Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám babéziás lett. Mivel...

A kutyám babéziás lett. Mivel tudom rávenni hogy egyen?

Figyelt kérdés
már múlt héten pénteken kijött az állatorvos,kapott 3 oltást,de semmit nem javult. hétfőn újra 3 oltás + infúzió. már be is sárgult,azóta mindent kihányt.orvos ajánlására deadalon kúpot vettünk neki + vérképzést segítő vitamint. se enni se inni nem hajlandó. fecskendővel kell beleerőltetnem. semmilyen finom falat nem érdekli.

2012. okt. 9. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Itatni kell, az sokkal fontosabb, evés nélkül kibírja még napokig.

Egyébként nem értem, ha megkapta az Imizolt, akkor 2-3 napon belül helyre kellett volna jönnie.

2012. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar enni, akkor maximum erőszakkal veheted rá, de az meg többet árt, mint amennyit használ, hagyd a fenébe. A jókedvére koncentrálj, ez a legtöbb, amit tehetsz érte.
2012. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresel egy klinikát, kórházat, és beviszed a kutyádat. ha ilyen állapotban van, azt nem lehet háznál kezelni. Labort kell csinálni, infúziót lehet, sokkal többet kell adni.

Szóval, irány egy jól felszerelt rendelő!

2012. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress egy rendes dokit. A babéziánál minden nap infúziót kell kapnia.
2012. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sajnos most délután elpusztult:(

valószínűleg az is probléma volt hogy nem ismertem fel már rögtön a betegséget,ezelőtt még sose hallottam ilyenről...

2012. okt. 10. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kutyádat és téged is, hogy elvesztetted. Nagyon sok kutya felépül a babéziából. De nem úgy, hogy 3 naponta kimegy hozzá az orvos. A következő kutyádnak legyen megfelelő élősködő elleni védelme. Olvass a babézia jeleiről és felejtsd el a házhoz hívott orvost.

Amúgy tuti babéziás volt szegény kutya?

2012. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen,minden tünet egyezett.

utána olvastam elég rendesen fórumokon meg mindenfele. a kullancsok elleni védelemről pedig annyit hogy a jónak tartott cseppek fele se használható...az hogy akkor pusztul el a kullancs amikor belemegy a kutyába és vért szív nem védelem !!! addigra már akármivel megfertőzheti.

2012. okt. 11. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebben nincs igazad. Nem olvastad el pontosan az írásokat a kullancsokról.Amíg belefúródnak a bőrbe, nem fertőznek. Viszont, a csepp hatóanyaga akkor öli meg őket.Fertőzni akkor kezdenek, amikor elkezdik a vér szívását. Egy vérhígító anyagot fecskendeznek be a nyálukkal és ebben van a fertőző anyag.

Egy orvos nem csak a tünetek alapján kezel. Babézia kimutatására vért szoktak venni. De egy vizelet vizsgálat is azonnal jelzi, ha az a baj.

2012. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sajnálom és felháborít a dokid, nem kezelte rendesen.
2012. okt. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!