Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Irnátok nekem akik mostanába...

Katalin79 kérdése:

Irnátok nekem akik mostanába veszitették el a kutyájukat, attol függetlenül, hogy meg kapta az oltást?

Figyelt kérdés
mindent tudni akarok,mert tegnap veszitettük el a rendelöbe a kiskutyánkat oltva volt, még most se tértem magamhoz hogy lehet ilyen, leirnátok a tüneteket és az életkorát a kutyusnak? tudom nem szép kérés de ,bennem van az nem-e valami járvány ütötte fel a fejét mostanában,a szomszéd is 2 kiskutyát veszitett el, menhelyi oltott,chippezett, az egyik ismerösömnek 6 hos kutyusa szintén oltott
2012. okt. 8. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Parvoban vagy miben pusztult el a kutyus? Részvétem.:(

Mostanság megszaporodtak a parvos megbetegedések ez tény a mi dokink is mondta..

2012. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mintát vett azt mondta nem parvo, megkapta az oltást kedden és hirtelen elment a kutyus hiába jártunk kezelésre,bélgyulladást mondott, tegnap viszont mondta valoszinü lappangott benne valami virus
2012. okt. 8. 06:55
 3/7 anonim ***** válasza:
A te kutyádnak milyen tünetei voltak? Most kicsit megijedtem, mert az enyém beteg és nem tudta megmondani a doki mi baja. Csak fekszik és nem eszik. 6 hónapos. Mennyi idő alatt vitte el a kiskutyád ez a betegség?
2012. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2012. okt. 8. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az oltás után min.12 nappal alakul ki a védettség. Tehát hiába kapja meg kedden és már szerdán beteg,akkor biztos lehetsz,hogy nem működik az oltás. Valószínűleg már lappangott benne valami és erre oltott rá a doki,ami fokozta a bajt.

Egy oltás amúgy se ér sokat, ált. 2 parvó és 2 kombi után lehet azt mondani,hogy oltott volt. Azért kell mindegyikből kettő,mert nem tudhatod,hogy az adott időpontban,hogyan szuperál az immunrendszere. Ismertem olyan kutyát,akinek 2 veszettségi oltása volt és a veszettségi vértiter vizsgálata nem lett meg. Magyarul nem hatott az oltás kellőképpen.Tehát még a 2 se tuti biztos.Persze ehhez sokszor hozzájárul,hogy a dokik vagy a cégek,amik az oltást a dokihoz szállítják nem megfelelő hőmérsékleten tárolják az oltóanyagot.

2012. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Parvó járvány van, sok macsek is elpusztult a környéken. Ezért jobb egy éves kor körüli oltott, chippelt kutyát elhozni menhelyről. Az sem mindegy, hogy honnan, túlzsúfolt menhelyeken, ahol összedobált ládákból összeeszkábált putrikban tartják őket, ritkán takarítanak, pusztítanak a járványok. Az oltásnak idő kell, hogy hasson, addig nem szabad kivinni a kiskutyát. Ha te kapsz influenza elleni oltást, az sem rögtön hat.
2012. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahol rend és tisztaság van, ahol vidámak, barátságosak és fényes szőrűek a kutyák, az a menhely megbízható. De ilyen helyeken megkérik az oltott, chippelt kutya árát.
2012. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!