Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak ha...

Mi baja lehet a kutyámnak ha egy kis csokit evett?

Figyelt kérdés
Nem sokat, kb 1 kockát, de lehet hogy egy kicsit többet vagy kevesebbet, a nagynéném kislánya adott neki étcsokit. Nagyon nagy baja lehet?

2012. okt. 7. 19:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Az én kutyám még popcornt is evett.Nem lesz baja tőle.Max eszik egy kis füvet,és ennyi :)
2012. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi:)))

Megnyugottam:)))

2012. okt. 7. 19:30
 3/17 anonim ***** válasza:
Kis mennyiségtől nem lesz semmi baja,de csokit ne hagyj elől,mert kiszagolják és ,ha egy táblát megeszik(,mert,ha megtalálja tutira megeszi),akkor komoly baja lehet.
2012. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem sok baja lehet, csak belehalhat.

Az étcsokiban különösen sok a koffein.

Persze 1 kockától azért nem kell megilyedni,

de nagyon akartok neki adni ,akkor legjobb a kutya vagy ha nincs akkor a fehér csoki.

2012. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem hagytam elől, és nem az én hibám, hanem a nagynéném kislánya volt. Nem szoktunk neki adni csak kutyacsokit
2012. okt. 7. 19:52
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A koffeinnek semmi köze a csokoládéhoz, nem is az okoz gondot (már ha okoz) hanem a teobromin.

Elhiszem, hogy nem feltétlenül tesz jót a kutyának, de ettől még én mindig adok 1-2 falatot a kutyámnak, ha csokit eszek. 11 éves a kutyám világ életében kapott belőle, ha csokit ettem. Ha eddig soha semmi baja nem volt, akkor ezután sem fogom tőle megvonni.

És majd ha egyszer azt hallom, hogy egy kutya teobromin mérgezésben halt, akkor elgondolkozok...nem azt mondom, hogy urban legend, de egy kicsit talán el van túlozva.

Szerintem elég nagy szívás lenne, ha egy kutyát 2 kocka csokival meg lehetne ölni

2012. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kutyának tilos csokit adni mert theobromin található a csokiban amit az emberi szervezet meg tud emészteni de a kutya nem. 2 kocka már halálos lehet. Ne egyen csokit
2012. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most etetem őket, de semmi baja sincs
2012. okt. 8. 18:01
 9/17 anonim ***** válasza:

"A koffeinnek semmi köze a csokoládéhoz"


Nincs hát :))


Nagyon okos vagy, de azért bemásolom neked, csak neked ;)



A csokoládé főképp kakaóporból készül, amelyet a Theobroma cacao nevű növény pörkölt magjából nyernek. A teobromin a kakaó fő alkaloidja, a koffeinhez hasonló vegyület. Az emberre serkentőleg hat, a kutyának viszont már kis mennyiség is mérgezést okozhat. A kutya szervezete ugyanis sokkal lassabban képes lebontani ezt az alkaloidot, mint az emberi szervezet: a kutya vérében akár 20 órán keresztül jelen van a teobromin!


A legtöbb teobromin a kakaóporban és a keserű csokoládéban van. A tejcsokoládé teobromin-tartalma az előbbiek töredéke, a fehér csokoládéban pedig szinte alig van jelen ez az alkaloid. Ez persze nem jelenti azt, hogy a mindenféle "bevonómasszából" készült mikulás nyugodtan adható a kutyának, hiszen az úgysem látott kakaót... Éppen ellenkezőleg, attól még inkább tartózkodjunk!


[link]



Testsúlykilogrammonként kb. 100-200 mg teobromin már halált okoz, de ennél sokkal kisebb mennyiség esetén is súlyos tünetekkel kell számolnunk.


Testsúlykilogrammonként kb. 100-200 mg teobromin már halált okoz, de ennél sokkal kisebb mennyiség esetén is súlyos tünetekkel kell számolnunk.


Egy tábla (100 g) csoki, illetve 100 g kakaópor az alábbi mennyiségű teobromint és koffeint tartalmaz:

2012. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy elpusztul?????
2012. okt. 9. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!