Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyibe kerül egy kistestű...

Menyibe kerül egy kistestű kutya kitömetése?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez elég morbid...
2012. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

egyáltalán nem morbid ha valaki szeretné megőrizni a kis kedvencét...én is megfontolnám ha történne valami a kutyusommal, a hamvasztás+urna is szóba jöhetne mondjuk...


amúgy találtam neked guglival :):

[link]

[link]

2012. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
szerintem nagyon beteg... ez már egészségtelen ragaszkodás
2012. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért a hamvasztás és a preparálás közt van egy kis különbség...
2012. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom miért lett lepontozva a 2. Ő adta a leghasznosabb választ. :)
2012. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem annyit megérdemel, hogy elhamvasszák vagy eltemessék! :S
2012. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

jah hogy le lettem pontozva...akkor nyaljanak sót :D


én akkor sem tagadom, hogy ha meghalna az imádott állatkám akkor preparáltatnám vagy hamvasztatnám és kisoltáron tárolnám a hamvait...egy állatot nem csak addig lehet szeretni, amíg él! és szerintem ha valaki igazán szereti az állatkáját, akkor sose tudja elengedni...a preparálás pedig biztosítja, hogy soha ne felejtsük el a kiskedvencünket...ha ránéz az ember a preparált állatára, akkor mindig eszébe fognak jutni a kellemes percek amiker vele töltött.

2012. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
amiket*
2012. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. A preparálás számomra például elképzelhetetlen, de az első kutyusom hamvait visszakértem, egy kutyaház formájú porcelánban kaptam vissza és a fényképével együtt van a szekrényen. Nem olyan helyen, hogy szem előtt legyen, de ott van a többi, már nem élő családtagom képei közt.
2012. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
A hamvasztás és temetés szerintem rendben van, de a preparálás egyáltalán nem tartozik a "temetkezés" témakörbe, ha oda tartozna, akkor embereket is lehetne preparálni "temetkezés" címszó alatt. A hamvasztásnak és temetésnek pont az a lényege (szerintem), hogy nyugalomba helyezzük a szeretett állat (vagy ember) testét. De az nem nyugalom, ha az állat teste ott díszeleg egy szoba közepén (ahol jövés-menés van), ha meg elzárt részen van, akkor meg nincs értelme a preparálásnak. Egyébként érzelmileg nagyon megviselheti az embert, ha ott van a házi kedvence preparált teste, ami azt a látszatot kelti, hogy ő még mindig ott van, de valójában egy élettelen test, egy illúzió, megsimogatni sem lehet (mert mérgező), ez olyan, mint a műanyag játék ételek, amiktől összefut az ember szájában a nyál, de nem eheted meg, mert műanyag. Szerintem ez önkínzás. (csak 9-esnek válaszoltam)
2012. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!