Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya, kezdetek?

Kiskutya, kezdetek?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy kuvasz kölyköt! 3-4 hónapos.Hogyan és mikor kezdjem el a pórázra szoktatását?
2012. szept. 30. 22:00
 1/5 intrepid ***** válasza:
25%
Most, azonnal. Szelíd erőszakkal. A kuvasz hajlamos rá, hogy ő akarjon a falkavezér lenni. Sétáltatás pórázon, mindig azonos oldalon, tehát most eldöntöd, hogyan jobb neked? Jobb oldalon, vagy bal oldalon kell neki menni. Más családtag se vezesse másik oldalon, mert csak összezavarodik szegény állat.
2012. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! És először csak tegyem rá a pórázt és hagyjam hogy sétálgasson vele az udvarba?
2012. szept. 30. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon érdemes olvasgatni:)

2012. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előszőr csak a nyakörvet hagyd rajta napi töbször utána a pórázt 1-2 napal később. Póráz ha rajta van játsz vele hogy ne zavarja annyira. Utána lehet otthon elkezdeni sétálni vele a kertbe ha már otthon nagyából jól megy akkor menyél ki utcára
2012. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a spánielekkel úgy csináltam...

Elősször a nyakörvet rajtuk hagytam 1-2 napig.

Másodszor rájuktettem a pórázt és hívtam őket(1 héten minden pa)

Harmadszor nagy kutyával(betanítottal) mentem velük ki,és ők szépen mentek utána.

Negyedszer már maguktól mentek.


Mára a nyakörv lazán(úgy,hogy letudják húzni a fejükről)van a fejükön,de nem húzzák le,nem rángatóztak,szépen jönnek mellettem,előttem.Hámmal is szoktam őket vezetgetni.

Ha ezt mondom: Cupp! Gyorsabban mennek,mégegyszer,méggyorsabban,a ssshhh-re lelassítanak.Alacsonyabb akadályok felett ugranak át szépen,jönnek a nagykutya(ugyan így lett betanítva)mellett,mintha fogatban lennének :D


Az a legnagyobb amikor 5 kutyát sétáltatok egyszerre:D

Jelenleg 4 hónaposak múltak 1-3 héttel.

2012. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!