Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Buszon ha boxban viszem a...

Buszon ha boxban viszem a kiskutyát (tehát csomagként tekinthető) akkor is kérhetik az oltási könyvét?

Figyelt kérdés
Oltásra vinném a kiskutyát, én úgy tudom akkor nem kérhetik, mivel "kézi poggyász". Javítsatok ki ha tévedek, nem szeretnék összetűzésbe keveredni, de ha nekem van igazam, akkor kiállok az igazamért :)
2012. okt. 8. 20:10
 1/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Oltási könyvet a közterületen is köteles vagy magadnál tartani, ergó buszon is kérhetik
2012. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyibe telik berakni a táskádba és ha kérik megmutatni? Kábé 5-6 perc?
2012. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam, oltásra vinném a kutyát.
2012. okt. 8. 20:16
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Még egy oltása sincsen? Akkor természetesen viheted, ha vki kéri, megmondod, hogy most kapja majd az első oltását, ergó oltási könyve sincs.
2012. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
megmondod hogy ninccs neki mert oltásra viszed ha nem hiszik akkor kisérjenek el... (amugy tőlem még nem kérte oltási könyvet)
2012. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tőlünk még soha nem kérték, de mindig nálam van. Egyébként kérhetik, akkor is, ha kistestű és kézben van. Ugyanúgy, ahogy vonaton köteles vagy venni neki jegyet, akkor is, ha egy fél kilós csivava, akit boxban szállítasz.

És hivatalosan kötelező, hogy minden oltása meglegyen.

De annak az esélye, hogy pont akkor kérik el az oltási könyvét, amikor oltásra viszed kb 1:100000000-hoz.

2012. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én még nem fizettem érte pénzt, azt mondta az egyik busz sofőr mikor megkérdeztem, hogy ő csak egy csomag, nem kell érte fizetni. (boxban volt)
2012. okt. 8. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Buszon igen, ott még tőlünk sem kértek soha jegyet, hiszen igazából helyet nem foglal (az enyém is kistestű)

De az oltási könyv azért kell, hogy igazolni tudd, hogy a kutyád egészséges. (vagy legalábbis oltva van) A kettő egymástól teljesen független.

A vonatos-kötelező jegyes dologgal azt akartam mondani, hogy a kutya méretétől függetlenül kötelező nálad lennie.

2012. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyébként ha nem boxban viszed, a buszon is kötelező.. persze elnézek általában a kistestűekkel, tőlük valahogy soha nem láttam, hogy jegyet kértek volna.. Ha meg belekötnek, hogy nincs nálad az oltási mondd meg, hogy tényleg most mentek, ha nagyon csesztetnek mondd meg nekik, hogy nyugodtan érdeklődjenek a dokinál ahova mész..
2012. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!