Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok...

Csenge587 kérdése:

Milyen kutyust ajánlotok Agilityzni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 beagle kutyusom van, mindkettő idősebb(8 és 9 évesek).Az egyikőjükkel agilityzek(kb.1 éve),de még nem versenyeztünk, a másikkal canicrossozok.

Szeretnék egy másik kutyust is agilityre.

A főbb szempontok a következők lennének:


*Jó agility kutya

*Szívós,egyáltalán nem beteges fajta

*Sportos,intelligens,mozgékony karakter

*Nem rosszcsont(kertromboló)


a szempontok alapján a Border Collie, a német vizsla,esetleg a pointer maradtak a bent.Korábban gondolkodtam a Jack Russel terrieren is,de harcias,veszekedős és önfejű természete elrettentett.A pincser is szimpi volt(nem a törpe változat)de ebből a fajtából még normál méretűt sem találtam,csak a 2 kg-os változatot.


A kérdéseim a következők lennének:


*A Jack Russelre vslóban igazak az általam leírt tulajdonságok???(Kérem olyanok válaszoljanak erre a kérdésemre,akiknek ilyen kutyusuk van)


*Milyen kutyákat ajánlotok az agilityre?


*A Border Collie mennyire beteges fajta?


*Német Vizsla/Pointer alkalmas agilityre?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



#ajánlás #német vizsla #Jack Russell terrier #Border Collie.agility #pionter
2012. szept. 29. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

sheltie,mudi,bc,puli,de hobbi szinten a bolognese,havanese, fürde,sportos keverékkutyákat is jószívvel tudom ajánlani. Vizsla/pointer nem a legjobb választás ha az agility fő szempont, persze hobbi szinten semmi akadálya,a vizsla energikus,pörgős kutya . BC -t ( és ha más mellett döntesz,azt is) normális tenyészetből kell venni és akkor abszolút kevés az esélye,hogy beteges legyen.

Mudiban pl van kifejezetten sportra szakosodott tenyészet is,kicsit vegyesebb a fajta állománya mint a bc-é ,itt jobban számít a vérvonal ha agilityzni szeretnél

2012. szept. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mudit, nem csak azért mert magyar fajta, hanem egyrészt az összes feltételnek megfelel, nem jár egy jó kutya ára a csillagokban és akár kezdő, akár haladó vagy ez a fajta tökéletes lehet.

Egy munka vonalú borderrel, meg kezdőként csak szenvednél.

A vizsla és a pointer alkalmas lehet rá, de ha nagyon komoly céljaid vannak, akkor inkább malit válassz ebben a méretkategóriában ők egész jól fel tudják még venni a versenyt a borderekkel, akik általában kategórián belül verik a többi kutyát (gazdától és hozzáértéstől függően).

2012. szept. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
valami közepes termetű keveréket
2012. szept. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mudi. Magyarország egyik legeredményesebb kutyája is mudi (Kormosvári-hajtó Pletyka). De nem mindegy, milyen párosításból van a kiskutya. Köves-bérci Betyár Kennel, Kormosvári-hajtó Kennel és Irhaberki Kennel - ezekről tudom, hogy jó sportos kutyáik vannak.
2012. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az általad említett fajták közül a border a legeredményesebb agilitys, de ahogy az egyik előttem szóló is mondta, csak jó kennelből vegyél. Olyanokat nézz ahol dolgoznak a kutyák és vannak eredmények, például Blessed Borders vagy Poseidon. Ha jó tenyésztőtől veszel nem lesz beteges. Gyorsak, intelligensek, munkaéhesek és imádják a gazdi utasítását követni, így öröm lesz vele dolgozni ha ezt a fajtát választod.

Német vizslát és pointert nem vennék agilityre, esetleg csak akkor ha hobbi szinten akarnám csinálni. Szaglás orientált kutyák, ezért nem biztos hogy 100 százalékban a feladatra összpontosítanának, ha megéreznek egy annál érdekesebb szagot.

A jack russellel szerintem nehéz dolgod lenne, bár morgékony de sokkal nehezebben kezelhető mint egy border.

2012. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Micusss ***** válasza:
első válaszoló szerintem a havanese nem... b.nőm is akart a havaneséjével agility-zni és nem akarta... nem is bírt nagyot ugrani
2012. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én agilityizni a Dobermannt ajánlom. nekünk is Dobermannunk volt. fogékony,okos,és nagyot tudnak ugrani én is agilityiztem vele meg örző-védő kutyának is kiváló.
2014. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!