Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan akinek nem elte tul...

Van olyan akinek nem elte tul a kutyaja az ivartalanitast?

Figyelt kérdés
Vagy egyeb komlikacio tortent.?Nagyon stresszelek,mert olvastam olyanokat hogy ritka esetekben belehal a kutya a mutetbe,es most felek.Ez megis mitol fordul elo?ha gyenge a kutya szive?nem foleg idos kutyaknal tortenhet?fiatal kutyanal is megtortenhet?az enyem 2 eves mult,egeszseges,eros kutya.Legyszi irjatok,mert nagyon stresszelek...

2012. okt. 9. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, ez nagyon ritka. Főleg ha a kutya egészséges és fiatal, mint a tied. Állatorvos mellet dolgozom hónapok óta, nézem a műtéteket, segédkezem és figyelek, és egy kutyát láttam elpusztulni az asztalon ivartalanítás közben. Ő pedig 9 éves volt, szívbeteg, és gennyes méhgyulladásos. Szóval végül is nem csoda hogy nem élte túl. Egyébként pedig gond nélkül mennek a műtétek, a legtöbb kan kutya már lábon megy ki a rendelőből. Igazából ez egy rém egyszerű műtét. Kanoknál eltávolítják a heréket, elvágják és elkötik az ondóvezetéket, majd bevarrják. Szukáknál kiveszik a méhet, elvágják majd elkötik a petevezetékeket, bevarrják és kész is. Maga a gyógyulás jobban megviseli a szukákat, mint a műtét, itt végül is az a szar hogy hasi vágás van, ami kicsit jobban fáj mint egy sima kis luk a herék helyén. Ne aggódj, az ivartalanítás az egyik legfelelősebb döntés, és a kutyádnak is sokkal jobb lesz. Két héttel a műtét után úgy fog rohangálni, mint ha mi sem történt volna :)
2012. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hovarju ***** válasza:

Én még nem hallottam olyan egészséges kutyáról, aki ivartalanítás miatt halt meg. Biztos előfordul, még ha nem is túl sűrűn.

Minden altatás kockázattal jár.

Mielőtt az én kutyámat (szuka) ivartalanították, 2 nappal a műtét előtt vért vettek tőle és bevizsgálták. Másnap hívtak fel, hogy a kutya altatható és rendben van a vérképe.

Szerencsére minden rendben ment, hamar gyógyult és azóta is jól van. :-)

2012. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hovarju ***** válasza:
Az én kutyámnak a méhét és a petefészkét is kivették.
2012. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Igen, a petefészkeket is kiveszik, csak azt nem írtam oda. (elnézést)

2012. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyémet 13 hónapos kora körül ivartalanítottuk, akkor kicsit sovány volt, hiszen találtuk, ám még így sem lett semmi baja. Sőt, négy napos sebbel össze-vissza ugrált, pedig még pihennie kellett volna.
2012. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még egy fogkőleszedés miatti altatás is okozhat halált, ha szigorúan vesszük, ugyanúgy állatnál, mint embernél. De ennek szerintem kisebb az esélye, mint annak, hogy elüti egy autó a kutyádat, úgyhogy ne görcsölj rá, nem lesz gáz :)
2012. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Yukióóóó ***** válasza:
jó akkor én voltam a kivétel : - 2 éves szukám döglött bele az ivartalanításba úgy , hogy reggelre meg merevedve találtam rá a fürdőnkbe :-( igaz ő egy keverék kutyus volt , roti+erdélyi kopó ,de akkor is rutin műtétnek számított ez 20 éve is , mert akkor történt ,egy csupa izom - élet -erő -egészséges kutyával történt ez meg , a doki válasza az volt flegmán :-túl zsíros volt a szíve a kutyának nem bírta az altatást ,de kérdem én ha nem bírta az altatást akkor miért ébredt fel itthon lábra állt ki ment pisilt ???stb... de hát ez 20 éve volt de én is be vagyok tojva ,mert nem sokára az enyémet is kell ivartalanítani és a sok rossz élmény még bennem van 20 év ide vagy oda ,nagyon sok helyen kérdezősködöm én is , hogy legbiztosabbra menjek ha vinni kell !! de ne rémisszen el a történetem úgy látszik én voltam a 100-ból az az 1 !!!!
2012. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az megnyugtato hogy a tobbsegnel siman ment es hogy nagyon ritka,probalok nem ra gorcsolni,es nem tul aggodni,csak nagyon nehez.Utolso valaszolo,nagyon sajnalom ami a kutyaddal tortent,ha regen is volt,...borzaszto ezt atelni.Pont az ilyen kivetel esetektol felek,hisz sosem lehet tudni.De nagyon remelem hogy az en kutyusom tenyleg olyan eros,hogy nem lesz baj.Drukkoljatok.Es koszonom szepen a megnyugtato valaszokat!
2012. okt. 10. 08:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha túl zsíros a kutya az altatáshoz, akkor normális doki nem utólag sopánkodik, hanem nem vállalja a műtétet, előbb fogyózzon a kutya. Normális dokit kell találni, és akkor tényleg minimális a kockázat. Idióta dokinál láttam már én is elcseszettül műtött kutyát, a végén a fél belét ki kellett operálni, mert nem bírta rendesen összevarrni, de mondjuk ő éppen túlélte a dolgot, azóta is boldogan el, ha minden igaz.
2012. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Yukióóóó ***** válasza:
még azzal is ki egyeztem volna ha bocsánatot kér de még erre sem volt hajlandó !! de ez a kutyus egy munka kutya volt gondolhatod mennyire volt zsíros a szíve tiszta izom volt a kutya roti testfelépítéssel ,jó karban tartva !!!
2012. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!