Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ezt a törzskönyv...

Nem értem ezt a törzskönyv mizériát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lehet, most szétszedtek, de én nem és nem értem ezt a törzskönyv mizériát...


Tehát, ok egészséges ÉS garantált kutya stb. Anyámék bernije tk-s, de ettől függetlenül a nagypapája pl ugyanaz mindkét ágról... semmi baja, 13 éve.


Az előző kutyáik nem voltak tk-sak, de mindig fajtatiszták voltak, bocsánat, fajta jellegű keverékek, v miszösz. Semmi bajuk nem volt, tizenix évesen haláloztak el.


Nekem megmondom őszintén bajom van az ún. TENYÉSZTŐKKEL. Méghozzá az, h azért ilyen drágák a kutyáik, mert mindent túlzásba visznek. Egy gyereket is fel lehet nevelni x és x/2 pénzből ugyanolyan jó színvonalon.


Miért is fizetünk ennyit??? JA mertdrága a táp, meg az ilyen eszköz, meg az állatorvos, meg a szűrések. És persze a kan is sokba kerül, ha olyan, meg a versenyeredmények.


Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. Mert ez az!!! Ráadásul modern kori f.ság az egész. Szerintem.


És itt van a másik véglet, h már mindenki szaporító, aki nem ilyen elszállt. Én ezzel sem értek egyet... az a szaporító, aki 20 kutyát tart, nincs életük a kutyáknak semmi...stb. csak arra tartja őket, h szüljenek. AZ szaporító. Aki vesz két kutyát, és pároztatja őket, nem az. Ezen persze lehet vitázni ez csupán fogalmi kérdés...


De most őszintén... Akkora faksznit csapnak már ekörül egyesek h az nem normális, és ezt nem értem. Ennyi erővel az emberek is menjenek szépségversenyre és szűrésekre és csak azok szaporodjanak, akiknek ch minősítése van, mert a többi gyerek, nem ember, hanem fajta jellegű keverék, beteges és selejt...


Szerintem ez a kutyatenyésztés nagyon beteg irányba megy el, és a becsületes tenyésztő nyilván nem pénzt akar a kölykökből, hiszen neki is mennyibe kerül...csak a lelketlen szaporító akar pénzt, a tenyésztőnek fizetett minden fillér benne van a kölyökben mikor megkapjuk, nem? Ne vicceljünk már... itt van pl a szűrések ára, azt kb az első alom FELE visszahozza, de a másodikat sem adja olcsóbban...stb. Szóval hagyjuk már ezt az álszentséget.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, de kifejtve, nem annyi h idióta vok, hanem tényleg.


2012. okt. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
77%

"Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. "

Cica, akkor ne fizesd, tele vannak a menhelyek meg a fajtamentők. Nem felháborodni kell ezen, hanem azt a megoldást választani, ami neked is megfelel. Én meg csilliárdos autót nem vennék soha, nem érdekel, mekkora, meg milyet gyorsul, mégsem szólom le azokat, akik gyártják meg veszik a ferrarikat meg hummereket. Komolyan nem értem, unatkozol, vagy mi a problémád?

2012. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:

A problémám az "cica", h csak ilyen hangvételű válaszokat lehet találni ebben a kérdésben, normálisat nem.


Meg az is a probléma, h nem látom be, h egy tk-s kutya mitől is kerül 150 ezerbe? A problémám az, h ez már a tenyésztők részéről és a vásárlók részéről is átment sznobságba. Mert a vásárló azt mondja, nekem akkor is tk-s kutya kell- hozzá teszem, ez nem baj, sőt!!! Mire a nemes lelkű tenyésztő: "nekem jó kutyáim vannak, a szaporító eladja 30-ért, akkor én 70-ért, pár év múlva, hú de divat lett a tk, akkor már 150-ért adom". És igazából ez sajnos sokaknál és tisztelet a kivételnek, megint nem a fajtanemesítésről szól...

2012. okt. 4. 16:45
 3/64 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen egyetértek veled.Akkora nagy hűhót csapnak az egésznek és én sem fizetném meg a drága hobbijukat. De ezek nem is hobbik hanem már beteges dolog. Ugyanúgy növelik a tenyésztett cicákat mint a házi macskát.
2012. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
92%
2012. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem érted a lényeget. Veszel egy kutyát. Tenyésztőtől. 8 hetes kora előtt nem hozhatod el, chipezve, féregtelenítve és oltva van a kutya. Sok tenyésztő garanciát vállal a kutyájára, amit kiad a kezéből.

És akkor vegyünk egy kedves családot, mondjuk 2 golden retrieverrel. Párzanak a kutyáik, születik 7-8 szép kis golden, és árulják őket mondjuk 30 ezer ft-ért. Sokuk meg van győződve arról, hogy a kutyát már oda lehet adni 6 hetesen is, mert már eszik magától. az igazi lényegét ennek a dolognak nem tudják. Nem chipeltetik a kutyát, örülhetsz, ha a kutya 1 oltással kerül hozzád, és későbbiek folyamán, legyen az egy hónap vagy 6 év múlva, ha kijön a kutyádon egy örökletes betegség, amit elvileg ki kellett volna szűrni két kutya pároztatásánál, te csak állsz és nézel. Ha tenyésztőtől vetted volna azt a kutyát, a tenyésztő vagy beszállt volna a kezelések költségébe, vagy egyszerűen visszafizeti neked a kutya árának felét vagy talán az egészet. Ezzel szemben a "családos" kutyánál mit mond a "tenyésztő"? Hát ez van sajnos, benne volt a pakliban. Persze, nem attól kutya a kutya, hogy papírja van. De sokan tudod mit csinálnak? vesznek egy cukimuki fajtatiszta kiskutyát, az beteg lesz pár éven belül, és repül az utcára vagy menhelyre. És lehet, hogy azt mondod, hogy nem minden ember ilyen. Persze, nem mindegyik. De ha tudnád mennyi bántalmazott, kidobott fajtatiszta kutya van...asszem sírva fakadnál, és nem tennéd fel a hülye kérdéseidet.

2012. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
És még a cicánál azt mondom, h nincs is sok különbség jellemben, de ha én egy westie jellemű kutyát szeretnék és választok egyet a menhelyről...na annak kb 0,0000001% esélye van h westie jellemű lesz, szóval nem olyan egyszerű ez a dolog.
2012. okt. 4. 16:49
 7/64 anonim ***** válasza:
42%
Abban egyet értek, hogy bőven van ott haszna a tenyésztőnek is. Senki nem olyan hülye, hogy önköltségi áron, vagy veszteségesen adja oda a kutyát.
2012. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:

16:48

Ok, igazad van, rendben. NEm azt mondom, h ne szűrjék a kutyákat. Azt mondom, h azt nem hiszem el, h az a kutya tényleg 150 ezerbe van. Azt mondom, h ez már csak a parasztvakítás része. ÉS azt mondom, h a tenyésztők igenis tehetnek a szaporítók terjedéséről. Méghozzá nagyon is! Ha lehetne normális áron tk-s kutyát venni, és mondjuk azt mondom, 60 ezerért pl. akkor nem vennének annyian nem tk-sat. El kéne dönteni h akkor most tényleg a fajta nemesítés a fontos, v a pénz ott is! Érted már, mi az ami böki a csőröm. Azt mondjuk h hulladék, aki szaporít, hulladék, aki megveszi, felhígul a kutyafajta, de nem teszünk semmit h megállítsuk, csak még drágábban adjuk a tk-s kutyát, mert az biza érték. EZ a fő baj.

2012. okt. 4. 16:53
 9/64 A kérdező kommentje:

16:47

PONTOSAN erről van szó!!! Az anya állat feklnevelésének költségeihez a vásárlónak SEMMI köze. Ez egy döntés, h kutyát akarsz tartani, az a TE (mmint a tenyésztőé) költséged. Ahogy a versenyek is. Kivétel mondjuk EGY tenyésszemlét, ami indokolt lehet. Oltások khm. chip 3500, 3 kombi 15000,parvo 5000, egy veszettség 4000 (nálunk), féreghajtó tabletta 500ft, akkor az 1500. Tehát ez 30.000/ kutya plusz a kaja, jó minőségű aby táp már van 1000-1500/kg-tól, nem eszik sokat egy kölyök mire elviszik. dobjuk szét azt az 5000 ft-ot is ami szülés utáni költség. Ehhez adjuk hozzá, h a agy kutyásoknak mindig van kedvezménye eledelre és az orvosnál is. NA és akkor kb hagyjuk is az egészet, h miért annyi a kölyök. Mert van aki annyit ad érte.

2012. okt. 4. 17:02
 10/64 A kérdező kommentje:
Hát persze h netto ráfizetés, ha mindent beleszámolsz még az anya és apa állat éves oltásait, vételárát és kajáját is, hát hogyne lenne ráfizetés. Ez a része az ami szerintem nem tartozik a kölyök árába bele. Persze a te szemszögedből nyilván igen, mert a szenteknek is maga felé hajlik a keze.
2012. okt. 4. 17:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!