Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj, ha etetésnél nem...

Az baj, ha etetésnél nem veszem el a kutya tálját?

Figyelt kérdés

Már alkalmaztam korábban két-három hét időtartamra,hogy a kutya előtt eszem.Mostanában már csak leteszem a földre a kaját és csak akkor érhet a táljához ,ha Tied szót kimondom.

Egyik nap ,amíg evett a kutya egy méterre ültem tőle egy sámlin,de nem morgott,hanem rendesen evett.


Én,amikor már odaadom neki az ételét akkor nem szoktam visszavenni.Ez baj egyébként? Vagy kellene ilyen gyakorlatot csinálni?



2012. szept. 30. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Miért kéne elvenni tőle?? És miért kéne rád morognia? Ha már oda adtad neki annak a szerencsétlen kutyának akinek végig kellett néznie, hogy te hogy eszel és közben a gyomorsav már szanaszét marta a gyomrát akkor legalább add meg neki azt az esélyt, hogy hagyod megenni a kajáját.
2012. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak akkor vedd el esetleg ha morog amikor közel mész, hogy tanulja meg, hogy akkor ehet és annyit amennyit te engeded és meg ne próbáljon morogni neked. Én se vettem el csak akkor amikor a fiamra morgott rá és akkor a tálat odaadtam a fiamnak, hogy utána ő adja oda a kutyának miután lenyugodott.
2012. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Hát én úgy vagyok vele, hogyha már ilyenre tanítottam a kutyát akkor inkább szagra reagáljon. (csak tőlem veszi el az ételt. ha más szaga van nem eszi meg.) Sokkal egyszerűbb.

Amúgy ha rád morog akkor nem elvenni kell a kajáját, hanem megütni. (és a kedves mínuszolók akik még nem láttak két kutyát egymáshoz viszonyulni azoknak üzenem: a kutya ha egy alsóbb rangú rámorog akkor azt elég keményen elveri... miért? mert nem emberek, hogy beszélgessünk arról, hogy "ezt tudod kisfiam nem szabad"...)Jó kutyázást! :)

2012. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer csináltam, és a kutyám még akkor is evett, amikor már emeltem fölfelé, majd ritka buta arcot vágott, amikor nálam volt :D Persze azonnal visszaadtam neki, és mondtam, hogy ügyes volt.

Szóval azt tudom, hogy semmi agressziót nem mutat, de nem feltétlenül kell elvenni előle. Próbáld azt, hogy simogatod, vagy belenyúlsz a tányérjába, és esetleg beleteszel még 1-2 falat kaját. Ha olyankor sem morog, akkor valószínűleg simán el tudnád venni tőle, de szerintem nincs értelme.

2012. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én néha bele szoktam túrni a táljukba miközben esznek, így nem veszem el tőlük csak ha nem úgy reagálnak ahogyan elvárom, de nem szokott gond lenni. Ha ezt gond nélkül megteheted te is akkor úgy gondolom felesleges elvenni tőle, csak akkor van értelme ha morog a kutya.
2012. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Bajnak nem baj szerintem.


Én úgy szoktam, hogy lerakom a tálját, kicsit felpörgetem a kutyát, gyakorlunk 2-3 dolgot, majd amikor a legügyesebb, akkor "mehetsz enni, tied" engedéllyel rohanhat vacsizni.

Olyat szoktam, hogy ha nem eszi meg teljesen, vagy hagy két falat rizst, répát például, akkor azt elveszem, és másnap CSAK AZT KAPJA MEG! Ez nagyon hatásos.

Néha eljátszom, hogy beleeszek a kajájába, néha "tényleg beleeszek", például egy kekszet vagy csokit eszek meg a tálja felett.

Ha eszik, akkor simán odanyúlhatok, kotorhatok a táljában...egy halk morgás részemről és el is húzódik :)

Csont evésnél ha közelítek, akkor lesunyja a fülét, nem néz rám, nyalogatja a száját, tehát konfliktusba van...idegen kutyához ilyenkor tuti nem mennék. De Argos ennél tovább nem megy, nem morog, nem vicsorog, azt már réges-régen lerendeztük. Szerintem előző gazdájánál történhetett valami, amiért ez ilyen mélyen benne maradt...

2012. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!