Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű kutyát (yorkshire...

Egy kistestű kutyát (yorkshire terrier) milyen időközönként és hányszor érdemes levinni, hogy elvégezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Most tanuljuk a szobatisztaságot. Már egész jól megy neki. Pelenkára szépen rámegy, de tegnap óta már nem raktam ki neki, hogy megszokja a lakás tabu és csak lent szabad.
2012. okt. 4. 14:37
 1/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Az első időkben 2-3 óránként érdemes levenni. Ha pisilt-kakilt hatalmas dicséret és játék.

Ha már ez igy működik, akkor lehet tologatni a határokat.

A cél, hogy napi 3-4 séta elég legyen.

2012. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is yorkim van, 4 eves mar, reggel viszem le munka elott 8korul, amikor haza erek 17korul, es meg este egyszer 21korul. Boven eleg neki, boldog kis ebecske. Sajnos 1eves kora korul kaptam, nagyon sok egeszsegugyi problemaval, mindenhova vittem magammal, ugymond osszecsiszolodtunk, ma mar mas a munkam, nem tudom magammal vinni, de eszreveteleim szerint boven eleg a napi 3 levitel, igy 4 evesen.
2012. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos az én yorkiem is elég beteges volt. Kijött rajta egy autoimmun betegség, ami már szerencsére elmúlt, de emiatt félévig le se lehetett vinni az utcára nehogy elkapjon valamit. Úgyhogy most lehet csak rászoktatni a kinti pisilésre. Az elején, akkor azért leviszem kb. 2 óránként.

2012. okt. 4. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy kutya pelenkára kakil NEM SZOBATISZTA!

8hetesen hoztam el a labradoromat 2 hétig minden nap 2 óránként vittem le (még este is) és 10 hetes korába már ott ült az ajtó előtt amikor ki kellett mennie! 2hétig szenvedtem az biztos főleg éjszakánként de megérte! Ha pelenkázól az csak egy megoldás arra, hogy ne csinnáljon össze vissza! De nem lesz pelenkától szobatiszta!

2012. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jól tudom, hogy ettől nem szobatiszta, de ameddig nem szabadott levinni muszáj volt a pelenka. Mégse a szőnyegre csináljon. Ő is legtöbbször jelez, hogy leszeretne menni. Ma is hajnal 4kor felkeltett, hogy pisilnie kell. Nem kellemes ilyenkor felkelni, de hát ez van. :) Idővel remélem majd nem ébred fel. Van egy 7éves másik kutyusunk is. Ő egy éves korától már szépen kibírja reggelig.
2012. okt. 4. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van.

Reggel fél 6-kor, utána 11-12 óra körül, 17 órakor, majd 21-22 óra körül megyünk le sétálni.

Összességében 2-2 és fél órát sétálok vele egy nap. Persze az örök törvény, minél több, annál jobb:) Ha tehetném, napi 6-7 alkalommal biztos mennék vele sétálni.

2012. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sokszor!

akár 2 óránként!

persze csak amíg pici ( hiszen a hólyagja is pici)

és lassan kialakul a rendszer

2012. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!