Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Vizslával kapcsolatba...

Magyar Vizslával kapcsolatba lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

van egy 4 éves vizslánk éjjel bet alszik az elötérbe nappalra kint van


pórázon húz

mindenkire ugrál (és körbenyalja, rám nem mert én vagyok a falkavezér d ha a gazdája hazajön aki a játszópajtása akkor teljesen bekattan )



ti kutyátok is ilyen? hogy ehetne ezekröl leszoktatni?

Bent lakik a lakásba vagy kint?


2012. okt. 3. 10:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve mit kap enni és hányszor egy nap?
2012. okt. 3. 10:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, a mi kutyánk nem ilyen és igen, le lehet szoktatni róla úgy, hogy NEVELED.


Amúgy nem értelek.

Te vagy a "falkavezér", de más a gazdája?


Problémádra egyszerű a válasz: van egy teljesen neveletlen kutyátok, akivel ezek után nem ártana foglalkozni és nem csak simogatni, etetni.

2012. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

én nem csak simogatom és etetem rám nem ugrik én vagyok itthon többet vele de nem én vagyok a gazdája

és a gazdája a hozzáállásával nem segit hogy megneveljem a kutyát

2012. okt. 3. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:

A pórázon húzás, kb. 2 perc: ha húz, megállsz, és leülteted...

(Persze a vizslát futtatni is kell, a séta neki nem séta, csak a vadászat az. De gondolom nem ez a gond nálatok, hanem a közlekedés.) Vizslától már pár hónaposan is elvárható, hogy utasításra, (akár póráz nélkül is,) fegyelmezetten közlekedjen balláb mellett. Mind állatkínzásnak tartja, de nem kell mindenről kikérni a véleményét! :) Ha előre akar jutni az utcán, maradjon veszteg, és figyelje merre lépsz.

Arra mindig fog ugrálni, aki ezt szeretné tőle. De ha idegen jön, akkor kutyát a helyére küldöd, és amíg nem marad nyugton, addig nem engeded be a vendéget. Ne engedd hogy játszanak a vendégek a kutyussal, még simogatni, becézni se hagy, amíg túl izgatott.

Helyre küldés: nem ráncigálni kell, hanem a szemébe nézel, fölé hajolsz és mész felé, amíg nincs a helyén. Ha nyal, ugrál, harap, akkor elkaphatod a pofája a alatt 2 kézzel és rámoroghatsz, amíg le nem áll.

Velük nagyon könnyű. 1-2 mozdulat és rendeltetésszerűen működnek.

Nekünk a vizsláink mind benti kutyák voltak.

2012. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kettesben vagytok otthon a kutyával, engedd be, jutalomképpen, de csak addig, amíg nyugodt, és normális. Ha izgágáskodik kirakod 30 másodpercre, utána lenyugtatod, és újra beengeded. Annál nincs nagyobb jutalom, egy vizslának, mint hogy a gazdival lehet egy helységben, és az izolációtól, (kert, lánc, kennel...) hajlamosak bekattanni.

Lakás, a te territóriumod, sokkal könnyebb udvariasságra bírni, mint a kertben, ami csak az övé.

És ha te vagy a falkavezér, akkor mond meg a párodnak, hogy ő is csak akkor kap vacsorát, ha normálisan bánik a kutyával! :D

2012. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 éves vizsla naponta 1x eszik, az esti séta után!
2012. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tippeket
2012. okt. 3. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi vizslánk is ilyen Nálunk az a baj,hogy a férjemmel mi próbáltuk nevelni,de anyósom(ő volt vele itthon kölyökként ,mi dolgoztunk)agyon babusgatta etette.Egy neveletlen elhízott vizsla lett az eredmény.Következetesség mindenki részéről ez a lényeg.
2012. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!