Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha még sűrűbben féregtelenítem...

Ha még sűrűbben féregtelenítem az árt nekik, vagy használ?

Figyelt kérdés
Eddig három havonta féregtelenítettük a kutyáinkat, de most szeretnénk kisbabát, és azt hallottam valakitől, hogy még jobb ha két havonta kapnak féreghajtó tablettát, így még higiénikusabban élhetnének együtt. A kutyusok bentiek.

2012. okt. 4. 10:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
15%
Nem baj, a kölyköket kicsi korukban 2 hetente kell féregteleníteni.
2012. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól emlékszem 3 hónapos korukig.
2012. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges 2 havonta féregteleníteni.

Nekünk is kisbabánk van, a kutyánk is a lakásban él, 3 havonta féregtelenítem.

2012. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

Ha a ktyák bent vannak, tehát nem csavarognak, nem találkoznak más kutyával, nem vadásznak, nem esznek dögöt, akkor szerintem elég három havonta féregteleníteni.

A sűrűbb féregtelenítés szerintem csak árt. Be kell tartani a használati utasítást (mennyi időközönként, menyi tabletta/folyadék/más kilogrammonként).

Mi Pratel-t használunk, úgy hogy a kutya naponta el van engedve (falun lakunk) 2 órára kb, magától hazajön. Hogy eközben merre jár nem tudjuk. Három havonta kap féregtelenítőt. Mivel 10 kilós, 2 tabletta jár neki. Nincs férge.

2012. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%

"kutya naponta el van engedve (falun lakunk) 2 órára kb, magától hazajön."


Mivaaaaaaaan?!?!?!

2012. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
13%

Pontosítok:

Falu szélén lakunk. A román határ egy köpésre (kb 1 km) van. A kutya kan kutya. Rajta van a "hatnék". Délutánonként kiengedjük hátul (a határ felől a kertbe (a kert 1,5 ha)). Kábé két óráig csatangol (gondolom megjelöli a területét, és felkeresi a szukákat). Mikor hazaért jelez a kapunál.


Ezért összeszedhet ezt-azt. DE! Rendszeresen féregtelenítve és bolhátlanítva van!

2012. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Khmmm. A pontosítással méginkább rontottál a megítéléseden.
2012. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, érdemben nem tudok sajnos segíteni.


Viszont amit az egyik válaszoló itt írt, hogy kiengedi a kutyát egyedül, hát gratulálok a felelős állattartáshoz.

2012. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

hm hm...

Ez errefelé bevett szokás...

Peeersze, láncra verhetném és vihetném "sétáltatni". Biztosan jobban érezné magát.

1,5 éve van meg a kutya és még egytlen panasz sem érkezett senkitől. Nem jelentettek fel, nem nyírták ki a kutyát, nem verték meg, minket sem szidnak, nem vonnak kérdőre, mert itt ez bevett szokás, ha a kutya menni akar, akkor mehet.


Viszont van kötelező oltás (kapja), van bolhaírtás (kapja), van féregtelenítés (kapja), lesz chip is (kapni fogja). Teljesen egészséges, beoltott, féregtelenített kutya.


A kérdezőnek ismételten mondom, feléesleges 2 havonta féregteleníteni.

2012. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Tehát hagyod, hadd szaporodjon vakvilágba, és még esélyt adsz arra is h meghaljon (elütik, elfogják és megölik, mérget eszik, stb) Tényleg, hadd gratuláljak...


Kérdező: semmi értelme nincs a többszöri féreghajtásnak. A higiénia jó, de ha túlzásba viszed, az csak többet árt, mint használ.

2012. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!