Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a kutyamat...

Hogyan tanitsam meg a kutyamat arra, ogy ne morogjon rám?

Figyelt kérdés
A kutyámnak adtam 1 csontot és mikor elakarom tőle venni akkor elkezd rám morogni...hogy tanitsam meg neki h. ne morogjon?annélkül hogy összeverném a kutyát?

2012. szept. 30. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézz utána h hogyan lehetsz a kutya szemében falkavezér. A net is tele van cikkekkel és itt is van vagy 500 kérdés róla...
2012. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez annak a jelen, hogy a kutyád nem tisztel téged. Hogy ő a falka vezér. Ezt nem tanítani kell. El kell érned, hogy te legyél a vezér. Márpedig ha a kutya megenged veled szemben olyan dolgot, hogy morog rád akkor a következő az lesz, hogy meg is harap. És ehhez az kel, hogy te is megengedj vele szemben dolgokat. Mondjuk, morgásnál elkerülhetetlen szerintem egy tasli, hogy észhez térjen, hogy ezt nem szabad. Persze, ha a morgást egy "NEM" határozott vezényszóra nem hagyja abba. Ha félsz, hogy megharap ha taslit kap, akkor keress fel egy kutyakiképzőt, hogy segítsen, mert lehet, hogy nagyon veszélyes lenne egyedül belekezdened.
2012. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Valkavezérré kell válnod a szemében.

Néhány gyakorlat:

-ha kimentek az ajtón, kapun, ne engedd hogy ő menjen előre!

-ne kapjon enni mikor ti esztek, csak utána és (bármilyen bizarr) esetleg köpj bele a kajájába vagy tegyél úgy mintha ennél a táljából és csak utána tedd le elé.

A falkában a vezér eszik először.

Ha több infót szeretnél, ajánlom neked Korom Gábor Neked ugatok c. könyvét.

2012. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen...ezek hasznosak voltak
2012. szept. 30. 12:03
 5/16 anonim ***** válasza:

Jan Fennel :Kutyapszichológia könyve is hasznos lehet. Neten online megtalálod.

Sőt a cerberos kutyaiskola honlapján is van egy pdf fájl,hogyan legyünk falkavezérek címmel.

2012. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell összeverni de egyet csapj rá és vedd el tőle, majd tedd le és ne enged, hogy hozzányúljon a te engedélyed nélkül. De a falkavezérségre vonatkozó dolgokat tartsd be. Az én kutyám mindig csak az én engedélyemmel nyúlhat az ételéhez de amikor csontot kapott úgy tett mind a tied kapott egyet a képére és elvettem tőle a csontot, utána már az engedélyem megkapása után is félve nyúlt hozzá. Egy párszor amikor csontot adtam neki közel mentem hozzá és ha nem morgott kértem a csontot, ha meg amikor elakartam venni morgott akkor kapott egy enyhe pofont és elvettem tőle majd vártam egy kis időt letettem eléje és csak az engedélyem után nyúlhatott hozzá. Jógában van egy falkatagnak megenni azt amit ő szerzett és ezt a falka többi tagja is tiszteletben tartsa de semmikép nem moroghat rá a falkavezérre.
2012. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nemakarom őt megütni de at mondták , hogy tegyek 1 üres flakonba néhány db. kavicsot v. valamit és mikor morog akkor kezdjem el rázni...nemtudom bevállna-e...
2012. szept. 30. 12:43
 8/16 anonim ***** válasza:
2012. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A kannás-köves módszer nagyon jó, csak nem erre. Sajnos sokan ismerik a módszereket, csak nem tudják h melyiket mikor kell használni. Így mikor pl nem jön a kutya hívásra, akkor lenyomják a fölre, vagy morog kaja közben és odavágnák mellé a köves kannát.
2012. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Előbb próbáltam meg a köves módszert,kitettem a táljába konzervet (nagyon szereti) és mikor nyúlt hozzá akkor megráztam és mondogattam h. ''NEM'' és ez erre bevállt...aztán odaadtam neki a csontot és akkor mar nemmert rám morogni.Bár nemadta oda a csontot de már nem morgott...
2012. szept. 30. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!