Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg pórázon...

Pedobearrr kérdése:

Hogyan taníthatnám meg pórázon sétálni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos Labrador retriever keverék kiskutyám. iszonyú gyorsan tanul, viszont azt nem tudom megtanítani hogy ne húzzon pórázzal. valakinek valami ötlete hozzá?


+1 kérdés:

visszahívásnál előáll egy olyan dolog hogy visszajönni visszajön. mindaddig míg nem lát egy kutyát. akkor hiába hívom akár jutalomfalattal akár anélkül nem jön oda.

ötlet?



2012. okt. 9. 15:53
 1/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%

A póráz húzásnál egyetlen kulcs van. Ha elkezded a tréninget, akkor onnantól kezdve MINDIG el kell várni a laza pórázos sétát, különben a kutyát összezavarod a következetlenséggel.

Általában működik az a technika, hogy a póráz megfeszülésekor 180 fokban megfordulsz magad után húzva a kutyát. Pár lépés után ismét megfordulhatsz és mehetsz az eredeti irányba. Ezt MINDEN EGYES húzáskor meg kell ismételni. Ezzel azt üzened a kutyádnak, hogy ha húz, akkor nem ér el a célhoz, illetve Te irányítasz, hiszen magad után vontatod :)

Valakinek ez nem hatásos, ők a póráz húzásának első pillanatában megállnak egy hang nélkül, és amíg a kutya le nem lazítja a pórázt, gazdira nem néz, addig állnak egy helyben, majd ha a póráz laza, elindulnak.

Az még fontos, hogy ha a kutya nincs lemozgatva, tele van energiával, akkor szinte lehetetlen elvárni a húzás nélküli sétát, ezért tanítás elején ajánlatos alaposan megfuttatni pl labdával.


A behívásnál fontos, hogy egyszer, max. kétszer hívd be, ne ismételgesd a parancsot. Ha nem jön be hívásra, akkor kezdj el futni az ellenkező irányba, ez az esetek döntő többségében használ.

Az is megoldás lehet, ha csak sétán behívásra kap enni, otthon tálból nem.

De a legfontosabb, hogy akkor lesz jól behívható egy kutya, ha a gazdát elismeri irányítójának, vezetőjének, akire felnézhet tekintélye miatt.

Amíg ez nincs meg, addig a kutyának van lehetősége választani a kaja és a másik kutya között.

Hosszú pórázzal is gyakorolhatsz, ezzel megtanulja, hogy messzire elér a gazdi keze.

A figyelme fenntartását növelheted azzal, ha séta közben hirtelen elbújsz egy fa mögé például, és nem szólsz neki...amikor észreveszi, hogy eltűntél és kétségbeesve kezd keresni, akkor hívd egyszer, és ahogy odaért hozzád, nagy dicséret, játék

Ja, ha már odament hozzád a hívásra, akkor nem szabad bántani, mindig dicsérni kell, függetlenül attól, hogy mennyit kérlelted-hívtad előtte...


Nagy vonalakban ennyi.

2012. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Próbáld ki a fojtónyakörvet! Ha megfelelően használod, szép eredményeket lehet elérni vele. A neve ellenére a kutyának nem okoz fájdalmat!
2012. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha az előbbi két tanácsot együtt használod. Nekem is így sikerül, azóta a kutyám láb mellett sétál, ráadásul folyamatosan rám figyel, a szemembe néz.
2012. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A folytó fölösleges. Nekem is van.. Csak azért van a kutyán mert jól áll neki :) A folytóval az a baj hogy nem azonnal tudsz vele korrigálni hanem csak kicsivel később. Ugye amig el kezd szorulni eltelik kis idő. Mindezek mellet folyamatos húzásnál még kárt is tehet a kutyában nem megfelelő használattal.
2012. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kettest miért pontoztátok le? Világosan kiírta: "Ha megfelelően használod,..."


Én fojtót használok, remekül működik, és kedves 4-es, alapszabály, hogy FOJTÓT CSAK IDOMÍTÁS KÖZBEN VISEL A KUTYA

2012. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Bírom, hogy a normális válaszadókat lepontozzák, pedig itt MINDENKI hasznos és igenis eredményes tanácsokat osztogatott.

Javaslom a lepontozóknak, hogy akár nicknév nélkül, de írják le, hogy ők hogy tanítanák a kutyát!!!

2012. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, az én kutyámat fojtóval tanítottam sétálni, és köszöni szépen, 3 éve használjuk, kitűnően van, még csak a helye se látszik meg. Persze nem mindig van rajta, hanem, amint azt előttem is mondták, csak kiképzésnél, valamint sétáknál is, ám ekkor nyakörv is van rajta.
2012. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!