Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy színhibás aussie mennyibe...

Egy színhibás aussie mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
ausztrál juhászkutya

2012. szept. 30. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kell neked színhibás? Vagy egy olyat hirdetnek? Elméletileg vagy egy jelképes összegért, vagy ivartalanítási kötelezettségért cserébe egy normális tenyésztő odaadja. Bár ha már felnőtt a kutya és főleg lány, akkor az ivartalanítás sem 2 forint. De semmiképp nem kérhet érte annyit mint egy "hibátlan" kutyáért, hiába jön azzal, hogy az oltások, a papírok, a tápok, stb. neki rettenetesen sok pénzbe kerültek.
2012. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert nem akarok tenyészteni sem kiállításokra járni, és elég drága egy ilyen kiskutya, de ha színhibás akkor gondolom valamivel olcsóbb.
2012. szept. 30. 10:55
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Ha annyira tetszik ez a fajta,akkor nincs az a pénz, amit ne lenne az ember hajlandó kifizetni SZERINTEM. Nehogy azt hidd, hogy egy színhibás kutyát fillérekért odaadnak bárkinek. Tenyésztő is tudja, hogy semmivel sem rosszabb kutya, mint bármelyik. Ha biztosan nincs pénzed egy ilyen drága kutyára, akkor miért nem jó az olcsóbb menhelyi keverék? Nekem is nagyon tetszik a BNW - meg is bámulom rendesen mikor elmegy egy az utcában -, de tudom soha nem lesz elég pénzem megvenni, így beérem a rozzant Opellal is. Körülbelül így néz ki nálad is a helyzet, csak nem tudod/akarod lenyelni a békát. Emiatt nem is fogsz egyről kettőre lépni soha.
2012. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

BNW .. :DDDDDDDD

Kérdezőnek : 200 alatt nem kapsz még hobbi minőséget sem ebből a fajtából . Színhiba elég gyakori,szerintem nem adják olcsóbban de ha mégis akkor a kutya alap árához képest (1000 euró kb) nem számottevő összeg,gondolom 10-20 ezer forint. Mélyen a zsebedbe kell nyúlni ha ilyen fajtát akarsz,és szerencsére szaporítani sem szaporítják (még,és rmeélhetőleg nem is fogják).

2012. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
színhibás szuka 120 ezer kan 100 ezer (legalábbis abban a kennelben ahol én kérdeztem) ivartalanítási kötelezettséggel. Nem színhibás a szuka 1200 euró a kan 1000 euró
2012. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagyon gyakori a színhiba aussieban és gyakorlatilag 3 kennelben tenyésztenek Magyarországon(ezek közül az egyikben ritkán vannak csak kölykök). 200 ezer alatt hobbi célra sem kapsz ilyen kiskutyát, ez van. Vagy gyűjtögetsz még vagy választasz egy másik fajtát.
2012. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Na tessék, te is jól megkaptad. :( Én is egyik nap kérdeztem, hogy hogy van-e menhelyen fajtiszta/fajtatiszta kutya erre a fejemet vették le. Holott NEM azt mondtam, hogy kölyök, fajtatiszta, törzskönyves, mindenféle nyertes szülőktől, stb, hanem egy felnőtt kutya és kész. Nekem is jöttek mindenféle autós hasonlattal, pedig egy napon nem említhető a két dolog. Mert nekik is kell BMW meg minden. DE ők is megnézik az árakat, és az olcsóbbat vennék de szeretnék hogy a minőség ne legyen rosszabb! Ha valaki nagyon olcsón eladna egy szuper autót mert pl. az élettársát abban őlték volna meg (hülye példa, csak éreztetni akarom, hogy a tulaj szabadulna a kocsitól), és jóval áron alul hirdetné meg, akkor szerintem senki nem mondaná, hogy jaj, én ilyen olcsón nem veszem meg, mert igenis sokat szeretnék kiadni azért az autóért. Vagy ha lehetne nyerni egy méregdrága kocsit akkor az illető nem adná vissza, hogy én márpedig drágán fogom megvenni, vagy inkább Trabanttal járok. Remélem minél hamarabb lesz pénzed a kutyulira, mert milliószor jobban fogod szeretni, mint azok akik csak elböfögik magukat és anyuci-apuci már meg is veszi a több százezer forintot érő kutyát.
2012. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
BNW-s vagyok. Azért a BNW-t hoztam fel példának, mert abból látszik legjobban a helyzet. Egy valódi tenyésztő szerintem nem akar mindenáron megszabadulni a kutyáitól, inkább kivárja míg a megfelelő gazdi jelentkezik. Jobb helyeken az alom születése előtt már túljelentkezés van a kölykökre, van kiből válogatni. Mai gazdasági helyzetben úgy almot bevállalni luxus, hogy nem tudod kihez, milyen körülmények közé viszik. Azt meg végképp vállalhatatlan, hogy azért legyen pénzügyileg deficites egy alom, mert nem volt ki elvigye a kölyökét.
2012. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az BMW te barom... bocs ezt már nem bírtam szó nélkül, eddigi életed során még komolyan nem tűnt fel?
2012. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!