Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a kullancs feje a...

Baj, ha a kullancs feje a kutyában marad?

Figyelt kérdés

Kicsi volt a kullancs, szerencsére hamar észrevettem, mert a kutyám arcán volt, kb. 2 mm-es volt, nem épp csak, hogy elkezdte magát megszívni. Kivettem, de csak részben, és elég sokat is bénáztam. Először kézzel, körömmel próbáltam, de úgy nem sikerült megfognom, viszont jól megnyomogattam. Utána szemöldökcsipesszel már megfogtam, de nem tudtam kihúzni az egész kullancsot a bőrből. Hiába rángattam, erősen, hirtelen, lassabban, csak annyit értem el vele, hogy magát a testet teljesen szétroncsoltam, és vagy három darabban letépkedtem a kutya arcáról. A feje viszont bent maradt, ettől lehet baja a kutyának?

Meg még azt kérdezném, hogy ha ne adja isten de fertőző a kullancs, azzal ugye nem segítettem rá a kórokozóra, hogy bejusson a kutya szervezetébe, hogy nyomogattam? Nem nagyon értek én ehhez, de az előző kutyámat babézia vitte el, és nagyon bennem maradt az élmény.


Igen, tudom, hogy bután szedtem ki, mert nem jó terrorizálni a kullancsot, de most már így lett, nem tudom visszacsinálni. Holnap mindenképpen elviszem dokihoz (ma már nem tudom sajnos), csak addig is megkérdezem, hátha megnyugodhatok.


2012. okt. 1. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Hát igen, nagyon - nagy baj! Irány az orvos!!! MÉg ma!!!!
2012. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Nagyobb bajt csináltál, mint hasznot! :( Orvos!!!!!
2012. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, a fej majd elszárad és leesik. Viszont az nem jó hír, h előtte megnyomorgattad. Mostantól figyeld a kutyád viselkedését, és ha bágyadt, nem eszik/iszik, esetleg elszineződik a vizelete AZONNAL doki! Nem pár nap múlva, nem pár óra múlva, akkor azonnal!
2012. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
Mindenképpen jó lenne még ma elvinni orvoshoz.. Ilyenkor suli/munka nem számít szabit vegyél ki..
2012. okt. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben nem lesz semmi baja. Rossz esetben kisebb gyulladás keletkezik, amit az egészséges immunrendszer legyőz. Nagyon rossz esetben a piszkálásnál a kullancs a sebbe ürített, és amennyiben vírushordozó volt, megfertőzte a kutyádat. Nem ártana eltenni egy gyufásdobozba a kullancsmaradványt, hogy be tudják vizsgálni, ha szükséges.
2012. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, mert nincs a közelben, csak egy doki, de az ma nem elérhető, ügyelet pedig szintén nincs. Holnap már el tudom vinni. Ma csak nagyon messzire, rendelési idő után érnék csak oda, nem városban vagy városközelben lakom. Az étvágya, hangulata teljesen rendben van, vizelet színe is normális.

Egyébként, tudom, láttam már közelről babiózisos betegséget, de azt nem tudom, amíg a tünetek egyáltalán nem jelentkeznek, vizeletmintából már akkor is meg tudja mondani a doki, megfertőződött-e a kutya, ugye?

2012. okt. 1. 13:19
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelentkeznek a tünetek, akkor is elég orvoshoz vinni. Most legfeljebb egy megelőző Imizolt tudna adni, de kár ezzel terhelni a veséjét. Ha tüneteket észlesz, akkor viszont azonnal doki! Olyankor az órák is számítanak, de ha még az elején elkapod, akkor egy szuritól fél nap alatt rendbe jön. A beleszakadt kullancsfejtől semmi baja se lesz.
2012. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ügyelet mindig mindenhol van, csak legfejebb utaznod kell miatta.
2012. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Little Red: tévedés, sajnos nincs lefedve kisállat-ügyelettel az ország. Ez van. Felőlem hozzám lehet vágni, hogy nem érdekel a kutyám egészsége és élete, hogy lusta vagyok, de a helyzet akkor se fog változni.


13.23-as, köszönöm, ahogyan a többieknek is, akik érdemben tudtak segíteni, a bennmaradt fej miatt egy kicsit már nyugodtabb vagyok. Holnap majd konzultálok a dokival is, bár ha igazad van, akkor ő is ezt fogja mondani. Aztán meg remélem a legjobbakat.

2012. okt. 1. 13:32
 10/16 anonim ***** válasza:

a beszakadt fej annyira nem probléma, nekem is volt, hogy a térdemben maradt a kullancs feje, viszket, mint a rossebb, de egy idő után a szervezet kilöki.

imizolt én már több dokitól is halottam, hogy nem éri meg megelőzésképpen adni, mert több kárt okoz, mint hasznot (de erről megoszlanak a vélemények). ami viszont ingyen van, és biztonságot: lázmérés. fél naponta ha megnézed a hőjét az elég ahhoz, hogy időben észrevedd a kezdődő babéziát, és nem is jár nagy áldozattal. amennyire én tudom ez a betegség mindig magas lázzal kezdődik.

2012. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!