Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan közlekedjen az eb...

Hogyan közlekedjen az eb helyesen pórázon?

Figyelt kérdés

1 éves kutyámat nyáron tanítottam meg pórázon sétálni.Vagyis,hogy ne húzzon,hanem mellettem jöjjön. Ha beelőzi a combom vonalát,akkor rántok egyet a pórázon és ellenkező irányba fordulok.


1,5m pórázon sétáltatom és már tud mellettem jönni. Azonban,ha vmi érdekes szagot érez, akkor néha belelendül és leellőzi a lábamat,de ilyenkor is igyekszem korrigálni.


Azonban olvastam,hogy nem várható el,hogy a mindig 1,5m pórázon sétáltatot kutya minden esetben fegyelmezetten jöjjön utánam.

Vettem 10m hosszú pórázt.Szeretném ha kicsit szabadabban tudna a kutya mozogni,de nem tudom őt elengedni teljesen.


Szerintetek ha ráteszem a 10m pórázt akkor is fogja tudni hogy nem ellőzhet meg,csak utánam jöhet és szaglászhat?


Illetve fogja tudni,hogy egyszer ha 1,5m a póráz akkor fegyelmezetten mellettem kell jönni,ha 10m a póráz akkor több a szabadsága?

Hogyan kezeljem a séta dolgot?



2012. okt. 9. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Butaság a 10 méteres. Ha séta van, az séta, akkor igenis elvárhatod tőle, hogy szépen jöjjön melletted, persze abban az esetben, ha utána el tudod engedni szaladgálni, ahol kiélheti magát. Nekünk séta alatt nincs szaglászás, előzés, nézelődni azt lehet. Utána el szoktam engedni őket.
2012. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnál 4 vezényszavat használok ennek megoldására. Az egyik ugye a "Lábhoz", amikor is bal láb mellett, laza pórázon jön, minden esetben, és ilyenkor a gyakori szemkontaktus is megkövetelt.

Amint kissé "lazábbra fogom a gyeplőt", tehát engedem szaglászni, menni, akkor egyszerűen a "Mehetsz!" vezényszó következik, amikor is elmehet, szaglászhat, ám nem előttem, tehát csak mögöttem illetve velem egy vonalban, és a póráz nem feszülhet meg (ilyenkor megállok, amint lazul a póráz irány tovább). Ha kissé elbóklászik (amikor nem pórázon van), akkor jön az "Erre!", ez nem azt jelenti, hogy jöjjön oda hozzám, hanem hogy ne menjen távolabb, jöjjön közelebb. Illetve a "Hátra!", amikor is magam mögé/mellé tessékelem, mert előremegy.

Ezeknek a megtanítása elég sokáig tartott (fél év, mire minden jól ment). Ám ezalatt pontosan megtanulta (magától, mondani sem kellett neki), hogy mennyit mehet egy 120 cm-es pórázon, egy 5 méteresen meg akkor amikor nincs rajta.

Én ezeket először pórázon gyakoroltam, de mindennél fontosabb a pozitív megerősítés, dicséret. Ennek folyamatosan mennie kell szóban ("Okos kutya") illetve játékkal, simogatással, jutalomfalattal.

2012. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, baromi egyszerű: tudni fogja, ha megmondod neki. Ha azt akarod, hogy melletted menjen, akkor kapcsolsz ehhez egy vezényszót (általánosan elterjedt a "lábhoz" szó használata), ha meg kiengeded hosszúra, akkor közlöd vele, hogy "mehetsz". Ez azért is jó, mert így nem ő fogja eldönteni, hogy meddig kell lábnál mennie, hanem te oldod fel a parancsot.

Én amúgy azt javaslom, hogy tanuljátok ezerrel a behívást hosszú pórázon, és akkor nem lesz ezzel se gondod egy idő után. Hívd be néhány percenként, jutalmazd meg, aztán engedd vissza; ha nem indul el, vagy megáll, ránts egyet a pórázon, és beérkezésnél szintén jutalmazd. Tudatosítsd benne, hogy a feladat végrehajtása mindig kötelező, és hogy neki amúgy nagyon jó, ha megcsinálja, így lesz engedelmes és jó kutya, amennyiben a falkasorrend is helyre van téve otthon.

2012. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

kérdező tőled előre is elnézst,mert kérdést fog írni az ide válaszolokhoz,de szerintem téged is érdekelni fog.

Ha megy már ez pórázon,hogy vissza jön és elengedem, szólok neki oda jön, de útközben még megáll egyet szimatolni,szóval nem kapkodja el mit lehet tenni? Úgye büntetni,nem lenne okos dolog,mert azt hinné azért kapja,mert oda jött,ezt értem. De akkor mégis hogy lehet a tudtára adni,hogy nem teljsen jól csinálta?

Vagy ez majd egyre jobban fog menni?

köszi és elnézést :)

2012. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszú pórázt lehet rárakni, és megrántani ilyenkor, vagy egyszerűen rászólni még egyszer nyomatékosan, hogy "gyere", akár tiltással együtt, ha arra hallgat, és megdicsérni, ha beért. Nem kell büntetni egyáltalán, csak rá kell venni, hogy ne csinálja.
2012. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!