Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék ami közepes/nagy termetű erős harcias hűséges könnyen képezhető

2012. okt. 5. 22:31
 1/4 anonim válasza:
100%
Rottweiler! A legjobb választás szerintem. Nekünk eddig csak az volt (illetve egy kis öleb, de a nagy kutya a kutya) és imádjuk. Eddig 2 fiú volt, meg egy kislány van, de egy bűbáj. Ragaszkodó, bújós, de ha kell kimutatja a foga fehérjét és megvéd minket bármi áron. Sokat hallani a hírekben róla rosszat, de ez főképp tartás kérdése. Én most 18 éves vagyok, az első rotinkkal együtt nőttem fel, nyaltuk-faltuk egymás, de egy rossz mozdulata se volt felém! Remélem tudtam segíteni, nekünk csupa csodás élményeink vannak :)
2012. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha érdemi segítséget szeretnél kapni, akkor a részletekbe is bele kellene menni. Az erős, harcias kutya az nem csak az idegenekkel szemben viselkedik így, hanem a gazdájával is. Emiatt könnyen képezhetőnek ritkán nevezhető, inkább a makacs vagy önfejű kifejezés illik rá.

Szóval vigyázz mit kívánsz, mert a puskacső könnyedén megfordulhat a másik irányba.

2012. okt. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A rotit megfontolom mert szép kutya és énis hallottam róla rosszakat és ettől félek h. ha elengedem akkor ha megtámad v.kit akkor...És a másiknak meg uzenem h. a kutyákat megis lehet nevelni mertmár nem 1 meg nem 2 kutyát neveltem meg
2012. okt. 6. 14:56
 4/4 anonim válasza:

Mint írtad is, meg lehet nevelni őket, mi is így tettünk a miénkkel. El lehet engedni, vidáman elvan, másokra nem támad csak úgy mindaddig, amíg fenyegetve nem érzi magát vagy minket (rossz, támadó jellegű mozdulat, olyan hangnem..stb). Térigénye és mozgásigénye közepesen nagy, csak kertbe ajánlott! És még egy tanács: ha veszel, és gondolom törzskönyveset szeretnél, akkor jól nézd meg a szülőket, mert a miénk amellett, hogy egy csodaszép, okos és aranyos kutya, kicsit félénk is, úgyhogy majd mikor pároztatni akarjuk csak is egy kemény sráccal lehet majd.. Van ilyen, nem mondanám hibának, csak érdemes megnézni a pedigréjüket:)

(első voltam)

2012. okt. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!