Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Telente, amikor a kullancsok...

Telente, amikor a kullancsok elleni védekezés kevésbé indokolt, mint a bolha elleni, váltatok valamilyen másik irtószerre a kutyátoknál vagy maradtok a kombinált védelemnél?

Figyelt kérdés
Kiltixet használok, nagyon jól bevált, de azt mondják, a gyógyszeres hatóanyaga hosszú távon és folyamatosan adagolva rossz hatással van egyes kutyák idegrendszerére. Ezért is szeretném, ha a téli hónapokban valami kíméletesebb, kevésbé "ütős" hatóanyag lenne rajta még ha cserébe inkább csak a bolhák ellen nyújt védelmet, a kullancsok ellen kevésbé. Tudom, h mostanában már télen is előfordulhatnak kullancsok, de szerintem nem annyi, h megérje ennek kitenni az állatot- én pl az enyémben még sosem találtam a hideg évszakban. Ti mit javasoltok, mit használtok ebben az időszakban?

2012. okt. 6. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most biztos le leszek pontozva, de én télen és nyáron nem teszek rá spot-on készítményt. Tudom, hogy ilyenkor is vannak kullancsok, és az én kutyámat imádják is sajnos. De ő az elmúlt 7 évben mindig tavasszal szedte össze őket, nem is keveset. Pedig akkor tényleg mindig van rajta spot-on, és már mindenfélét kipróbáltunk, bár az Advantix egyelőre bevált, 2 éve használjuk azt.

Idén tavasszal is kb. 10et szedtem ki belőle, de mivel minden este átnézem, így mindegyik nagyon kicsi volt, és simán kivettem őket. Még soha nem volt babéziás hála Istennek.

Nyáron meg télen spot-on nélkül sem volt benne kullancs.

2012. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Miért gondolod, hogy télen nem indokolt? Akkor már inkább a nyár az ami biztonságosabb kullancsok szempontjából, mert a forró, száraz időt rosszabbul birják. Láttam én már januárban kullancsokkal teli, babéziás kutyát.
2012. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. de akkor a bolha ellen sem véded?
2012. okt. 6. 14:53
 4/11 anonim ***** válasza:
1x volt bolhás, akkor is spot-on mellett. Neostomosannal pikk-pakk kikezeltem.
2012. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 iluci26 válasza:
56%

Nézd az én kutyám amellett lett babéziás ,hogy advantixal volt cseppektetve hónapokon keresztül téli időszakban.

Most mi kiltixet használunk akár a melegben akár a hidegben sose lehet tudni alapon inkább nem kockáztatunk ,a kutya érdekei legyenek a fontosak minden téren ez a felelős kutya tartás.

2012. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

utolsó: akár be is oltathatnád babézia ellen, ha már a kutya érdeke mindenek előtt. ha advantix mellett kapta meg a kórt, akkor meg épp a saját érvelésedet torpedózod meg ezzel a sajnálatos ténnyel.


életemben először lepontoztam, mert magára a kérdésre egyetlen használható választ sem kaptam, csak mindenki kifejtette, h mit gondol erről és miért gondolja hülyeségnek, amit én gondolok. szerintem meg az sem tuti, h a kutyába folyamatosan szívódnak fel a vegyszerek. nem mondom, h igazam van és tuti jó megoldás volna, ha télen nem védeném kullancs ellen. de azt sem gondolom, h a folyamatos kiltixezés biztosan nem árt.

2012. okt. 8. 15:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Választ akarsz? A bio biszbaszok szarok. Pénzkidobás, a kutyád meg védtelen. Kullancs télen is van. Ha szerinted télen nem annyi van, akkor tegyél rá amit jónak látsz! Igen, a vegyszerek károsak a kutya szervezetére, akárcsak a kullancs által terjesztett betegségek. Ez nagyjából összefoglalva az eddigek alapján a válasz a kérdésedre.
2012. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7. olyan idegesnek tűnsz, csak nincs valami bajod?


megint lepontoztalak

2012. okt. 8. 15:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok ideges, mikor te viselkedsz idiótán? :)
2012. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
1 éve Duoband 2in1 nyakörvet használok, bevált. Most kora ősztől kora télig fokozottan vannak jelen a kullancsok sajnos...
2012. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!