Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky nevelhetetlen?

A husky nevelhetetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem megerősítésre lennem szükségem.

Van egy 4 hónapos husky kutyám, akivel majd a későbbiekben versenyekre is szeretnék járni. (eddig a dogdancing az ami tetszik, és erre tanulunk is) 2 hónap alatt 17 parancsszót ismer, imád tanulni, egyszerűen tökéletes. De minden ismerősöm akivel eddig beszéltem, azt mondta, hogy ezt az egészet felejtsem el, mert a husky nevelhetetlen rossz kutya, ha tanitom is akkor is csak akkor lesz hajlandó bármit megtenni, ha kedve van hozzá, és nem azért mert jól nevelt.

Én ezzel egyáltalán nem értek egyet, sőt...De mivel, hogy még csak 4 hónapos a kiskutyám, és 2 hónapja van nálam, ezért olyan nagy tapasztalattal nem rendelkezem. Az én véleményem az eddig tapasztaltaim alapján, hogy makacs egy teremtés, mert ha mondok neki valamit, és nem akarja megcsinálni, akkor először ugat egyet, és csak utánna csinálja meg, de megcsinálja.

Valaki olyan írjon, aki tapasztalt a huskykkal.



2012. okt. 8. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyilván olyan emberek száján jött ki eme néhány magasröptű megjegyzés, akinek dunsztja sincs a kutyákról. Nem de bár?


Nevelhetetlen kutya nincs.Mindegyiket meg lehet nevelni, csak a megfelelő ember kell hozzá. Neked pedig gratulálok a kis csodabogárhoz, de légy erős, most jön még csak a kamaszkor :)

Ha továbbra is határozott leszel, és kézben tartod, nem lesz semmi gond vele.

2012. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Huskym van, állítom, hogy nem nevelhetetlen, de néha már ott tartottam, hogy kinyitom a kaput, és elengedem. Igaz ő egy évesen került hozzám, előtte meg mindent elrontottak rajta, amit el lehet, egy kölyökkel sokkal könnyebb lehet. Imádom őt, de 5 másik kutyával könnyebb lehet, mint vele egyedül. Járunk suliba is, már középfoknál tartunk, de most is van, hogy megmakacsolja magát, és szalad a világba.
2012. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, igen olyan emberek mondták, akik azt az elvet vallják, hogy a kutya csak házőrzésre való, minek tanítani,mert az felesleges. Köszönöm a megerősítést. Amúgy próbálok vele következetes lenni, szabályokat felállítani, amiket be is kell tartania neki is meg nekem is, mert ha rossz, már tudja, hogy következménye van, és ha csak megemelem a hangomat, akkor már tudja, hogy hoppá, ezt nem kéne. Nagyon büszke vagyok rá. Amióta velem van, egyszer nem volt rossz kedvem. Amúgy, az tetszik benne, hogy néha kicsit makacskosik, mert így legalább kihívás az, hogy a teljes figyelmét magamra tudjam irányítani.
2012. okt. 8. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajna egy huskys ismerősöm sincs, de mindenféle fórumokról nekem is az jött le, hogy makacs fajta. Na és? Oldd meg:) Ha foglalkozol vele, fárasztod agyilag, és fizikailag (ez nagyon fontos) és Te vagy a főnök, akkor menni fog.

Bár azt gondolom, hogy a szánhúzókutyák nagyon komoly munkakutyák, nem biztos, hogy a dogdancing a legmegfelelőbb sport számára. Canicrosst sokkal jobban el tudom képzelni, de attól még nem kizárt. Legyél kitartó vele! Egy kutya sem hülye, csak egyik gyorsabban tanul, a másik lassabban.

Sok sikert, és ne add fel! Az ismerősökkel pedig ne foglalkozz, bizonyítsd be, hogy nincs igazuk;)

2012. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hozzank kölyökkorban került egy husky, tapasztalt kutyasok vagyunk ( mar a farkaskutyatol a bernipasztoron, a schnauzeren keresztül a bulldogig volt mindenfele), de lassuk be, a legnehezebb a husky-val volt. :( Vegül eladtuk tenyesztesre, hatha arra bevalik. Nos, arra sem... egyetlen könyköt volt csak hajlando szoptatni, a többit nem. Persze egy kutyabol nem lehet altalanositani, nem is szeretnek. Csak megosztani a tapasztalatot.
2012. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, én nekem még kicsi, úgyhogy annyira az ő egyénisége sem fejlődött ki, mint egy felnőtt kutyának, és ezt próbálom kihasználni, hogy könnyebben boldogulhassunk együtt.

Amúgy nagyon szivesen fogadom még a tapasztalt huskysokat,

mert minden érdekel.:)

2012. okt. 9. 13:53
 7/9 sippara ***** válasza:

Szia! Mi a helyzet veletek?


(Szintén huskys)

2012. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia, nagyon jól vagyunk. Már több, mint 20 trükköt ismerünk és tudunk:) A múltkor elmentünk sétálni, és egy ismerősömmel találkoztam, aki behívott egy "kocsmába" é az udvaron voltunk a kutyuval, és mindenki körégyült, hogy gyönyörű, meg, hogy tud-e trükköket, és bemutattuk, amiket tudunk, és mindenki elvolt képedve, és azt mondták, hogy ilyet még csak a tv-ben láttak, sőt, meg kérdezték, hogy nem-e adom el....szerinted?

Szóval a tanulással nagyon jól haladunk, bár, ahogy nő, úgy kezd egyre csintalanabb lenni, mert már eléri azokat a dolgokat is amiket régen nem, és előszeretettel lop, kiüríti a kukát, és ezt persze az egész kertben szét is hurcolja, utánna amikor lebukik nagy örömmel szalad felém...szóval, kemény dió, de szerintem nem telik sok időbe, amig leszoktatom ezekről...

2012. okt. 27. 19:29
 9/9 sippara ***** válasza:

Akkor már látod, mennyire megéri :D Ne aggódj, lesz még kihívás, sőt, a neheze még hátra van :D Szuka vagy kan őnagysága?


Utolsó válaszoló (egyben egy épp ma 13 hónapos kan gazdája :D ne tudd meg! :D)

2012. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!