Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám képes lenne megharapni?

A kutyám képes lenne megharapni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyámat meg ő is engem és NAGYON jó kapcsolatban vagyunk egymással, DE mikor elakarom venni tőle a csontot,akkor elkezd rám morogni.Szerintetek képes lenne megharapni???nem olyan kicsi a kutyám ezért aggódok csak....

2012. szept. 29. 18:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon gyorsan kezd el utánanézni a falkavezérségnek!
2012. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért morog, mert azt gondolja, hogy a csont az övé. És megteheti hogy megmorog. Nem te vagy a falkavezér. És igen, képes lenne megharapni, főleg ha nem szidtad le az első morgás után. Ha nem változtatsz, ez csak romlani fog, és egyszer csak majd meg akar hágni, rád morog ha valami számára nem tetsző dfolgot csinálsz, és oda is kap majd ha a kajához nyúlsz. Ha van lehetőséged, sürgősen kezdj el kutyasuliba járni, és vezesd be ezeket a szabályokat:

[link]

[link]


Illetve tudok ajánlani pár könyvet is:

Korom Gábor-Neked ugatok

Jan Fennel összes műve

2012. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, képes lenne megharapni, ezt biztosra veheted.

Leírnád, hogy miben merül ki a nagyon jó kapcsolatotok, ha a kutyád az ételét is félti tőled?

2012. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ha morog rám csapjak rá a nyakára vagy mi??Amúgy a kapcsolatunk jó mert nem 1x meg nem 2x védett meg más kutyáktól akik morogtak rám ,ugattak vagy megakartak támadni...
2012. szept. 29. 19:30
 5/27 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, a kutyád bőven fölötted áll a rangsorban.

Nagyon klassz, hogy megvédett Téged más kutyáktól, de nyilván nem azért, mert őrző-védő tanfolyamot végeztél vele. Egy normális rangsorban a kutyának nem az a dolga, hogy védje a gazdáját, hanem a gazdának kell a kutyáját megvédenie. Bizony volt már olyan, hogy az én kutyámra is akartak támadni, azonnal hátraparancsoltam, és arrébb rúgtam a támadó kutyát.

De ha Te hagyod, hogy a kutyád így reagáljon, hogy ő véd Téged, akkor azon se csodálkozz, ha megmorog a kaja miatt. Hiszen jelen állás szerint neked semmi beleszólásod abba, hogy ő mikor mit csinál.

2012. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ez igaz...
2012. szept. 29. 19:41
 7/27 anonim ***** válasza:
Viszont ezen lehet változtatni ;)
2012. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
tudnál mondani a morgásra példákat??
2012. szept. 29. 20:21
 9/27 anonim ***** válasza:
Tényleg változtatni kell a rangsoron. Sajnos az én kutyám is félti az ennivalóját, 5 méteres körzetben nem lehet megközelíteni ha eszik, mert elkezd acsarkodni, ha ránéz az ember. Folyamatban van a nevelése, nehezen de haladunk. Az félig jó ha ő is figyel rád séta közben, de teljes mértékben nem neki kellene megvédenie. Az jó, ha mittudomén olyat lát, aki gyanús, és ugat egyett.
2012. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
figyelj..az én kutyámat elengedem a pórázról akkor elmegy 1 olyan 20-30 méterre és utána visszajön hozzám és megint elmegy...mindig igyvan..masik dolog hogy ma vettem neki olyan csontot olyan ööö marhabőrből van vagy mibol és még a póráz sem hozta annyira lázba mint szokta...a normális száraz kajáját nem félti csak ezt a csontot és nem morog rám mindig csak néha mikor már a szájából próbálom kiszedni...de igazatok van h. ő a falkavezér...
2012. szept. 29. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!