Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennel köhögés?

Kennel köhögés?

Figyelt kérdés

a kiskutyám sajna beteg lett, a tünetek és az orvos véleménye alapján kennel köhögése van. szombaton nagyon megijedtünk amikor hányás szerűen kezdett köhögni azt hittem vmi a torkán akadt, de semmi nem volt a torkán, mert bele is néztem bele is nyúltam jó mélyen a szájába. nem bírtunk tétlenül várni elvittük ügyeletre, ahol 13000ft-ért kapott szurit és megvizsgálták vmint 4 napi gyógyszeradagot amit azóta adok neki.

2 kérdés is felmerül. 1: meddig tart ez a betegség? már látható a javulás napi 1-2-t köhög csak és az este sem hallottam szal ez jó jel, de mégis mikor nyilvánul gyógyultnak?

2. kérdés: miért megy ennyire kuriózum számba a kisállat ügyelet, ahol az ügyeleti díj "csupán" 8000 erre jön rá minden egyéb :S és akinek pl nincs rá pénze de beteg a kutyája? (itt sokszor látok ilyet)

oké oké az ne vállaljon kutyát stb aki ezeket nem számolja bele, de sztetek nem sok ez egy kicsit?

nekem minden pénzt megér h egészséges legyen a kicsim, de sajna sokan várnak várnak hátha meggyógyul magától... na ez is érdekes. bocs ha hosszúra sikerült a magyarázat.



2012. okt. 8. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A kennel köhögéstől tudni kell, h azzal nem kell ügyeletre rohanni, de természetesen nem hetekig kell várni, 1-2 nap viszont belefér.


Amikor az én kutyám kapta el, akkor nem mentem vele dokihoz, Kapta a hársfateát, és 5-6 nap után már nem köhécselt.

2012. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ügyeleti díj normális, nyilván az éjszakai/hétvégi műszak nem normális munkaidő, tehát több pénz jár a dokinak is, mert a családja helyett a kutyáddal foglalkozik, a 8000 Ft pedig teljesen korrekt annak fényében, hogy az egyetemre 30 000 Ft csak az, hogy betedd a lábadat ügyeletben, és akkor még dokit nem is láttál. Legközelebb ha ilyen van, hívd fel előbb az ügyeletet, hogy szerintük kell-e rohanni, azzal spórolhatsz is, meg nem is veszélyezteted a kutyát.
2012. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem én csak nagyon megijedtem. annyira csúnyán öklendezett. nem tudtam másra gondolni, csak h: orvoshoz de rögtön. szombat este kapta a szurit tegnap este kellett elkezdeni a gyógyszert napi 2x negyed szem, (kefavet vet 250mg)ez 4 napi adag, remélem segít. persze 2 hétig no séta azt mondta a doki.
2012. okt. 8. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, nem szabad sétálni mert fertözö.

Jobban jársz ha beoltatod ellene ha meggyógyult.

2012. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen igen, ő is séta közben szedhette össze vmi kutyától. sok felelőtlen gazda. ha én meg tudom tenni h nem viszem le, más miért nem? az oltás am mennyibe fáj? persze mindenképp beadatom neki csak érdekel h mire számítsak.
2012. okt. 8. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi most gyógyultunk ki belőle, elvileg ha már egyáltalán nem köhög akkor számít gyógyultnak. Ez 7-10 nap. Mi már nem köhögünk, ügyeleten kapott ő is két szurit 3800 volt vidéken. Aztán 2 nap múlva vissza még két szuriért az 2500 volt. Kapott mellette kamillateát meg lándzsás útifű szirupot. Mellesleg nem árt vele időben dokihoz menni, mert elég ronda szövődményi lehetnek pl tüdőgyulladás, ami halálos kimenetelű...
2012. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről hoztam haza kiskutyát és nem tudtam, hogy kennelköhögés járvány van a menhelyen. A saját kutyáim sorra lebetegedtek. A menhelyi kutya csak néha picit köhécselt, néha asztmásan vette a levegőt, de virgonc volt, igazából nem volt feltűnő, hogy bármi baja lenne. Az enyémek viszont majdnem elpusztultak. Nagyon magas láz, hányás, semmi nem maradt meg bennük, fájt a hasuk. Csak abból jöttünk rá, hogy a kiskutyától kapták el, hogy ők is elkezdték a köhögést, asztmás légvételt.

A menhelyet felhívtam, azt mondták, valóban járvány van náluk, de nagyon enyhe, könnyen átvészelik a kutyák. Beszéltem az állatorvosukkal is, aki azt mondta, lehet hogy nem sima kennelköhögés, hanem kevert vírus verte le a kutyákat, de egyértelmű a menhelyről, ami a menhelyen nem okozott betegséget.


A lényeg: a láz volt az első jel, azonnal elkezdték náluk a kezelést antibiotikuminjekcióval, amit 2-3 naponta meg kellett ismételni még 4-szer. Kb. 2-3 hét után a nagyon drasztikus tünetek csökkenni kezdtek, de teljes gyógyulás 2 hónap után jött el. 2 hónapig tartott a köhögés, asztmás fulladás. Azt hittem, hogy már örökre asztmásak maradnak. A kis menhelyit is kezeltettem, bár ő nagyon jól volt végig, de vírushordozó lévén muszáj volt.


Ennek már 5 éve, azóta nem jött elő többet ez a betegség.

2012. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szerencsére nálunk már szinte 100%os a gyógyulás, a gyógyszerből már csak a hnap reggeli adag van hátra.

az első jelnél orvoshoz vittem. persze van sok érv amellett, h nem kell minden köhintésnél orvost kiáltani, de hányás szerűen öklendezett, ami elég ijesztő.

de ez a múlt szerencsére.

2012. okt. 11. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!