Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden fajta, korú és nemű...

Minden fajta, korú és nemű kutya alkalmas Dog Dancing elsajátítására? És mennyi idő egy trükk elsajátítása? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden kutyánál más, de kb. mennyi volt amennyi idő alatt a ti kutyátok elsajátított egy trükköt. És melyik trükkel érdemes indítani? Hányszor érdemes egy trükköt gyakorolni, egy nap vagy egy héten? És mennyi ideig tartsos egy trükk gyakorlása?

2012. szept. 30. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, nagyon gyorsan tanul, de csak kajával tudtam motiválni, és láttam, hogy nem azért csinálja meg a gyakorlatokat, mert élvezi, hanem mert várja a kaját. Így viszont nem láttam sok értelmét folytatni. A legtöbb új trükköt 1-2 nap alatt megtanulta, és ha heti 1-2 alkalommal gyakoroljuk, akkor tökéletesen tudja, hogy melyik parancs mit jelent.

Szerintem erre inkább a munka vonalú kutyák alkalmasak, de ez sincs kőbe vésve, ismerek egy bordert, aki remek agilitys, imád frizbizni, a dog dancinget pedig utálja:D

Az, hogy milyen nemű, nem számít. Az életkor sem olyan fontos, de nyilván egy fiatal kutya gyorsabban tanul.

2012. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A dog dancing az a kutyás sport, amit bármilyen kutyával lehet csinálni, fajtától, nemtől, kortól függetlenül, csak meg kell találni a megfelelő motivációt és mehet is a móka. Persze sokkal egyszerűbb egy alapvetően értelmesebb fajtával csinálni, de a többivel sem lehetetlen vállalkozás, maximum kicsit tovább fog tartani egy trükk betanulása. Én is hobbi szinten trükközgetek a kutyámmal( 2 éves hosszú szőrű collie), nagyon intelligens, figyelmes, nagyon hosszú ideig tud koncentrálni. Ő baromi könnyen elsajátít bármilyen trükköt, múltkor a mutatópálca érintését kb 5 perc alatt megtanulta klikkerrel, ami más kutyáknak hetekbe telt. Érdemes könnyű trükkökkel kezdeni, amiben mindkettőtöknek sikerélménye lesz, ilyenek például a pacsi mindkét lábbal(nálunk a bal láb a "pacsi" a jobb láb a "mancs") ezt lehet úgy is hogy a lábadra adja a pacsit, fordulás mindkét irányba, hempergés, szlalom láb között, kukucs(két láb közé beállás), tolatás, meghajlás sem nehéz, mutatópálca érintése szintén baromi könnyű, tárgyak kerülgetése, testrészek átugrása, karika, egyéb akadályok átugrása, felugrás(ezt mi odáig fejlesztettük, hogy a kutya ráteszi a hátamra a mancsait és két lábon megyünk előre és hátra), pitizés, láb közé betolatás, apportírozás, most hirtelen nem jut eszembe több, ezeket már én is megtanítottam a kutyámnak.

A klikker egy hasznos dolog egyébként, érdemes beruházni rá(pár száz forint) és tényleg megkönnyíti a trükkök elsajátítását, mert a kutya gyorsan rájön, hogy mit vársz el tőle. Kicsit olvasgass utána, a neten sok jó cikk van róla.

Szerintem egy nap maximum egyszer érdemes tanítani, én mindig estefelé szoktam, amikor élénkebbek. Az a lényeg, hogy kezdő kutyánál ne húzd el nagyon a képzést, először 5-10 percnél ne legyen hosszabb a tanítgatás, mert beleun. Mindig akkor érdemes befejezni, amikor a kutya még nagyon koncentrál és szívesen csinálja. Ami a legfontosabb, hogy sose legyél ideges, frusztrált a képzés közben, hiszen sosem a kutya hibája ha valami nem megy, a sok gyakorlás úgyis meghozza a gyümölcsét. Ne várj el túl sokat a kutyától, mert akkor ideges leszel és ez át ragad a kutyára is, aki dekoncentrált lesz és akkor végképp semmi sem fog sikerülni, ha érzed, hogy kezd elfogyni a türelmed, akkor inkább hagyjátok abba a gyakorlást. Remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!