Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik és harap a kutyám, mi...

Szökik és harap a kutyám, mi legyen vele?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy altatás lesz a vége. 10 éves, 4 évesen elütötte egy autó, azóta aminek kereke van, arra rátámad. Gyalogos felnőttet nem bánt, de nem egyszer megharapott biciklis gyerekeket, egyet a napokban. Félek, nehogy egyszer nagyobb bajt okozzon, mint egy harapás. Ha meg is van kötve, eltépi a láncot, és átmászik a két méteres (!) kerítésen. Saját szememmel láttam. Akárhogy küzdünk a szökés ellen, mindig talál valami kiutat, nem elég neki a kertünk. Mit tehetnék, nem szeretném, hogy meghaljon, de ha arra gondolok, hogy mondjuk megharap egy gyereket és az elesik, beüti a fejét...stb. hát akkor kiver a víz is. Tanácsokat várok, ha volt valaki hasonló helyzetben, írjon. Okoskodók légyszi kíméljenek. Jól volt nevelve, amíg nem ütötte el egy kocsi, semmi ilyet nem csinált. Nekem az a célom, hogy megmaradjon, de már mindenki a kutya ellen van.


Köszi.



2012. okt. 1. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem 6 év után kellene ezen elgondolkodni. Egy 10 éves kutyát, amelyik 6 éven keresztül így élt... Ez már csak rosszabb lesz. Ha akkor gondolkoztál volna rajta, megnevelted volna, lemozgattad volna, nem lenne most ez. De ebből csak nagyobb baj lesz, a kutya tulajdonosának a kötelessége, hogy a kutya ne mászkáljon egyesül kerítésen kívül, pláne ha agresszív.
2012. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a neveléssel vannak a gondok... A kerítés tetejét csináljátok meg úgy, hogy legyen egy befelé dőlő szakasza kb ilyen: [link]

Így nem fog tudni kimászni felül, ha kapar is akkor meg le kell betonozni a kerítés előtt a földet.

2012. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

6 évig nem jutott eszedbe h kezeld nála a kerekes tárgyaktól való félelmet?

A kerítést meg csináld meg, olyan nicns h nem lehet szökésmentesre megcsinálni.

Ja, és gondolom a séta eszedbe se jutott, akkor talán nem szökne. De azt is már régen kombinálni kellett volna a félelmétől való megszabadulással is.

2012. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nézd, egyrészt direkt kértem, hogy az okoskodók kíméljenek, másrészt nagyon sokat foglalkoztunk vele. Látszólag megtanulta, hogy a kerék "nem bánt", nem is harap, ha ott vagyunk a közelében. De néha fogja magát és teljesen megbolondul, van, amikor hónapokig nem szökik ki. Visszakapja a bizalmunkat, aztán megint eljátssza. Építettünk neki kennelt, abból is kiszökött, ha megvolt kötve (mert éjszakánként állandóan kiszökött), minden nap vittük sétálni, ha vihar volt (és kiszökött), benn éjszakázott, hogy ne féljen. Tavaly több százezerből csináltuk újra a kerítést. Egy darabig rendben volt, de aztán (a változatosság kedvéért) a szomszéd kutya szökött át hozzánk, és aztán a mienk is rájött a módjára. A kennelt magasítottuk, alul szökött ki. 10 éve van mellettem, csakis én tudom, hogy mennyi foglalkozott vele a család és én is. Nem tudok 0-24 mellette lenni, de ha kellett kérdeztem hozzáértőt, költöttem rá, nem bántottam. Ha az a rohadt autó nem üti el, teljesen normális marad. Azóta időközönként bekattan, gondolom már a kora miatt is. Most (és sajnos talán jogosan) a család amellett van, hogy elaltassuk. Egyedül én tartok ki még a kutyánk mellett, szóval legyél szíves és ne oktass, épp próbálok megoldást találni, de ha azt nézzük idestova már több éve azt teszem.
2012. okt. 1. 15:54
 5/13 A kérdező kommentje:
A másik meg, nem értem, hogy mi baja a gyerekekkel. Olyan indulattal tud lenni feléjük, talán mert ők a "gyengék". Ott voltunk a kutya mellett, tűrte a gyerekeket, teljesen szelíd volt. Biciklivel mentünk mellette, kisgyerek is, esze ágában nem volt bántani. Szoktattam a gyerekekhez, ideig-óráig működött is, de öregkorára megint előjött ez a dolog. Totál tanácstalan vagyok, nem tudom mit kezdhetnék vele. Már az állatorvos is azt mondta, hogy altassuk el, mert megbízhatatlan a kutya. De nem hinném, hogy ne lenne más megoldás.
2012. okt. 1. 16:02
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Be lehet fejezni ezt az "okoskodók kíméljenek" szöveget. Ha tényleg mindent megtettél volna, akkor normális lenne a kutyád. Egyetlen egy esetben nem tudsz csak változtatni: ha idegileg nincs rendben a kutya. De itt kétlem h erről van szó. Annyi a baj, h nem értetek a rehabilitációhoz, csak elhitettétek magatokkal h az úgy jó lesz. Nem szégyen segítséget kérni, és akár sok pénzt rákölteni arra, h valaki rendbetegye a kutya viselkedését.
2012. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Beszélj szakemberrel (ne mezei kutyakiképzővel, hanem olyannal, aki kifejezetten viselkedési problémákkal foglalkozik). Ne legyen belőle altatás, mert semmi szükség rá, ha a kutyát és a félelmeit megfelelő módon kezditek el kezelni, meg fognak szűnni ezek a dolgok, de mivel ilyen súlyos és ilyen régóta fennálló problémákról van szó, nem lehet látatlanul, neten keresztül távgyógyítani.
2012. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Te is tudod, hogy a kutyától is függ, hogy mi az a minden. Sokat tettem érte, lehet, hogy nem eleget, vagy neked nem tűnne elégnek, de igenis sokat foglalkoztam a kutyámmal. Volt, hogy hónapokig nem csinált semmi rosszat, nem tudom, hogy mi az, amitől bekattan. A vihartól fél, be is engedjük olyankor. Hálás nagyon. De volt olyan, hogy elvittem sétálni, mindenféle lehetséges módon lefárasztottam, mégis kiszökött. Attól sajnos nem lesz jobb, hogy mindig az orrom alá dörgölöd, hogy nem foglalkoztunk vele. Más semennyit nem foglalkozik a kutyájával, mégis normálisan viselkedik. Legelőször is azt kellene elérnem, hogy ne akarják elaltatni. Csak annyit mondtam otthon, hogy hány gyereket harapott meg kutya. Olyan is, amelyik nem volt beoltva. Én például a mai napig ha látom, hogy egy kutya szabadon van, bringáról le, kikerülöm nagy ívben. Ettől persze már nem változik a helyzet...
2012. okt. 1. 17:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem nekem kell elégnek lennie a kutyával való foglalkozásodnak, és nem is másoknak kell elégnek lennie, hanem a kutyának.
2012. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy mentél vele sétálni, na de mennyit? Egy mozgásigényes kutyának nem napi 3 x fél-1 óra kell, hanem több. Egész egyszerűen meg lehet tanítani, hogy nem bánt a kerék. Szépen elsétálsz pórázon a kutyával a kerék mellett, és ha rád figyel, akkor jutalom. Ehhez persze az is kell, hogy te legyél a vezér, és tudd irányítani a kutyát. Nem 1-2 hónapos folyamat. Ha félsz attól, hogy lerángat a bicikliről, akkor miről beszélünk? Így ne csodálkozz semmin. Nem akarlak megbántani, de nézz magadba. Itt nem az számít, hogy egy a kutyád számára vad idegen emberre mennyit költöttél, és hogy mennyivel nehezítetted meg a feladatot, hogy elszökjön.

Egy kérdés. Hogyan ütötte el az autó? Hogy kerülhetett egyáltalán abba a helyzetbe?

2012. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!