Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy boxer szempontjából...

Egy boxer szempontjából melyik nem az előnyösebb?

Figyelt kérdés

Most költözünk kertesházba panelből. Mindig is lánykutyás voltam, most is nőstény cicám van. Viszont ahová költözünk, (vissza szülőkhöz) ott van egy nőstény puli, aki nagyon neveletlen, nagyon erőszakos, hangos, stb. Nagy állatbarát vagyok, de azt a kutyát nem szeretem. Nincsen ivartalanítva, most is éppen terhes a szomszéd kutyájától. Szólni fogunk neki, hogy csináljon valamit a kutyával, mert a kerítés megerősítés nem használt, egy németjuhász méretű vizsla külsejű kutyáról van szó. Novemberre tervezünk saját kutyát, aki napközben kb. 6 órát lenne szabadon a kertben. Az ivartalanítás ideje úgyis csak jövő tavasszal lenne aktuális, de nagyon gondolkozunk rajta, hogy oda, ebbe a közegbe lehet, hogy egy fiú kutya jobb választás lenne, a puli miatt is, meg a szomszéd kutyája miatt is, hátha így nem lesz kedve átugrani.


Ti mit gondoltok? Miben más egy kan és egy nőstény kutya a boxer fajta esetében? Gondolok itt a viselkedésre, a nyáladzásra, a turcsibb orra, stb.



2012. okt. 1. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Küllembe nem igazán van különbség csak a kan nagyobb picit.. A kutya viselkedése nyáladzása meg egyedfüggő nem nem függő
2012. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban más amiben egy másik fajta 2 különböző nemű egyede is. A többi mindig egyed függő. A most is vemhes pulit miért nem ivartalanítjátok?

Egyébként a külön nemű kutyák együtt tartása általában probléma mentesebb, mint az azonos neműeké.

2012. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem szuka boxerem van, de egyáltalán nem nyálzik. Elég erős a területvédő ösztöne, így esélytelen, hogy egy kutya is bemenjen a területére.
2012. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Anyósomékról van szó, én már 3 éve felajánlottam, hogy kifizetjük az ivartalanítást, de nem akarták, mert hogy egyszer szülnie kéne. Nem értek ezzel egyet, nekem minden állatom azonnal ivartalanítva lett, de ők még elég régimódiak, nem tudok ezzel mit kezdeni, az ő kutyájuk, nem az enyém. Egyébként tavaly már szült ugyanettől a kutyától, és most 14.-re van kiírva. Úgy gondolom, hogy én már felajánlottam, ennél többet nem tudok tenni.


Akkor azt mondjátok, nyugodtan lehet lány is, mert nem lesz gond ebből? Nem szeretném, ha a másik kutya átugrana, és bántaná. Az lenne a legjobb, ha a másik át sem merne ugrani, mert félne a miénktől. Ivartalanítani meg úgyis csak jövő tavasszal fogjuk, addig még pici, 2 hónaposan hozzuk haza.

2012. okt. 1. 17:00
 5/6 anonim válasza:
Nekünk most 4 hónapos a boxink,direkt lányt akartunk,nem annyira domináns,mint a kan,könnyebben kezelhető,imádja az embereket,de azért nem kell félteni,megvédi magát.
2012. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak.Hidd el,szuka kutya lehet dominánsabb jellem,mint kan.Nem egyet ismerek...
2012. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!