Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » To hogyan tanítjátok meg a...

To hogyan tanítjátok meg a kutyátoknak az alapvető parancsokat ( (ül, fekszik, hozzám stb)?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom,hogy ezt tanítsuk meg neki,és utána el lehet kezdeni a kutyák alaposabb kiképzését. Na de milyen módszerrel tanítsam meg neki? :D Elég kezdő vagyok kutya témában,bár gondolom mindenkinek feltűnt :D
2012. okt. 9. 20:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Én úgy próbálom,hogy egy labdát vagy valami jutalomfalatot fogok a kezemben,miközben velem szemben áll a kutya,és kinyújtom a karom vállmagasságban. Ilyenkor mindig leül. Mielőtt kinyújtom kimondom az "ül" szót,és ha leül,megjutalmazom,de kb semmit nem ér... :D
2012. okt. 9. 20:44
 2/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Jutalomfalattal, következetességgel, türelemmel, sok ismétléssel...

Konkrétabban keress rá akár itt gyiken, akár youtube-on, akár google-ban...millió dolgot fogsz találni róla :)

2012. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ül: http://www.youtube.com/watch?v=aIdKdba_Wmo&feature=plcp

Elé tartasz egy jutalomfalatot, de nem adod neki oda. Próbáld elérni, hogy leüljön, tartsd a feje fölé, automatikusan le fog ülni. Ha leült, add oda neki, és mondd, hogy "ül" A legtöbb kutyában ez kb. 5 perc alatt rögzül.

Először ezt tanítsd meg, aztán folytatjuk:)

2012. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Klikker nagy segítséged lehet, ha jól használod. Keress utána, hogy hogy kell használni.
2012. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben jól le van írva, még képek is vannak hozzá :)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,én is úgy próbálom tanítani,hogy a feje fölé tartom. :D
2012. okt. 9. 20:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alap feladatok és egyéb trükkök tanítását megtalálod ebben a könyvben:

[link]


A behívást nem kell tanítani, minden kutya oda tud menni amelyiknek van lába. Az már más kérdés, hogy akar-e... Innentől kötődés és tekintély kérdése a dolog.

2012. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy előttem már belinkelték. :)
2012. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

A lényeget leírták előttem, engem inkább az érdekelne, hogy miféle alapos képzésbe akarsz kezdeni házilag, hogyha az alapvető parancsok is problémát okoznak :)

Azt meg amúgy remélem, sejted, hogy a feladat megtanítása baromi egyszerű folyamat, a nehéz része az, hogy a kutya meg is csinálja, mindig és mindenhol.

2012. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem akarom semmire kiképezni a kutyát,egyszerűen szinte alig találtam az alapvető parancsokról vmit,mert mindenhol csak megemlítik,hogy ezek szükségesek a kiképzéshez. :D
2012. okt. 10. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!