Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő álvemhes a kutyusom....

Kezdő álvemhes a kutyusom. Mikor múlik el?

Figyelt kérdés
a kutyusomnak már több, mint két hete be van duzzadva az utolsó két emlője. amikor észrevettem, akkor egyből vittem orvoshoz aki azt mondta, h kezdő álvemhessége van. írt fel kenőcsöt, és mondta, h tejjel "borogassam" neki. most ott tartunk, h pontosan két hét telt el, kenőcs elfogyott, és nem nagyon látok változást. a tejelést továbbra is folytatom.. fogalmam sincs, h mit csináljak.. vigyem vissza.. vagy várjak még egy pár napot? mit javasoltok? ahogy megtapogatom az emlőit még érezhető, h kemény és be van duzzadva.. fogalmam sincs mit csináljak..
2012. okt. 1. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az lesz a legbiztosabb, ha visszaviszed! Azt nagyon jól tetted, hogy a kezdetén elvitted, és nem itt kérdezősködtél, mint néhány felelőtlen gazdi...
2012. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Az enyém is volt álvemhes. Nekünk a kiskutya méretű plüssfigurák és a meleg vízzel töltött flakon a fekhelyén eggyüttes segített. Úgy nem érezte magát egyedül.

De tényleg vidd vissza a dokihoz, ő okosabb.

2012. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

a kaja adagját csökkentsd le a negyedére, és viz se legyen előtte. Csak épp, hogy igyon valamennyit. ne babusgassátok, és dugjatok el előle minden olyan plüsst, rongyot, kispárnát, amivel babázni tud. Napközben többször borogatni, és legfőképpen ne nyomogassátok az emlőket.

ne hagyjátok sokat feküdni, inkább rohangásszon többet.

2012. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kaja, víz adag csökkentése, simogatás minimálisra visszavétele. Főleg a hasát nem szabad simogatni, játékait elvenni. Borogatás lehet h nem használ, mert ugyanúgy matatsz a hasánál.
2012. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nála az emlők duzzadásán kívül SEMMI más jel nem mutatkozott. víz és kaja nincs előtte, minden nap picit kap. amennyit tudok futkosok vele. csak az idegesít, h miért nem múlt már el? mert ahogy utána olvastam, 1-2 hét és elmúlik..
2012. okt. 1. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Én a vizet nem vonnám meg tőle, nem azon múlik, hogy meddig tart. Az én kutyámnál is majdnem 4 hétig tartottak a tünetek, szerintem az álvemhesség nem 1-2 hét, hanem inkább 3-4.

El fog múlni, emiatt ne aggódj. És ha minden tünet megszűnt, utána vidd el ivartalaníttatni, mert szinte biztos, hogy legközelebb is álvemhes lesz.

2012. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

oké, köszi. a vizet csak lecsökkentettem, minden nap adok neki egy kicsit. persze ha nagyon szomjas és a mosogatónál ugat, akkor is kap. :) de akkor úgy gondolod, h még várhatok az orvossal? egyébként majd ivartalanítani szeretnénk (vagyis anyu mondta, h mindenképp fogjuk), bár én nagyon félek tőle.. tudom, h jobb a kutyusnak.. meg jó dolog az ivartalanítás.. de mégiscsak egy műtét!


na de visszatérve a témához! szerintem alszok rá egy napot és átgondolom, h mit csináljak. anyu szerint semmi gond sincs, ő azt mondta, h szerdán elvisszük, h megnyugodjak.. de nem tudom! az a baj annyian mondanak véleményt, meg okosságot, h már tényleg nem tudom, mit csináljak. lent az öreg nénik (akiknek kutyusuk van) ők azt mondják, h lehet daganat, valaki azt mondja, h teljesen normális.. tényleg nem tudom..

2012. okt. 1. 20:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Az öreg nénik talán orvosok? Ha meg nem hiszel az orvosnak akkor keress egy másikat amelyik szimpatikusabb.
2012. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én folyamatosan borogattam, és szépen elmult. Fáslival finoman körbetekertem a vizes ruhát, igy tudott is közlekedni.
2012. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a fáslis, vizes borogatást én is próbáltam, de nekem nem sikerült úgy megcsinálni, h ne essen le róla, tehát én maradtam a zacskós tejes "borogatásnál".. tudom, h az öregek nem orvosok, de annyira beállítják, h biztos ez meg az a gond, h már én is elhiszem.. az a baj az orvos nem mondta, h ez meddig húzódik el, és fogalmam sincs, h ez normális-e, h még mindig be vannak duzzadva a kutyus emlői
2012. okt. 1. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!