Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lovak közé milyen kutyafajta...

Jázi&Csenge kérdése:

Lovak közé milyen kutyafajta illik?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm lovakat tart, és kutyát szeretne. Egy szuka kuvasza volt, de elpusztult szegény :(. Ő úgy gondolja, minden fajta jó a lovakhoz, csak nevelni kell a kutyát. Ez részben igaz is szerintem, de azért biztos van olyan kutya, amelyik alapból nem jön ki a pacikkal, nem? Nem fontos neki fajtatiszta kutyus, csak örülne neki. Már négy fajta kutyát kinézett, ebből kettő keverék:

-berni pásztor-tacsi keverék

-ausztrál juhászkutya-labrador mix

-fekete hosszú szőrű német juhászkutya

-kanadai juhászkutya

Ti melyik fajtát választanátok a helyében? (még annyi, hogy szereti a hosszú szőrű, nagyobb termetű kutyákat).



2012. okt. 6. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy bobtailem. Hosszúszőrü és bármilyen más állattal, akár lovakkal is nagyon jól kijön.

Van egy beigle-öm is. Az allergiás a lovakra. Csak a lótrágyában szeret fürödni.

A német juhászom, meg minden más állatot kapásból meg akar enni.

2012. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen fajta. Csak szoktatás kérdése. Nekem labrador juhászkutya keverékem van, hozzá van szokva kölyök korától a haszonállatokhoz, tehénhez, lóhoz, juhoz. Figyel rájuk, tudja hogy a ló megrúghatja stb. Egy menhelyi keverék szerintem jó lenne a barátodnak!
2012. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lovasoknak általában rotweiler,németjuhász vagy valami keverékjük van
2012. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretne újra kuvaszt? Eredetileg lovak őrzésére tenyésztették ki, így tökéletes lenne.
2012. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom:) Szerintem most mást keresne:)
2012. okt. 8. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Az erdélyi kopó tuti kijön a lovakkal, de nagy a mozgásigénye.
2012. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az istállókban mindig van foxterrier vagy Jack Russel terrier. Gyakori a tacskó is. A szerepük, hogy pusztítsák a patkányokat, egereket, amelyek a lovak kajájára (abrak, széna) és a szalmára (alom) gyűlnek oda. Mindhármat bátran javaslom. Nagyon jó kutyák mind. A fentebbi kommentelőnek: a labrador nem juhászkutya, hanem retriever. Köze nincs a lovakhoz, halászok hálóját húzta Grönlandon a jeges vízben. Vadászkutyának használják, mert remek apportírozó készségű. retriew: visszahoz
2012. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A dalmata is jól kijön a lovakkal, hiszen ezért lett hintókísérő kutya.
2012. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

én ajánlanám az :

ausztrál juhászkutyát

ausztrál pásztorkutyát

border collie

ausztrál kelpie

malionis

skót juhászkutyát

belga juhászkutyát

amerikai-kanadai fehér juhászkutyát


a többi szerintem nevelés kérdése :)

2013. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Miniatűr bullterrier válasza:
A dalmaták is nagyon szeretik a lovakat, hiszen régen a tűzoltókocsik előtt futottak, amiket régen lovak húztak. Ezeket arra szoktatták, hogy a lovaktól ne féljenek. Amúgy bármilyen kutyát lehet, csak neveléstől függ.
2015. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!