Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

3-4 hete az egyik séta alkalmával találkoztam valami félőrülttel aki kitalálta, hogy összeverekedteti az ő két nagytestű kutyáját az én alig 5 kilós kutyámmal. Amikor mondtam neki, hogy meg ne próbálja mert lefújom a kutyáit paprika sprayvel csak röhögött. Már mentem volna tovább, de megtette. Lefújtam a kutyákat a fickó meg elkezdett üvöltözni velem, hogy megöli a kutyámat amiért ezt tettem. Erre kijöttek páran az utcából és segítettek elmenni onnan.

Kb 1 hete amikor a kint volt a kertben a kutyám a fent említett ember megjelent az utcán és kintről kezdte dobálni. Akkor elzavartam, de azóta minden nap az utcánkban vannak a kutyái (ő magának beszerzett másik két kutyát) és van olyan alkalom is amikor séta közben messziről próbálja megdobni a kutyám. Ma szintén a kerítésnél volt és egy játékpisztollyal próbálta lövöldözni a kutyám.

Ilyen esetben mit lehet kezdeni az emberrel? És a volt kutyáival? (Jegyzőnek már szóltam, de kiderült, hogy a rokona az embernek ezért nem tesz semmit.)


2012. szept. 29. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Hol élsz te? :OO Én kutyáimat lődözné, felakasztanám :).
2012. szept. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

felveszed videóra a történteket. Először a jegyzőnek nem szólni kell, hanem hivatalos bejelentést tegyél. Ha nem reagál, van a jegyzőnek felettes hivatala. Ott kell bejelentened.

A játékpisztolyos műsort külön vedd fel és lemezre másolva a rendőrségnek add be. Fegyverrel való ijesztgetésért. nem vagy köteles felismerni egy pisztolyról, hogy valódi-e?

2012. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendőrség?Ez zaklatás,állatkínzás.
2012. szept. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első dolgod az legyen,ha ezt elolvasod,hogy hívod az állatmentőket és a rendőröket.
2012. szept. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dokumentáld hang és videófelvétellel. Rendőrség ÉS állatvédők (utóbbiak azért, hogy meglegyen a kellő nyomás). Ez zaklatás, állatkínzás, fegyverrel való ijesztgetés...
2012. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Bocsi, de nekem ez nem tiszta teljesen. Tehát az utcán a kutyádra küldte a két kutyáját, hogy támadják meg a tiedet...történt sérülés a kutyádnál?

Mi történt a "volt" kutyáival? A két támadó mellé beszerzett még kettőt?

A helyedben a kutyát csak felügyelettel engedném a kertbe egy pisilés erejéig is ezek után.

A szomszédot pedig feljelenteném a rendőrségen, ahogy már mondták előttem, ugyanis ez már állatkínzás, zaklatás.

A jegyző feletteséhez menj! Meg nem mondom, hogy ez most ki...beszélj az állatorvossal, hátha tudja

2012. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megoldódott végül a helyzet?
2012. dec. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!