Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy amikor behozza nekem az apporttárgyat és még a szájában van, úgy üljön le?

Figyelt kérdés
Szóval hozzahozza, de amikor kérem tőle, hogy ül, akkor leteszi és úgy ül le... Meg ha meglátja a kaját, akkor elmegy az apporttárgyig, de nem veszi fel. Hogy tudnám rávenni, hogy akkoris hozza be nekem, ha látja nálam a kaját, és akkor is a szájába tartsa, ha leül elém?
2012. okt. 8. 14:08
 1/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csináld úgy, hogy leülteted a kutyát veled szemben, szabályos behívó pózban, és a szájába adod az apportot, amint egy pillanatra megfogja, dicséret, klikker és kaja. A kaját ne lássa, felesleges!!!

Egyre inkább fokozatosan told ki az időt, amíg ülve kell tartania az apportot.

Aztán kezdheted, hogy hátrálsz egy lépést, kettőt, stb és kéred, hogy hozza oda és szintén üljön le.

Ha már nagyobb távolságból is megy, akkor térj vissza az előtted ülő helyzethez, tedd le kettőtök közé a tárgyat, lépj hátra egyet-kettőt, "hozd", és elvileg be fog ülni eléd a tárggyal a szájában, ha eleget gyakoroltátok

2012. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ezt pedig nyilvános fórumról hoztam:


"Tehát a kutya tudjon beülni.

Aztán kutya szépen ül, elé tartom az apportot, bíztatom, hogy fogja meg, amint ráfog, klikk (/dícsérőszó) és kaja. Nem hagyom, hogy leessen az apport, hanem eleve az elején el sem engedem, mert először megelégszem egy "rárágással" is. Fontos, hogy akkor dícsérjek, amikor épp aktívan fogja.

Ezt a ráfogást igyekszem fokozatosan kinyújtani. Eleinte lehet, hogy csak tizedmásodpercekben mérhető a fejlődés. A Dokinál azt hiszem, mivel béna vagyok a jó időzítésben, rásegítettem úgy, hogy párszor kicsit összefogtam a pofáját, így neki hamar leesett, hogy azt szeretném, ha tartaná. A Römivel ez nem sikerült, mert szerinte ez egy állatkínzás és akkor ő soha többé nem is nyúl semmihez, amit elé tartok. Ő elég nyünyüke kutya, szóval ő máshogy is tanulta aztán meg, nem is hoz be, csak kellemes dolgokat, pl. fémet nem hajlandó megfogni, és rág is általában.

Amikor már tartja a kutya, elkezdtem egy-egy lépést hátralépni, és hozzámmal behívni a kutyát, szájában az apporttal. Ezt is kinyújtom, egyre nagyobb távolságra, illetve hátrálok előle, ő meg jön és hozza, hogy amint megállok, leülhessen vele és én végre elvegyem és kaphassa a kaját .

Utána azt csináltam, hogy valahova oldalra lenyújtottam az apportot, oda kellett értenyúlnia és beülnie vele, majd összevissza különböző helyekre nyújtogatom és mindenhonnan el kell vennie a kezemből és beülve tartania. Utána fokozatosan már a földről vetettem fel, először még ott van mellette a kezem, aztán már nem.

Végül a kidobott apportot hozatom be.

Mivel az én kutyámnak már volt akkor egy alapengedelmese, így a láb mellől engedélyre indulás nem volt gond.

Később nehezítésnek volt akadályon át apport, apporttal a szájában lábnál követés, ültetés, fektetés stb. Doki tudott hemperegni is apporttal a szájában. Mármint vezényszóra."


[link]

4676. hozzászólás, Doktoreb

2012. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Több féle módszer van, amit Szilvi írt én is kb azt tudnám javasolni, esetleg keress rá a Balabanov módszerre, mi most úgy tanuljuk. De ez is az olyan dolgok közé tartozik amit nem egybe, hanem részenként kell tanítani és ráadásul visszafelé. Tehát először a beülés, majd az apport megtartása és csak ezután a visszahozása.
2012. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!