Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz az átlag sulya a...

Wwe aj kérdése:

Mi lesz az átlag sulya a kaukázusi kutyámnak felnött korára?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos és 23kg . Ez megfelel az életkorának? Sajnos volt kullancs fertözésünk és akkor fogyot, de hála isten most már kutya baja.

2012. okt. 8. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az egy kicsit sok lesz 4hónaposan. Kaukázusinál 40-50kiló A standard úgyhogy szerintem roszul mérted. Vagy kicsit dagi. :/
2012. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha kan, akkor talán még éppen nem sok. Nekem ugyan leonbergim van, ő is 4 hónapos és 25 kiló. 70-75 kg-ra várjuk a felnőtt súlyát. Azért óvatosan etesd, inkább sovány legyen, minthogy tönkre menjenek az izületei! Egy KAU-nak azért "sportosabbnak" kell lennie. :)
2012. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

4 hónaposan tökéletes a 23kg. A komondorom 4 hónaposan 27kg volt és szikáran volt tartva.

A felnőtt kau átlag súlya szukáknál 40-50, kanoknál 50-60kg. Vannak kisebb és nagyobb méretűek. Extrém példányoknál előfordul a 70kg-ot megközelítő súly, de ez ritka. Vagy túlsúlyos.

Leonbergit ne várjátok akkorára. Ismerek jó néhányat, a 60kg-ot is nagyon ritkán érik el. Tesóméké egy 77cm marmagasságú 52kg-os kan. Rajta kívül még ismerek néhány növendék és felnőtt kutyát, mindegyik ilyen 45-60kg között mozog.

2012. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kan és kap csont erösitöt.
2012. okt. 8. 13:26
 5/18 anonim ***** válasza:
Csont erősítő alatt remélem nem kalciumot érted. Hanem a gf600 porcerősítőt.
2012. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen kalciumot és d vitamint. És nem duci most hosszra nött. Termetr kb mint egy németjuhász.
2012. okt. 8. 13:42
 7/18 anonim ***** válasza:

A kalcium szerintem felesleges, mert csak lerakódik, ha sokat kap. A kajából elvileg meg kell kapnia, hacsak nem valami gagyi táppal eteted.

Ha akkora mint egy németjuhász, akkor jó a méret. Mondom, tartsd szikáran, akkor majdnem biztos, hogy nem lesznek izületi gondok. Hacsak nem örökletesen hordozza. A gf600 jó, ha van pénzed rá. Ha nincs, az sem baj. Ha megfelelő táplálékot kap (minőség, mennyiség), akkor jó lesz a kutyád.

2012. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Na, akkor a kálciummal azonnal állj le, ha nem akarod tönkretenni a kutyát!


Amúgy, kedves # 3 köszönöm, hogy megpróbálod nekem bemutatni a leonbergit, de tisztában vagyok a súlyukkal (és minden egyéb külső belső tulajdonságukkal) kb. a születéstől fogva folyamatosan. Azt is tudom, hogy a felnőtt kutyám mekkora (sportosan tartva 65 kg) és azt is tudom, hogy a kölyök nagyobb lesz. Azt is tudom, hogy az átlagnál nagyobbak a kutyáim.

2012. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék ezekre a leonbergiekre. Ismerek néhány medvebergi kennelből származó kutyát, azok sem kicsik (75-82cm marmagasságúak), mégse nőnek meg 65-75kg-ra. Kétlem, hogy egy 70-75kg-os kutya sportos lenne... De mondom, szívesen megnézném őket. Akár fényképen, akár élőben.
2012. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mivel nekem nem hiszel, idéznék a 2012 októberi "A kutya" c. újságból:


"A leonbergi óriás méretű kutya, de mindig elegánsnak kell lennie. Egy 80 kilós kannak is."

/Kerekes Mária, FCI-nemzetközi küllembíró, leonbergi speciál bíró/


De ugyanebben az újságban más tenyésztő is emleget 80 kilós kutyát, ami azért már tényleg nagyon felső határ és valóban nem jellemző.

2012. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!