Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok milyen szabályok...

Nálatok milyen szabályok vannak érvényben otthon a kutyára vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tekintély/rangsorbeli távolság növelésére értem a kérdésem.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. nem jöhet fel az ágyra vagy csak hívásra. Vagy pl. ajtón ti léptek ki mindig először.



2012. okt. 2. 19:23
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

1. csak utánunk ehet,tehát ha mi felálltunk az asztaltól akkor rakom le neki a kaját.

2.ajtón igen utánunk léphet ki,de csak annyit mondok hátra és akkor ki is enged alapból. Van hogy szólnom se kell és előre enged.

3. Ha hazaérünk sétából nem mint az őrült rohanunk be,hanem ellenőrzés hogy mancs tiszta-e,pórázt le és utána mondom neki hogy mehetsz!

4. Ha takarítok ágyon kell maradnia,de ez automata. Látja elkezdek pakolászni,vagy veszem elő porszívót ő felugrik az ágyra és nem zaklat.. Nem úgy mint akire vigyázok kutya,jaj ma is..Amit pakolok el játékokat újra szétpakolja, a portőrlőt rágcsálja míg porolok,kergeti a porszívót..:D vele ez kész rémálom. A rongylopásról nem is beszélve :D

5. Ezzel el is árultam hogy nálunk aludhat kutya az ágyon,bármikor le tudom küldeni ha zavar,bármikor odébbtessékelem ha épp már a popsija a képembe lóg :D szóval ezzel nincs gond,egyszerűen rettentően igényli a közelségünk.

Nem jut eszembe hirtelen több,de ha igen még írok :D

2012. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kinti kutyáim vannak, így csak pár szabály van: engedély nélkül nem mehetnek be a garázsba, kaját csak akkor ehetik meg mikor azt mondom hogy a "tied", valamint ha rájuk szólok abba kell hagyniuk az ugatást,. Kapunk ki megy ki előbb dolgot soha sem alkalmaztam, nálunk nem ezen múlik a falkán belüli rangsor kialakítása.
2012. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Oks, köszi :D
2012. okt. 2. 19:31
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Ágyra/kanapéra nem jöhet fel, imádom a kutyát, de azért nem fogok együtt aludni.

Minden hazaérkezéskor lábmosás, ha fáradtak vagyunk, ha nem. Van egy steril cica, nem visszük be a lakásba a koszt.

Nagyjából ennyi, meg az alapvető szabályok (nincs rágás, stb).

2012. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Hol is kezdjem...:D Ugyebár Argos hol kerti, hol benti, hol kinti-benti/benti-kinti kutya :)


1. Kapun kizárólag hívásra-küldésre mehet ki, tehát ha szólok neki, akkor előttem is kimehet. Ha az utcán vagyunk, akkor hazafele sokszor ő nyitja magától a kaput és bejön, de utána már nem jöhet ki ismét az utcára! A lakásajtó nyáron tárva nyitva, akkor jöhet ki-be, amikor akar, de ha szólok, hogy maradjon kint/bent, akkor el is várom, hogy teljesítse.

A lakásból ha megyünk ki együtt, akkor szintén engedélyre jöhet csak, általában előre küldöm, úgy kényelmesebb nekem.


2. Kaját csak engedélyre kezdheti el. Ha előtte gyakorlunk, akkor kézzel kap a tálból marékszámra, de a legutolsó feladat után szintén csak engedéllyel mehet enni a tálból.


3. Ágyra nem jöhet, nem is akar.


4. Ugatni ugathat házőrzés közben, de ésszel, minden felesleges dologra nem engedem, rászólok.


Úgy általában szót kell fogadnia...

2012. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Ágy tabu, még hívni sem hívjuk, viszont van a nappaliban egy fotel amibe feljöhet, de az a maximum és első szóra onnan is le kell mennie.

Hogy melyik ajtón épp ki mikor megy ki azt sose néztem, de a kapun csak akkor mehet ki, ha meg is lett neki engedve.

Kunyerálás nincs a mi kajánkból, se bociszemekkel nézés az arcomba (ránk vonatkozó szabály, hogy mi meg nem etetjük az asztalnál), enni is csak akkor ehet ha meg lett neki engedve.

És amit kérek tőle azt mindig meg is követelem, sosem hagyom annyiban a dolgot.

Játék sincs neki elől hagyva, ha véletlenül olyan helyre teszem le, ahol eléri, akkor sem veheti el (ezalól kivételt képez, ha olyan ügyetlen vagyok, hogy leverem és ott felejtem, mert a földről felveheti).

Úgy kb ennyi.

2012. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
72%

- A kertbe vezető bármely ajtón, illetve a kapun én megyek ki/be először, kivéve, ha direkt küldöm a kutyát.

- A szinteket elválasztó lépcsőknél is megkövetelem, hogy ne rontsanak elém, nagyon szépen megtanulták azt is, hogy ha becsukom magam mögött az ajtót, akkor a fordulóig előre kell menni, ott megvárni, és feljönni mögöttem.

- Ha kint vannak, és beengedem őket, akkor sem rontanak be a nyitott ajtón, csak engedélyre, és ez érvényes bármiféle ajtóra, aminél együtt csinálunk bármit, ne szokják meg, hogy a nyitott ajtó szabad vásárt jelent.

- Ha valaki jön, jelezni szabad, de ha megérkezem, akkor át kell adni nekem a terepet, onnantól kezdve senkinek nincs belszólása a történésekbe.

- Bent nincs ugatás, házat csak kint szabad őrizni, azt is csak addig, amíg meg nem unom és rájuk nem szólok.

- Kajánál szigorúan nincs kunyerálás, aki mégis erre vetemedik, az két méterrel odébb lefekszik és nyugszik, amíg eszünk.

- Etetésnél amíg a kaját csinálom, mindenki a konyhán kívül várakozik, utána szépen leül, lerakom a tálakat, és csak engedélyre kezdenek enni.

- Ágyra, székre, asztalra senki semmi szín alatt nem teszi semmilyen testrészét, kivéve lent a nappaliban, ahol anyósék kinevezték már a kanapét a kutya helyének, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni, őket nem zavarja az se, ha maguktól mennek fel.

- A fürdőszoba szigorúan tiltott terület, ne szőrőzzék össze azt a helyet, ahol tisztálkodni szoktam, legalább kettő percig had legyek néha szőrmentes :))

- A számítógépes szobában a nagy kábelrengeteg is tabu, így is lerántanak néha ezt-azt, ne tetézzük a bajt.

- Ha jövök-megyek, pláne este sötétben, és pláne, ha rájuk szólok, hogy "vigyázz", akkor tessék félreugrani előlem - ez leginkább az ő érdekükben van így, általában egy-egy balesetnél rögzült a "vigyázz" jelentése, amikor nem tudtam kikerülni őket, vagy nem láttam, aztán ütközés lett és nagy meglepődés. Erre sajnos azért van szükség, mert odalent, ahol a legtöbbet vannak a kutyák, nincs helyük, hiába mondom, hogy kéne, csak fekszenek ide-oda, mindig valahova az útba... De mondjuk nem árt, ha tanulnak egy kis tiszteletet azzal is, hogy nem folyton én kerülgetem őket.

- Sétánál nincs vandálkodás, akire póráz kell, az nyugodtan ülve megvárja, és a többi sem zaklat, hogy vegyem már a cipőmet, hanem csendben örül magának, végülis nem vidámparkba megyünk, csak sétálni.

- Sétát eleve 1-2 perc lábnál, illetve mögöttem sétálással kezdünk, és így is fejezzük be; én viszem őket sétálni és haza, nem fordítva.

- Amíg a kaput nyitom-zárom, addig is szépen ott várnak mellettem, nem rohannak el káoszkodni.


Ezeknek persze nagy része inkább a saját kényelmemet, illetve a családét szolgálja, mint kifejezetten a rangsor tisztázását, sokkal előbb be voltak vezetve, minthogy a falkavezérségről egyáltalán hallottam volna. Tudom, náci vagyok :)) De meg is van az eredménye. Shelly "sajnos" baromi intelligens, minden kis rést kihasznál, most meg van nálam panziózni egy labi, és hát neki se kell a szomszédba menni intelligenciáért. Ő még ráadásul sokkal aktívabb is, meg el volt kissé kényeztetve, szóval nagy az arca, de így is elég jól beleszokott a rendszerbe nem egészen egy hét alatt.

2012. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Ezek a szabályok nálunk is élnek, amiket felsoroltatok.

Az ágy kapcsán ugye vegyesek voltak a válaszok :)

Nos, én is felengedem Joeyt az ágyra.

Összegezve:

Csak akkor ehet, ha engedélyt adok rá (kajájába bármikor belenyúlhatok, odaenged), ha mi eszünk, nincs kunyizás, nem ehet.

Ajtón én megyek ki/be először. Ha sétálni indulunk, akkor rá kell szólni, hogy előre engedjen, sőt mostanában néha olyan is van, hogy pórázzal is vissza kell tartanom. Ha hazajövünk, akkor szó nélkül előreenged.

Ha beérünk a lakásba, mindig a helyére küldöm és meg kell várnia, hogy levegyem a pórázt, nyakörvet.

Ha nem fekszem az ágyon, felmehet. Ha én is ott fekszem, akkor csak hívásra.


Mostanában engedetlenebb, mint volt. A dologhoz hozzátartozik az is, hogy kb. 2,5 hete sógorom sétáltatja, én csak eü sétára tudom levinni sajnos és ez még kb. 3 hétig így lesz. (Tudom Szilvi, megmondtad, hogy ez lesz a vége :D)


Lövésem sincs mit csináljak, csak azt tudom, hogy nem jó irányba halad a dolog :S

2012. okt. 2. 19:52
 9/46 A kérdező kommentje:

Közben írtatok még egy páran, ennek örülök :)

Még annyival egészítem ki a dolgot, hogy sajnos többször hangzik el a parancsszó Joeynak, pedig mondtam sógoromnak is (és a férjemnek is - mert ő is ilyen sajnos), hogy egyszer mondják el. + amellett, hogy mostanában engedetlen velem szemben Joey, még egy adag makacsság is párosult a dologhoz. :S

2012. okt. 2. 19:55
 10/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nyugi, felépülésed után kezedbe veszed a dolgokat és két hét alatt minden a régi lesz :)
2012. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!