Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen mi a helyzet a kinti-ben...

Télen mi a helyzet a kinti-benti kutyákkal, nem fáznak meg?

Figyelt kérdés
Tavasszal költöztünk családi házba, van egy westie-nk, lakásban nőtt fel, télen ugye csak rövid sétákra volt lent, akkor is kabátban. Most nyáron végig nyitva volt az ajtó és kedve szerint mászkált ki-be, imád kint lenni, szinte egész nap kint volt, de jönnek a hidegek, már zárva lesz az ajtó, hogy engedjem ki? Meghatározott időpontokban kabátban? Vagy ha kiengedem több órára meg fog fázni? Van kint egy kutyaház is. Kint hagyhatom nap közben míg dolgozunk (kb. 8 óra). Most még kint szoktam hagyni, nincs is semmi baja, na de amikor mínuszok lesznek? A másik, lett közben még egy kutyánk, nagytestű, hosszú szőrű keverék, most 6 hónapos, ő is kinti-benti, viszont őt nem merem egyedül hagyni a lakásban, egyrészt mert még kölyök és kártékony, másrészt olyan nagy, hogy bármit felér ha akar. Ő is bent alszik. Kitehetem majd napközben anélkül, hogy megfázna, vagy kezdjem el teljesen kiszoktatni?
2012. okt. 9. 09:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt felmerülne a kérdés, mind a kettő minden nap sétál, csak eddig a lakásban ugye a westie-nek sok kicsi séta volt, most meg neki is meg a másiknak is napi egy nagy séta délután, ami viszont nem elég az egész napos pisi-kaki elintézésére.
2012. okt. 9. 09:28
 2/5 anonim ***** válasza:
kutyaajtó?
2012. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyaházat téliesítsétek majd ha ez még nincs elvégezve (hőszigetelés, egy adag szalma bele) és nyugodtan kint maradhatnak, ha jól érzik magukat kint (látni fogjátok), a lényeg, hogy ha fáznak akkor be tudjanak húzódni valami meleg, szélvédett helyre.

Régebben nekünk is így voltak kinti-benti kutyáink semmi bajuk nem volt (NJ és pincsimixek). Bár ha ők be akartak jönni jeleztek, de napközben kint voltak általában.

Ha hozzá van szokva a kinti-benti léthez, akkor nem kell kabát, azt hagyd meg az esős sétákra. Ha reggel pl kabátban kiteszed, az valamiért átázik és úgy kell benne lennie órákig akkor könnyen megfázhat vagy tüdőgyulladást kaphat, sőt be is akadhat valamibe...

2012. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha innentől már tavaszig nem viszitek a westiet kozmetikushoz, akkor megnő annyira a szőre, hogy ne fázzon kint. ha mást nem, ráadhatsz nap közben egy kabátkát vagy pulcsit. De oylat keress, ami nem tud átázni, mert belemegy egy pocsolyába, akkor pont attól fázna meg, hogy rajta van a vizes cucc.


A hosszú szőrű nem fog megfázni kint. Szerintem nap közben jobb lesz nekik kint, amíg nem vagytok otthon. Össze fognak bújni ha fáznak. Béleljétek ki jól a kutyaházat, vagy ha van terasz, vagy bármilyen fedett szélvédett hely, selejtezzetek ki nekik egy paplant (többfelé hajtani, akkorára, hogy a 2 kutya elférjen rajta) és arra is rá tudnak feküdni. Huzatot meg lehet venni a használt ruha boltokban, olyan olcsó, hogy ha bekoszolódik ki se kell mosni, hanem akár ki is lehet dobni és újat venni rá. Ilyen 100 ft-okért meg lehet venni. De kimosni sem vészes.

2012. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Roti-nj keverékem van. Az elmúlt 3 tele alatt volt kizárólag kinti kutya, volt kinti-benti kb. fele-fele arányban és volt szinte kizárólag benti, amikor csak a séták idejére volt kint.

Nem fázott soha, ha remegett, elment a kutyaházába aludni.


Én westie-t tuti nem tartanék kint télen, főleg ha eddig lakáskutya volt. A séta idején ugye kint van. Ha otthon vagyok, simán ki lehet tenni az udvarra, de egész napra ha nem vagytok otthon, szerintem ne hagyjátok kint!

A másik kutyust pedig neveljétek meg és a házban pakoljatok el minden cipőt, kábelt, egyebet, vagy tartsátok egy biztonságos helyiségben a két kutyát távollétetek alatt. Azt nem szeretem, mikor egy kutya kint van, egy meg bent...de ízlések és pofonok

2012. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!