Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szamojedosok! Mondjatok nekem...

Szamojedosok! Mondjatok nekem velemenyt, tanacsot errol a fajtarol?

Figyelt kérdés
Hamarosan kapok egy edes kis szami kolykot! Aki hasonlo fajtaju kutyaval rendelkezik mondthatna 1-2 dolgot rola! Sokat olvastam a fajtarol de en szemelyes tapasztalokat szeretnek! :)

2012. okt. 1. 17:14
 1/5 Jázi&Csenge ***** válasza:
27%

nekünk nincs ilyen kutyánk, de mi is lehet ilyen fajtát szeretnénk. ő egy csau-csau méretű, talán kicsit nagyobb kutya, 46-56 cm körül lehet, és úgy 23-30 kg.régen vadászatra és rénszarvascsordák őrzésére használták. feltűnő külseje, megnyerő természete van, remek családi kutya, imádja a gyerekeket, bár igazán csak egy emberre hallgat, de ez egyedfüggő leginkább. nem túl jó házörző. viszonylag makacs is lehet ez a dús, puha, fehé bundájú, mélyen ülő sötét szemű,tömör, izmos lábú, hosszú farkú jegesmaci :)

kellemes természete van, ha nem is a legjobb:) de a nevelés sokmindent megold, és a szocializáción stb.-n is sokminden múlik

2012. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod!
2012. okt. 1. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:

ismerősöméknek van kettő. a kan rettenetesen nehezen kezelhető, nagyon makacs. egygazdás, csak a férfit tekinti náluk gazdájának, a feleségét nem.

Egyébként nagyon gyerekbarát kutya, régen, az eredeti hazájában a pici babákat a kutyák mellé fektették, így melegben is voltak, meg vigyázott is rájuk a kutya. Ez náluk is igaz, nagyon jól kijönnek a gyerekekkel.

2012. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
5 szamim van, a legidősebb 13 éves lesz decemberben. Ahogy minden fajtánál, ennél is különböző természetűek a kutyák, de általánosságban azt lehet róluk elmondani, hogy angyal bőrbe bújt ördögfiókák, akiknek soha nem nő be a feje lágya. Annak idején figyelmeztettek, hogy kb. 3 éves koruk után lesznek NAGYJÁBÓL engedelmesek, ami nagyon igaz. Mivel ezeknek a kutyáknak anno a feladatuk ellátásához nagyon nagy fokú önállóságra volt szükségük, mindig mindenről megvan a saját véleményük, amit ki is szoktak fejezni. Soha nem lesznek olyan engedelmesek, mint mondjuk egy németjuhász. Sokan azt mondják rájuk, hogy hülyék, de az nem igaz. Nagyon intelligensek, csak éppen ha nincs kedvük valamihez (ami valljuk be, elég gyakran megesik), vagy nem értik, az nekik miért is lenne jó, akkor nem csinálják meg. A klasszikus munkakutyáknál használatos kiképzési módszerek náluk csődöt szoktak mondani. Nagyon szeretnek kertészkedni, aminek a gazdi ritkán örül. :-) Ásnak, rágnak, nálunk nagyon sokáig olyan volt az udvar, mintha bombakráterekkel lett volna tele. Mivel utálom a sziszifuszi munkát, meghagytam nekik párat olyan helyen, ahol nem volt mondjuk a kocsinak útban, így legalább újak nem születtek, csak a régieket "szépítgették". Sarkon lakunk, a telek hosszabb oldala mellé, ami a utca felé nézett smaragd tujákat ültettünk. Volt ugyan egy kerítés, ami a kertet elválasztotta az udvartól, hogy ne csináljanak belőle pár nap alatt holdbéli-tájat, de nem annyira erős mint most. Szét is kapták rövid idő alatt, hogy rajta keresztül vagy alatta bejussanak a tujákhoz, és a helyükről kirángatott növényekkel kötélhúzós játékot játszottak. Nem mintha nem lett volna játékuk, de ahogy tudjuk, a tiltott gyümölcs mindig sokkal édesebb. :-)) 3 évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy elérhető magasságban virágcserepet lehessen hagyni, addig mindent eltüntettek, ami benne volt. Vadászhatnak. Macskára, tyúkfélékre. Az öreg kutyám anno egyszer megölt egy egész fészekalja csirkét. Nem mert éhes volt, miután elroppantotta a gerincüket már nem érdekelték tovább. Saját macskát és olyan mentetteket, akiket én kézben bemutattam nekik elfogadnak, de minden idegent megkergetnek, nem tudom mi lenne, ha egyszer el tudnának egyet kapni.... A szami az a szánhúzók közül, aki tud ugatni. Sőt, szeret is, majdnem mindent ugatva kommentálnak. Az egyik kutyámra konkrétan azt szoktuk mondani, hogy látszik, hogy ugatva csinálták, mert be nem áll néha a szája... Házat nem őriz, a legkevésbé sem. Max jelzőkutyának jó, mert ugye ahogy írtam, a történéseket szereti hangosan kommentálni, például ha vendég érkezik szereti ugatva köszönteni. Éppen ezért nálam éjszaka mindig bent vannak a kutyák: nem hiszem, hogy túl sokat tudnánk aludni, ha kint maradnának. A szőre öntisztuló ugyan, de mivel fehér, érdekesen tudnak kinézni egy egy esős nap után. Volt, hogy csak az arcuk világított fehéren a sártól fekete kutyákból..... :-) És a vedlés, na akkor kutyánként egy nagy szemetes zsák simán megtelik szőrrel. Szóval én, ha a szamiról kérdeznek mindenkit óva intek attól, hogy hogy a küllemük miatt ezt a fajtát válasszák. Mert -ahogy írtam- az angyali külső mögött egy tettre kész, csillogó szemű örgögfióka lakik. Csak olyan embernek ajánlható, akinek nagy a humorérzéke (hozzájuk bizony kelleni fog), nem túlságosan kert-mániás és nem várja el a kutyájától a poroszos engedelmességet. Ha ezt ti tudjátok, sok szerencsét a kölyökhöz, egyébként inkább válasszatok más fajtát. Azt elárulod, hogy melyik kennelből lesz a kölyök?
2012. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az írást szoktam még belinkelni, az utolsó mondatára (is) felhívom a figyelmed:


[link]

2012. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!