Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A leonbergivel, és az akitával...

Jázi&Csenge kérdése:

A leonbergivel, és az akitával mennyit és mit lehet "sportolni"?

Figyelt kérdés
Azért írtam idézőjelbe, mert tudom, hogy nem azok az "egésznap futkosok egy másodpercre meg nem állok" hiperaktív kutyák, de mivel ők az aktuális kedvenc fajtáim (viszonylag sokszor változik), és én elég sportos vagyok, tudni szeretném, mit lehet csinálni egy leóval és egy akitával. Nem gondolok sok mindenre, csak napi sétáltatásra, naponta, vagy kétnaponta, vagy legalább hetente egy 20 perc külön futásra, ritkábban egy-egy kisebb-nagyobb túrára, esetleg hobbi szinten távolsági fribire. Ezeket bírná valamelyik fajta? Vagy ha ezt nem, mi mást?

2012. okt. 5. 17:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetlge íthattok sportosabb fajtákat (de korántsem kell mondjuk boxer féléen pörgősnek lennie), bár az ilyen ebek nagy részét tudom. (az egyetlen kikötés még az, hogy jó családi kutya legyen)
2012. okt. 5. 17:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Leonbergivel max. sétálni és túrázni, de az nem annyira sport. Napi séta mondjuk 10 km feszített tempóban.
2012. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Yukióóóó ***** válasza:
igaz nekem csak egy japán akitám van de minden nap 4km biciklizünk ezt reggel, és este egy laza séta 2km, sztem még többet is bírna !!
2012. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt rudtam, hogy az akita valamivel sportosabb, mesélnél privibe a kutyádról?
2012. okt. 6. 17:45
 5/9 A kérdező kommentje:
"csak" egy japán akita???? O.o "CSAK"??? :)
2012. okt. 6. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor én jövök a másik oldallal, nekem is akita inum van, ráadásul egy éves, vagyis fiatalka még, és napi egy órás sétákkal le tudom fárasztani(de ebbe még nem számoltam bele a kertben történő játékot). Persze, tudna ő is még menni, de így ugyanúgy dől ki a kanapé mellett, és nincs vele probléma. És ha frizbee-ni szeretnél vele, akkor el kell hogy keserítselek, az akiták nem futnak holmi labdák meg "tányérok" után :D :D Nem akarok az unalomig ismételt és ismert Hachiko-val jönni, de ott gyönyörűen bemutatja, hogy mit szól az akita az ilyen jellegű játékokhoz. Persze, ez mindig egyedfüggő, de ha tenyésztőtől, fajtatiszta szülőktől szeretnél majd kutyát(és nagyon remélem, hogy igen!) akkor valószínűleg te is ilyet fogsz ki. És ha jól emlékszem, te tetted fel az előző akitás kérdést is, ahol egy 12(?) éves ikerpár számára kerestek kutyát. Biztos, hogy egy makacs egygazdás kutyát szeretnél egy négytagú családba vinni? Ezeket még gondoljátok át.
2012. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ó, igen,az is az én kérdésem volt. Még semmi sem biztos. Még javában folyik a kutatás:)
2012. okt. 8. 19:32
 8/9 Arina21 válasza:
Nekem akitám van és napi szinten eljárok vele vagy bicózni vagy futni,szerencsére én is a sportosabb fajta vagyok,mert egyébként nembirnám a kutyámmal a tempót.sétálni általában másfél órát szoktam,plusz a parkban elengedem,had futkossa ki magát,bicózás max háromnegyed óra,mert akkor amúgy is fut..
2012. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm:) Akkor azért egy akita mellett sem unalmas az élet:D
2012. okt. 24. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!