Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos vizslámat bizonyos dolgok rágásáról?

Figyelt kérdés
Bárhogyan is megszidom a kutyát(fizikai bántalmazást kivéve) , mintha fel sem venné és kompletten le akarja rágni rólam a ruhát , cipőt és néha a kezemet is elrágcsálná. Miután megszidtam , mintha mi sem történt volna 2 perc múlva tovább folytatja.
2012. okt. 10. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a rászólás és a fizikai bántalmazás között fegyelmezni? Szóval hogy megfogod a nyakörvét, és visszarántod a rágcsálandó dologról, amíg abba nem hagyja? Vagy rászólni, még amikor csak látod, hogy mindjárt elkezdi?
2012. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Amikor megfogom a nyakörvét a másik kezemmel , akkor meg azt kezdi el rágni.
2012. okt. 11. 07:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor irány egy jó kutyaovi, ahol megtanítják, hogyan bánj a kutyával. Ezek olyan dolgok, amiket nehéz elmagyarázni, vagy magadtól érvényesíted az akaratodat valamilyen módon, vagy meg kell tanulnod, de az meg nem fog menni leírás alapján. Az egésznek a lényege a határozottság és a kitartás, hogy a kutya előbb adja fel, mint te, de nyilván ha nem tudod, hogyan nyúlj hozzá, akkor ezeket nehezebb kivitelezni.
2012. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. okt. 12. 09:07
 5/7 Szultánia válasza:
Nekem is kb ennyi idős volt a kutyám, mikor sikerült egy kutyaoktatóval találkoznom, és tanácsot kérnem tőle. Sajnos a problémák közül csak ezt nem kérdeztem meg, hogy mi a teendő sajnos. Próbáltam én is mindent. A felugrálásnál az oktató tanácsára levegőnek néztem a kutyámat és fel-fel húztam a lábam, de semmi... Azt is tanácsolta ez az ember, hogy ha már végképp nem lehet bírni a kutyával, akkor le kell fogni a nyaknál, és a fenekénél a földre, (tudom ez morbid, de nem kell megfojtani) és addig fogni, míg fel nem adja a harcot és meg nem nyugszik. Ellenkező esetben győztesnek, főnöknek hiszi magát. Ezt is kipróbáltam, de a szívem sajgott érte... Azt hittem leállt, elengedtem, és persze mint egy őrült, úgy folytatta tovább a butaságát. Jutalomfalattal is próbálkoztam, szintén tanácsra. Ezzel konkrétan csak leültetni tudom. Úgyhogy.... az oktató tanácsait vagy rosszul alkalmazom, vagy... semmit nem érnek. Ha van módszered, kérlek írd le, mert az én kutyám is rág, és ugrál is.
2012. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek azért nem hatottak, mert egyrészt nem magyarázták el pontosan, hogy hogyan csináld, másrészt meg azért, mert nem magát a problémát kezelték volna, csak a tüneteket. Jó szakembert kell keresni :)
2012. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már sikerült leültetni az ebet. én úgy csináltam hogy pórázon a lábam mellé állítottam . leguggoltam mellé és amikor letoltam a fenekét ülő helyzetbe közben mondtam hogy ül ,majd akkor kapott jutifalit. ezt kb ezerszer meg kell csinálni vele. a végén már magától csinálta és megszokta. az ugrálás ellen pedig nekem bejött a levegőnek nézés. de a harapdálás ellen a leszorítás sajnos nem. másfél óráig lent tartottam,még akkor sem adta meg magát és már nekem fogyott el a türelmem.
2012. okt. 22. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!