unatkozó nők, akik búra alatt akarják nevelni a gyereket, és még erősítik is a félelmét.
2012. szept. 28. 18:24
 10/27 anonim ***** válasza:
56%

Egyik az, ha bunkók veled, az nem jogosít fel arra, hogy te is bunkó legyél, másik meg az, hogy attól még nem vagy te sem kevésbé bunkó.


Másik az, hogy nem árt tisztában lenni a szabályokkal, nem országos szinten szabályozzák a szájkosarat, hanem önkormányzati szinten, ezért, ha mondjuk a két kerülettel arrébb élő haverod, vagy a barátnőd Kecelről azt mondta, hogy nem kell, az nem jelenti azt, hogy neked se kell. Pl. újbudán minden 40 cm marmagasságot meghaladó kutyára kell szájkosár a kerteden és a kijelölt futtatón kívül.


És nagyon sokan úgy okoskodnak, meg bunkóskodnak, hogy nem is kötelező, hogy azt se tudják náluk mi van érvényben. Lehet vitatkozni, hogy hülye szabály-e vagy sem, de létezik és kész.


Egyébként érdekes, minket sem találnak meg a bunkók, lehet, hogy nem vagyok bunkó és nem viszem a kutyámat játszóterek környékére, hogy 10-15 méterenként odapisiljen, ahol a gyerekek játszanak? Nekem nincs még gyerekem, de tudom, hogy nem örülnék, ha mindenki odahordaná a pisilni, kakálni a kutyáját, ahova a őket visszük le játszani.

2012. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!